Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Špekulanti i paničari su “izuti iz cipela”, ista shema kao i kod brexita, međutim to je ujedno šansa i za pametne investitore da iskoriste panične prodaje te jeftino pokupe dionice. To vam tako dođe u životu…jedni smo investitori a jedni su špekulanti…investitori ubiru vrhnje na kraju a špekulanti su tu da stalno “rovare” i daju likvidnost te uzrokuju veće fluktuacije cijena.

polako polako. ne radujte se prerano. trump je protivnik slobodne trgovine, hoće carine za kinesku robu, ne voli saudijsku arabiju , ne voli EU. dakle, svjetska će trgovina jako usporiti. nova kriza je pred vratima. i to neviđena. osim ako ne odustane od svojih ideja. ni to nije za isključiti. no, elite ionako spremaju krizu goru od posljednje.

...povijest se ponavlja...

koji vam je, nadam se da kolega optimist belupo ne čita ove vaše komentare

dolje rast, dolje indexi, dolje optimizam,…

sukob sa saudijskom arabijom kao državom koja drži ogroman broj američkih obveznica, kao i izolacija kine kao najvećeg američkog vjerovnika dovoljni su razlozi za zabrinutost mudrog burzovnog čovjeka koji je svjestan da izvješća za cijenu dionica ne znače ništa, nego je sve u psihologiji ulagača koji slijede strane burze. tim više što će u rasprodaju prvi krenuti stani investitori. zapravo, oni su već danas krenuli u prodaju dionica. izjave pretjeranih optimista ili su zlonamjerne , ili su jako naivne. uglavnom, oprez je nužan i pametnije je pričekati. svi koji govore drugačije pokušavaju se riješiti svojih dionica i uvaliti ih naivnima. evidentno je da nema nikakvog oporavka već je onaj rast sa 1600 do 1900 služio da se veliki igrači riješe dionica po visokim cijenama. tako ja mislim. budućnost će me demantirati ili potvrditi moje bojazni.

...povijest se ponavlja...

http://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/ecb-spreman-odgovoriti-na-eventualne-sokove-povezane-s-trumpovom-pobjedom-44412
Guverner slovenske središnje banke Boštjan Jazbec i njegov austrijski kolega Ewald Nowotny istaknuli su da je ECB spreman poduzeti mjere bude li potrebno.
“Definitivno smo spremni intervenirati ako stvari krenu po zlu. Kako bi to uistinu izgledalo, moramo pričekati i vidjeti”, kazao je Nowotny novinarima u Beču, dodajući kako je prerano da bi se znalo što će se dogoditi.

nigdar ni bile da nekak ni bile, samo bez panike molim

iz usta većeg broja analitičara i poznavatelja funkcioniranja administracije sam čuo,pročitao da tramp kada bi i imao neke radikalne namjere šanse da će ih uspjeti sprovesti su vrlo male.
pa i njegove zadnje izjave već odskaću od radikalnih stavova.
on je samo iskoristio populizam sa do sada neviđenom uspješnošću.
pesimisti,katastrofičari pazite da se opet ne nasučete na vlastiti pesimizam.
daska pesimizma je prilično nasapunata a temelji ozbiljno nagriženi.
makroekonomija je bitno bolja od percipiranja krda
uskoro ćemo dočekati i rast rejtinga jer zamašnjak se svakim danom vrti brže.
postoje opravdani razlozi za dizanje,očekujem to početkom 2017
oni koji pogode kakve bi to posljedice moglo imati po tržište kapitala moglo bi im se isplatiti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

a kada smo kod”zamašnjaka”upravo kaže premijer da će dogovorom oko porezne reforme biti smanjeno porezno opterećenje za 1,8 mil građana.
uz najavu pada deficita ispod 2%
ne vidim kako bi to moglo bit loše a
možda i griješim,nebi bilo…
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

“Može se vidjeti snaga u svim dijelovima tržišta. To je zdravi signal koji mi pokazuje da smo u tržištu ‘bikova'”, kaže Pavlik.
Nakon snažnog rasta posljednjih tjedana, Dow Jones na dobitku je od početka godine 9,2 posto, a S&P 500 indeks 7,8 posto.
I na europskim su burzama cijene dionica jučer porasle. Londonski FTSE indeks ojačao je 0,62 posto, na 6.819 bodova, dok je frankfurtski DAX porastao 0,27 posto, na 10.713 bodova, a pariški CAC 0,41 posto, na 4.548 bodova.
http://www.seebiz.eu/wall-street-dow-jones-prvi-put-iznad-19000-bodova/ar-146346/ izgleda da amerika
poslije izbora ulazi u tržište bikova a kod nas poslije izbora i najava Marića o rastu bdp od 3% i od 6% do 2020. ne možemo uči ni u tržište jarca ili bar ovna.
Jedino je bar malo tigrus bil hrabar i najavio je da Crobex dobro izgleda i da bi mogao do 2300 bodova.
Nadam se da se ne bu prehladil jer najavljuju opet zahlađenje.

