Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako sam ja sve dobro shvatio, mislite da im je ZSE Zabranjena ljubav


zvuči mi poznato,pretpostavljam da je to jedna od….
intrigantno prikladnog naziva ako je…
što je njima zse neznam ali znam što je meni bila,je…
i znam da je svatko imao ,ima priliku…


Još je slaba likvidnost na ZSE da bi jače rasla, morali bi se fondovi malo više uključiti.

osnivaju se novi fondovi,dima ima a tko će se i kako ogrijati,naplatiti..
cash-a koji ostvaruje gotovo beznačajne prinose ima u opasnim mldr-ama
nije pitanje dali će se dio preliti na burzu već samo koliko će se preliti?
ako je tako i ne griješim čisti triple win
živi bili…
čak će i najnevjernije tome koje neće ništa kupiti biti na nemalom win-u,prikupt će znanje,iskustvo,hrabrost… za neku novu priliku.
što je u životu čekati desetak godina,ako čovjek radi od jutra do sutra brzo to prođe.
stigne se još i koja sapunica popratiti ponekad ili samo možda u najgorem,najzadnjem slučaju
naučiti nešto o investiranju one imovine za koju se radi od jutra do sutra godinama jer to je ipak jedna od najbeznačajnijih stvari u životu pojedinca,mnogostruko nevažnija od sapunica.
samo u hrvatistan republici.
neprocjenjivo.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kupuju nekretnine, ovdje na sjeveru HR zaista se puno novih stanova kupilo zadnjih godinu dana. Za fondove se tek stidljivo raspituju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

vodoinst@
svi mi imamo i nekretnine i ulaganje u nove će pozitivno utjecati na tržište kapitala,
svako izvlačenje štednje iz “bunkera” je pozitivno za tržište kapitala,upravo je građevniski sektor još jedan od rijetkih talaca “krize” koja to nije čak i u HR 2g.
ima posebna tema za to ali ne mogu ne spomenuti i ovdje da se je kriza iživljavala i dalje je u značajnoj mjeri prisutno na ovom sektoru van svake pameti,razuma.
pa u krajnjoj liniji potražnja za nekretninama će podići njihovu cijenu,povečati prodaju pa će i to osloboditi dio cash-a za preljevanje na tržište kapitala.
osobno sam to napravio još 2009-2010 svjesno prodajući ispod cijene jer nisam htio propustiti ono što bi propustio.da stvar bude bolja prodao sam po višim cijenama nego su i danas.
ne značajno ali ipak su još uvijek manje.
ne očekujem da će to potrajati jer cijene rastu.
dobro za zse,dobro za građevinare,dobro za cjelokupnu ekonomiju,dobro za proračun,dobro za zamašnjak koji se svakim danom vrti brže na već više nego zavidnu brzinu.
očekujemo nove akceleratore uskoro.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Da repliciram kolegama koje pricaju o 1% kamata na stednju: nema ni toga vise. Gledam ovo:
https://www.pbz.hr/hr/gradani/standard-stednja-u-stranoj-valuti
Kamata je 0.45% godisnje za iznose od preko 25000 EUR! I ide jos dolje sigurno.
Pa ti sad vidi…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

“Kamata je 0.45% godisnje za iznose od preko 25000 EUR! I ide jos dolje sigurno.
Pa ti sad vidi…”
serislav@
a u zadnje 3 g tržišna kapitalizacija 100% veća.
a vrlo izgledno da je to je tek zagrijavanje, uvod u zaplet,predigra…
pitanje za 1milkn
suze,jal,žuć u:
a)potocima
b)rijekama
c)morima
d)oceanima
odgovori na anketu može i na private

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

evo još malo crno na bijelo ,malo na prvu decimalu…

Blok transakcije napumpale ukupni promet, rastao 90%

34,8% rast tržišne kapitalizacije na godišnjoj razini za mjesec studeni(2,9%)
nije strašno,niti 80 X više nego na0,45% oročenju:-)
propuštena 77 X veća zarada nego na kamatama
sretan sam da živim u okruženju tako bogatih ljudi
nadam se da će što duže ostati bogati.pa će i nama skromnima biti bolje
neprocjenjivo.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Jel zna netko kad agencije objavljuju kreditni rejting? Kroz tjedan dva?

S&P 16.12.

Rejting Hrvatske mogao bi rasti već u prosincu

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Da repliciram kolegama koje pricaju o 1% kamata na stednju: nema ni toga vise. Gledam ovo:
https://www.pbz.hr/hr/gradani/standard-stednja-u-stranoj-valuti
Kamata je 0.45% godisnje za iznose od preko 25000 EUR! I ide jos dolje sigurno.
Pa ti sad vidi…

Nadam se uskoro uvođenju negativnih kamatnih stopa.

Opet pratimo DAX koji je u zelenom.
Kao i Crobex i Crobex 10 koji su isto u plusu.

dax je pobudalio. ja ne znam šta mu je.

who dares, wins

Evo crobex se diže. Čim se lupi po bidu HT, ADRIS, RIVP i PODR index skače 0,5%.
Još manje od 1% i eto nas preko 2000.

vidim i ht nešto luduje, a to je jako značajan indikator za ovu baruštinu od burze. značajnije nego da je probijena gornja bolinger linija.

who dares, wins

New Report

Close