Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dečki, smiješni ste. pa svi znamo da dok je dobra situacija, dionice u najbolja inv. klasa. no, svjesno odbijamo sudjeloati u tome. prvi i glavni moj razlog su mirni živci. otkako ne investiram, mirno spavam, uživam u drugim aktivnostima osim praćenja burze. znam da me nitko neće opljačkati, poput onih koji su to napravili 2007. rušeći namjerno cijene dionica, čak i onih koje su odlično poslovale. sigurnije investicijske klase su mi draže. uopće ne žalim za time, tu i tamo odradim neki trejd i to je to. ne pada mi na pamet da novce na ZSE držim dulje od 3-4 dana. nisam lud. vi ste u pravu dok je optimizma, no kad jednom, a sigurno to hoćete – vidim po stavovima i bahatosti , popušite 80% uloga, e onda ćete drugu pjesmu pjevati. ovu našu.

...povijest se ponavlja...

meni je smiješno kada mi netko kaže da je sretan jer je propustio priliku i da mirno spava jer će je izgledno propustiti.
mene su u životu više boljele propuštene prilike od loših odluka i gubitka.
koliko ja znam nije to tako neresprostranjeno razmišljanje,stajalište….
valjda je to individualno,da nisam kakav jesam,sklon umjerenim rizicima u životu u materjalnom smislu bi bio bitno manje “bogat”.
dobro za mene i meni sličnima da ima i onih koji su sretni da propuštaju prilike jer sigurno da ih nema nebi ni mi mogli tako kako jesmo ili ćemo…
sretan sam da živim u okruženju tako “bogatih” i “darežljivih” ljudi da velikodušno
prepuštaju priliku za zaradu drugima.
nadam se da ću i ja dostići jednog dana ako ne te materjalne visine tada barem takve moralne visine.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kaže Kiyosaki i još neki poznati investitori da je za uspjeh na burzi potrebno ispuniti 4S. Po komentarima na forumima točno se vidi kojim kolegama nedostaje neki od S. Npr. Strpljenje – znači da treba imati dobre živce i biti hladnokrvan. Mnogi to nisu.
Ali ako nemaš Sreću to znači da i sa Spoznajom ne stojiš najbolje.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Politika i ekonomija
DOBRI REZULTATI
Rast BDP-a u trećem tromjesečju ubrzao na 3 posto?

27.11.2016 8:46:54
Zahvaljujući rastu potrošnje i investicija, kao i rekordnoj turističkoj sezoni, makroekonomisti procjenjuju da je hrvatsko gospodarstvo u trećem tromjesečju poraslo oko 3 posto, najbrže u posljednjih osam godina


dečki, smiješni ste. pa svi znamo da dok je dobra situacija, dionice u najbolja inv. klasa. no, svjesno odbijamo sudjeloati u tome. prvi i glavni moj razlog su mirni živci. otkako ne investiram, mirno spavam, uživam u drugim aktivnostima osim praćenja burze. znam da me nitko neće opljačkati, poput onih koji su to napravili 2007. rušeći namjerno cijene dionica, čak i onih koje su odlično poslovale. sigurnije investicijske klase su mi draže. uopće ne žalim za time, tu i tamo odradim neki trejd i to je to. ne pada mi na pamet da novce na ZSE držim dulje od 3-4 dana. nisam lud. vi ste u pravu dok je optimizma, no kad jednom, a sigurno to hoćete – vidim po stavovima i bahatosti , popušite 80% uloga, e onda ćete drugu pjesmu pjevati. ovu našu.

kolega koje su to sigurnije investicijske klase ako se smije znati?

who dares, wins


Kaže Kiyosaki i još neki poznati investitori da je za uspjeh na burzi potrebno ispuniti 4S. Po komentarima na forumima točno se vidi kojim kolegama nedostaje neki od S. Npr. Strpljenje – znači da treba imati dobre živce i biti hladnokrvan. Mnogi to nisu.
Ali ako nemaš Sreću to znači da i sa Spoznajom ne stojiš najbolje.

To je neki novi Kiyosaki? Dosad je uglavnom propagirao nekretnine za najam i biznise. Nisam siguran da je on baš autoritet za ulaganje u dionice.


meni je smiješno kada mi netko kaže da je sretan jer je propustio priliku i da mirno spava jer će je izgledno propustiti.
mene su u životu više boljele propuštene prilike od loših odluka i gubitka.
koliko ja znam nije to tako neresprostranjeno razmišljanje,stajalište….
valjda je to individualno,da nisam kakav jesam,sklon umjerenim rizicima u životu u materjalnom smislu bi bio bitno manje "bogat".
dobro za mene i meni sličnima da ima i onih koji su sretni da propuštaju prilike jer sigurno da ih nema nebi ni mi mogli tako kako jesmo ili ćemo…
sretan sam da živim u okruženju tako "bogatih" i "darežljivih" ljudi da velikodušno
prepuštaju priliku za zaradu drugima.
nadam se da ću i ja dostići jednog dana ako ne te materjalne visine tada barem takve moralne visine.

to si ti, to je tvoj pogled na svijet. ja volim sjesti u jedan od svojih automobila, otići u neku istarsku konobu, naribati tartufe po bifteku i uživati. uvijek sam svjež, koža mi blista, lijepo sam nabildao tijelo, nadam se da sam zdrav, putujem po svijetu i provociram forumaše. ne vidim gdje je problem što smo različiti. pa svake sekunde se u svijetu otvori nova prilika. jednom sam već pisao da sam kupio nekretninu u jednoj državi po 300 eura po m2. sada ta nekretnina vrijedi 1500 eura po m2, a možda i više. znači, uvijek ima prilika. da si kupio stan u dubaiu po 100.000 eura prije 12 godina, danas bi ga mogao prodati po 2.500.000 eura. dakle, nisam ja taj koji će život posvetiti novcu nego će novac služiti meni, da mi priušti užitke. jer jedna je mladost, jedan je život. a kad budeš star, bit ćeš smiješan u nekakvom crvenom kabrioletu …ispast ćeš jadnik. uživaj sada.