jaka borba, da se još spusti ili bar održi na ovim razinama, da se pomalo može još kupovati po ovim cijenama. ako krene gore do nove godine (a hoće), ide nagli skok crobija, i sve to ide do 2500. nadam se da nećete brisati, jer korekcija tek slijedi iza toga, a to će biti negdna ljeto slijedeće godine.

dan je pametniji od noći!

Na Wall Streetu su u utorak burzovni indeksi dosegnuli nove najviše razine u povijesti, pri čemu se Dow Jones probio iznad 19.000 bodova, jer je nastavljen postizborni uspon cijena dionica.

Dow Jones ojačao je 0,35 posto, na 19.023 boda, dok je S&P 500 porastao 0,22 posto, na 2.202 boda, a Nasdaq indeks 0,33 posto, na 5.386 bodova.
Kako je porastao i Russell 2000 indeks kompanija s manjom kapitalizacijom, jučer su sva četiri najvažnija američka indeksa drugi dan zaredom dosegnula rekordne razine.
Pritom su najviše 2,1 posto, skočile cijene dionica u telekomunikacijskom sektoru, a slijedio je sektor proizvođača roba za široku potrošnju s rastom od 1,2 posto.
Tako je, kažu analitičari, nastavljen uspon cijena dionica koji traje gotovo neprestano od američkih predsjedničkih izbora 8. studenoga jer se ulagači nadaju da će novoizabrani predsjednik Donald Trump ispuniti svoja obećanja iz predizborne kampanje o smanjenju poreza, labavljenju regulacija u pojedinim sektora, povećanim ulaganjima u infrastrukturu i protekcionizmu u trgovinskoj politici.
Robert Pavlik, strateg u tvrtki Boston Private Wealth, kaže da je uspon cijena započeo u financijskom i industrijskom sektoru, a potom se proširio i na ostale sektore koji bi mogli profitirati od Trumpovih politika.
“Može se vidjeti snaga u svim dijelovima tržišta. To je zdravi signal koji mi pokazuje da smo u tržištu ‘bikova'”, kaže Pavlik.
Nakon snažnog rasta posljednjih tjedana, Dow Jones na dobitku je od početka godine 9,2 posto, a S&P 500 indeks 7,8 posto.
I na europskim su burzama cijene dionica jučer porasle. Londonski FTSE indeks ojačao je 0,62 posto, na 6.819 bodova, dok je frankfurtski DAX porastao 0,27 posto, na 10.713 bodova, a pariški CAC 0,41 posto, na 4.548 bodova.

jaka borba, da se još spusti ili bar održi na ovim razinama, da se pomalo može još kupovati po ovim cijenama. ako krene gore do nove godine (a hoće), ide nagli skok crobija, i sve to ide do 2500. nadam se da nećete brisati, jer korekcija tek slijedi iza toga, a to će biti negdna ljeto slijedeće godine.
IVA09
bravo za tebe i moderatora
samo da još bar tigrus nešto komentira po tom pitanju pa da veselo uđemo u advent i novo leto jer mi je
dosta onoga Belupa jer stalno lupa…..


"Može se vidjeti snaga u svim dijelovima tržišta. To je zdravi signal koji mi pokazuje da smo u tržištu 'bikova'", kaže Pavlik.
Nakon snažnog rasta posljednjih tjedana, Dow Jones na dobitku je od početka godine 9,2 posto, a S&P 500 indeks 7,8 posto.
I na europskim su burzama cijene dionica jučer porasle. Londonski FTSE indeks ojačao je 0,62 posto, na 6.819 bodova, dok je frankfurtski DAX porastao 0,27 posto, na 10.713 bodova, a pariški CAC 0,41 posto, na 4.548 bodova.
http://www.seebiz.eu/wall-street-dow-jones-prvi-put-iznad-19000-bodova/ar-146346/ izgleda da amerika
poslije izbora ulazi u tržište bikova a kod nas poslije izbora i najava Marića o rastu bdp od 3% i od 6% do 2020. ne možemo uči ni u tržište jarca ili bar ovna.
Jedino je bar malo tigrus bil hrabar i najavio je da Crobex dobro izgleda i da bi mogao do 2300 bodova.
Nadam se da se ne bu prehladil jer najavljuju opet zahlađenje.

zar ne bi bilo bolje sada uložiti u slovenske dionice

New Report

Close