Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fahrudine
veliš ….graditi priču o novoj 2007. samo na tome… meni je takav scenarij vrlo izgledan, ali s tom razlikom što smo sada u 2005. znači, ima vremena još dvije godine.

Ajd, vidjet cemo. Ja mislim da nema sanse.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacka-burza-raste-sedmi-tjedan-zaredom-a-turisticke-dionice-obaraju-rekorde/921855.aspx



fahrudine
veliš ….graditi priču o novoj 2007. samo na tome… meni je takav scenarij vrlo izgledan, ali s tom razlikom što smo sada u 2005. znači, ima vremena još dvije godine.

Ajd, vidjet cemo. Ja mislim da nema sanse.

kolega
nisam mislio na onaj stihijski stampedo iz 2007. mada nikad ne možemo znati, već na kontinuirani rast
od 20-ak % temeljen na mikro i makro pokazateljima. što god mi rekli, velika većina parametara ide nam na ruku, a i slučajno nam se desila europa. tako da……

Pohlepa je hebena stvar, svi mi u sebi imamo taj karakter samo je pitanje trenutka i vremena dal će se manifestirati ili će ostati mirovati…oni koji su u kešu ili imaju novce pohranjene u banci su u većoj rizičnoj skupini od pojave simptoma od nas ostalih. :-)))

da nije bilo pohlepe i vječne potrage za boljim zar nebi i danas bili u pečini i jeli sirovo meso?
prilično sam uvjeren da u našim žilama teće gen pohlepe,želje za boljim.
nitko nije imun jer se protiv prirode nemože.
postoje i strahovi koji su kod nekih više a kod drugih manje izražani
oni djeluju kao protuteža pohlepi.
o psihologiji krda su napisane na tone knjiga
mudro je ne ići protiv gore iznesenog pa se sve na kraju svede da je za preživljavanje bitno ne biti “zadnji magarac”
odnosno ne zadnji u krdu
burza tako funkcionira stoljećima i neće se to promjeniti još stoljećima.
po meni to pokreće i pokretat će ljude još jaaako dugo.
zato i postoje obrasci ponašanja koji se periodički ponavljaju.
ponovio se i veliki strah i panika koji su cijene dionica zakucali ispod svakog realnog kriterija,van pameti.
krdo se zaustavilo i okreće u drugom smjeru
mudri,iskusni neće predugo razmišljati što napraviti jer će ostati zadnji u krdu
a oni koji su na rubu,kraju najčešće su prve žrtve zar ne?
zadnjih nekoliko mjeseci intenzivira se proces progledavanja
dokaz da se intenzivira je:
crobex-u je trebalo 5-6 mjeseci da pređe prag 1700
oko 2 mjeseca za prag 1800
oko 1 mjesec dana za prag 1900
tjedan dana za prag 1950 gdje smo i sad
što će biti dalje?
pitanje svih pitanja je dali dali će propušteno i izglednost nastavka trenda probuditi
i ostale medvjede spavaće na kešu,oročenju kako bi se podržao započeti rast?
vjerujem u nagon ljudi za preživljavanjem i u njihov evolucijski kapacitet i da će pohlepa pobjediti strah dugoročno.
kratkoročno niti jedan rast ne traje vječno ali upravo će korekcija dodatno izmamiti one koji su “zaspali” da nadoknade dio jer će to percipirati kao”drugu šansu” a što će i biti.
valuacije nemalog broja dionica gdje se imovina može kupovati značajno ispod vrijednosti
je veliki suport za nastavak rasta.
nije garancija de će se kratkoročno i dogoditi ali vrlo izgledno da dugoročno hoće.
tko želi ,mora kratkoročno i kladionica je opcija
tko nezna,ne može ,ne želi dugoročno ako treba ima bitno veće šanse da neće zaraditi na burzi.
ima i na burzi kratkoročnih dobitaka ali nije mudro sa njima računati.
rast je više nego dugoročan i impresivan i izgledna je pauza da kupci i prodavači odmjere snage u
“ratu živaca”
dajem veće šanse prodavačima da će odnjeti pobjedu na malo duži rok ako ne i prije.
držim i dalje da je vrlo malo izgledno da neće pasti prag 2000 barem najkasnije početkom 2017.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

lijep osvrt kolege migre. da, i točno je da pohlepa pokreće ekonomiju i cijeli svijet. pogledajte samo poznati primjer ivice todorića. zar je to sve njemu potrebno u životu? da ne govorimo o europskim iameričkim megakompanijama. a sve sunastale zbog nezasitnosti.

http://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/svijet/svjetska-banka-ima-optimisticne-gospodarske-prognoze-za-jugoistocnu-europu-2018/

nas nisu naveli ali
u okruženju će biti dobro pa je i to već pozitivno za nas u 2017 pa ako vlada objavi gospodarski program
koji drži vodu evo i nas na 3% rasta pa i više ako započmu prave reforme uz recimo devalvaciju kune,
ubrzanu privatizaciju i IPO Hep-a i prihvačanja strukturnih reformi sa strane MMF,ECB možemo i prema 5%

@plavi01
Mislite da je moguće da će devalvirati kunu?

boca

uz recimo devalvaciju kune,

za mene će program nove vlade biti ozbiljan tek onda ako se dotakne i monetarne politike
na koncu konca pa HDZ je to i imao u svom programu koji je radio neki Nijemac prezentirano na gospodarskom Forumu stranke
Sveobuhvatni gospodarski program mora se dotaknuti i pitanja kune.To je moje mišljenje.
I sam Šeks je rekao da nam sada sve propisuju vani a koliko se ja sjećam uvijek se je govorilo o precijenjenosti kune

Ma kakva devalvacija kune…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ma kakva devalvacija kune…

Ma i ja mislim da (na žalost) ništa od toga. Previše ljudi ima kredite u eurima.
No dobro, barem ću jeftinije putovati i kupovati po vani. 🙂

Male valute tesko mogu na silu biti drzane jakima. Ali vrlo lagano ih se moze na silu gurnut dolje. Samo sto kad to jednom krene tesko je zaustavit. Ovaj tecaj kakav je sad je upravo taj koji trebamo imati. HNB je jedna od rijetkih institucija koja dobro obavlja svoj posao. Imamo stabilan financijski sektor i na silu ga zelimo rusiti. Zasto?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close