...povijest se ponavlja...



dečki, smiješni ste. pa svi znamo da dok je dobra situacija, dionice u najbolja inv. klasa. no, svjesno odbijamo sudjeloati u tome. prvi i glavni moj razlog su mirni živci. otkako ne investiram, mirno spavam, uživam u drugim aktivnostima osim praćenja burze. znam da me nitko neće opljačkati, poput onih koji su to napravili 2007. rušeći namjerno cijene dionica, čak i onih koje su odlično poslovale. sigurnije investicijske klase su mi draže. uopće ne žalim za time, tu i tamo odradim neki trejd i to je to. ne pada mi na pamet da novce na ZSE držim dulje od 3-4 dana. nisam lud. vi ste u pravu dok je optimizma, no kad jednom, a sigurno to hoćete – vidim po stavovima i bahatosti , popušite 80% uloga, e onda ćete drugu pjesmu pjevati. ovu našu.

kolega koje su to sigurnije investicijske klase ako se smije znati?
[/quote]

zar to ne znaš? pa to se uči na prvoj godini ekonomske škole. to su ti nekretnine bratko. nekretnine.

...povijest se ponavlja...


Kaže Kiyosaki i još neki poznati investitori da je za uspjeh na burzi potrebno ispuniti 4S. Po komentarima na forumima točno se vidi kojim kolegama nedostaje neki od S. Npr. Strpljenje – znači da treba imati dobre živce i biti hladnokrvan. Mnogi to nisu.
Ali ako nemaš Sreću to znači da i sa Spoznajom ne stojiš najbolje.

j..o te kyosaki. on ne govori o ZSE, on govori o velikim burzama. ja imam strpljenja. eto, imam jadran čarape od 200-300 kuna već preko 10 godina. a sad mi vrijede čak 30 kuna. wow…baš mi je strpljenje puno dobroga donijelo. a da je ovo NYSE, JDTC bi sad koštao 500 kuna, ako vrijedi 900. eto, tamo strpljenje vrijedi. ovdje je strpljenje iluzija. pa jednom si mlad, što će meni pare sa 90 godina???? smiješni ste. zato ja već par godina trošim. ne pada mi na pamet da ulažem. posebno ne na ZSE, najrizičniju burzu svijeta, prožetu inside-informacijama, odavanju tajni i institucionalnom kriminalu fondova i njihovim managera. nikad se viće neće ponoviti 2007. nikad. doći će novi, ali nema više toliko viška novaca da ljudi olako daju u dionice. svi mi bi to htjeli, ja prvi, ali znamo da je to povijesna varka.

...povijest se ponavlja...

Kolega verdi, dečki su se “nabrijali” uz nekretnine i na zlato….”najsigurnije” utočište kad su ameri na povijesnim razinama…pa valjda očekuju da se zbog toga fino strmopizde neovisno o poprilično dobrim financijskim rezultatima u Americi.




dečki, smiješni ste. pa svi znamo da dok je dobra situacija, dionice u najbolja inv. klasa. no, svjesno odbijamo sudjeloati u tome. prvi i glavni moj razlog su mirni živci. otkako ne investiram, mirno spavam, uživam u drugim aktivnostima osim praćenja burze. znam da me nitko neće opljačkati, poput onih koji su to napravili 2007. rušeći namjerno cijene dionica, čak i onih koje su odlično poslovale. sigurnije investicijske klase su mi draže. uopće ne žalim za time, tu i tamo odradim neki trejd i to je to. ne pada mi na pamet da novce na ZSE držim dulje od 3-4 dana. nisam lud. vi ste u pravu dok je optimizma, no kad jednom, a sigurno to hoćete – vidim po stavovima i bahatosti , popušite 80% uloga, e onda ćete drugu pjesmu pjevati. ovu našu.

kolega koje su to sigurnije investicijske klase ako se smije znati?
[/quote]

zar to ne znaš? pa to se uči na prvoj godini ekonomske škole. to su ti nekretnine bratko. nekretnine.
[/quote]
koliko ja znam velika većina učenika iz te škole je puka sirotinja. u lizingu i kreditu do grla. samo mi nemoj o nekretninama jer mi je muka i od mojih. bolja ti je ova ideja sa biftekom i tartufima. pa kolko god da trajalo.

who dares, wins

@cicija
kolega sad vidim da niste pročitali sve njegove knjige. Iako je Kiyosaki maher za nekretnine u nekim trenucima života ozbiljno se posvetio i drugim aspektima investiranja. Ako ništa drugo barem je u uvodu neke osnovne stvari prepisao od drugih autora.


@delboy

uzalud ti Sredstva i Strpljivost ako nemaš znanje (Spoznaju). Zato je i bolje da trošiš i uživaš u životu. Iako je to tebi teško pojmljivo, na ZSE ima ulagača koji također vrlo dobro uživaju u životu, troše ali bome i odlično zarađuju na burzi i pritom se odlično zabavljaju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close