Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


amerikanec@
hdz i koalicija imaju bitno pozitivniji stav prema burzi,tržištu kapitala,bitno veći stupanj razumjevanja njegove važnosti za društvo pa bi u nekoj mjeri trebao stići i vjetar u leđa.
ne držim izglednim ukidanje poreza ali može se i na druge načine dati velika podrška.
očekujem ipo hep-a i možda još koji a to će dodatno osnažiti tržište,privući još više stranaca na zse.
tih 170 mlrd na oročenju treba nekako izmamiti i staviti u funciju rasta gospodarstva jer samo nas taj motor može izvući u sigurne vode.

A ovo uopce necu komentirati… ovakve bezvezne paušalne i izmisljene tvrdnje po načelu sto bih ja želio i htio i zasto zbog svoje crkavice u papirima izmišljam nemoguce scenarije i futram priču za koju svaki pametni punoljetni građanin zna da je glupost!? A mozda se otkriju bogata nalazišta zlata u dravskom šoderu ili VW preseli pola proizvodnje u Liku i dalmatinsku Zagoru jer se tamo njihovi inženjeri mogu opuštati uz šetnju šumom, drugovanju s ličkim medvjedima, krijepiti hladnom i cistom izvorskom vodom? Mislim kad se vec nabacujemo željama i spekuliramo s nacionalnim resursima i ambivalentnom poreznom politikom kojoj je jedini cilj cepiti rupe!? Koliko ono država mora refinancirati sljedece godine dospjelog duga? I tko ce to zaraditi? 300 tisuća nezaposlenih ili 100-injak ili vise tisuća koji su krenuli odnosno otišli na put bez povratka u neke druge životne prostore gdje ako nista drugo barem imaju stalan ili privremen posao.

I kad je Hrvatska od 90-te naovamo imala održiv četverogodišnji rast od preko 5% godišnje?

http://www.tradingeconomics.com/croatia/gdp-growth

Zasto bi sad, da citiram jednog “uvaženog aktivističkog investitora” sitne duše i jos sitnijeg morala, ova vlada i ova gospodarska i politička situacija trebala biti, Game-changer?

Malo ti je stao na žulj pa se žestiš? U kojem fondu ti radiš? I kako to da ti, velike duše i još većeg morala, ne pišeš pod svojim velikim imenom pa da se, kao i njemu, zna ko stoji iza kojih riječi?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Mjesto da se baviš mnome, nabaci koji broj koji drži vodu i realan je umjesto da mekeces zajedno sa svojim forumaskim stadom!

Ja ionako ne reklamiram dionice niti izmišljam toplu vodu! Samo se pokušavam držati brojeva i cinjenica. I realnih scenarija. Ili barem propitivati ovdašnje vrhunaravne analitičare i “najbolje” ulagače sto oni misle o tome?

Znam ja da nije lako odoljeti ugodnom meketu Rogonje i obećanju da vas “na kraju puta” čekaju najbolji pašnjaci i pojilišta… al znaš, to ti u stvarnosti ne postoji. Barem ne na proplanku na kojem se smjestila Lijepa naša. I sigurno ne “ovih dana”.

A siroče…. Nekad mi je baš žao što vas tako “tare” na osobnom blogu… Al nekad stvarno nije, jer pokažete pravo lice!

Ja da nabacim broj, a tebe da pustim da vrijeđaš? Zanimljivo. Držiš se brojeva i činjenica? Hahahhahaha….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

A gle sunce moje drago, znam ja da tebe žulja to sto ja pišem i da ces dubiti na glavi samo da razvodnis priču i skreneš pozornost na gluposti, jer znamo mi od koga si ti učio zanat i čiji je to modus operateri, al to ti miš mali neće pomoći da te na “kraju puta” ne dočeka surova realnost i nadajmo se da ces na svom putu ipak lupiti tvrdom glavom o tvrdu tarabu na kojoj piše: “Budimo zahvalni budalama. Da ih nije bilo, mi ostali ne bismo uspjeli!”

Fahrudine…ne želim polemizirati i vrijeđati tebe kao uostalom niti nikog drugog…ono što bi volio je da na forumu razmijenimo konstruktivne prijedloge i razmišljanja kako doprinijeti poboljšanju investicijske klime i na samoj burzi. Nenada apsolutno podržavam u aktivističkom načinu i transparentnosti jer zahvaljujući najvećim dijelom njemu imamo pozitivnu priču o KORF-u tj. današnjoj RIVP. Najlakše je “drvljem i kamenjem” osuti paljbu međutim nakon sustavnog uništavanja lijepe naše od 90-tih nadalje do recimo 2014.što možeš očekivati u kratkom roku(2-3g.)? Ništa..međutim držim da (kao kod gradnje kuće) su temelji izbetonirani 2015g. a daljnji tijek gradnje će nastaviti nova “euro” vlada koja ima solidnu bazu od 3% rasta na kraju 2016g. Burza je to prepoznala iako mirovinski fondovi još uvijek spavaju “medvjeđi san” al doći će red i na njih da se probude. Tako to biva sa prvim realnim vjesnicima oporavka…”Mijenja se onaj koji se ne mijenja”:-)

Aha, sad bi i tri posto bilo dovoljno za ono o čemu tu sanjate?

Ja mislim da ne bi. Zapravo sam siguran u to.

Ja ti ne vjerujem u svete krave, a hebiga neki opet vole da su na povodcu svezanih nogu s Rogonjom na celu stada. Tko sam ja da im sudim kad su si sami odavno presudili.

Vratimo se mi konkretnim temama, sto bi to tocno trebalo ili moglo generirati rast?

A siroče… Mene samo žulja to što takvi ko ti upravljaju s našim mirovinama… I to za velike naknade. Naravno, da nije nas b.udala, ne bi vi mogli raditi tako kako radite, al eto… I onda bi se još pravio pametan i vrijeđao…

Čitajte i dalje revno blog! 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne…3% za 2016.g je ajmo reći dovoljno, međutim za naredno četverogodišnje razdoblje stope rasta od 4-6% su realno ostvarive i to prvenstveno mislim na što brže povećanje kreditnog rejtinga a ide se u dobrom smjeru, turistički sektor je za sada najvećim dijelom generator rasta a potpomognut sa daljnjim investicijama u smislu gradnje hotela i popratnih sadržaja a što će povući za sobom i građevinski sektor. Još uvijek se premalo novaca povlači iz EU fondova gdje je također veliki “propuh” prvenstveno zbog političkih interesa iako su stvari krenule i na tom polju. Konkurentnost će nam i dalje biti najveći problem kojega nećemo tako skoro riješiti, a što se tiče nastavka privatizacija državnog portfelja to potpuno podržavam naročito iduće godine.

što su se pesimisti ražestili??
mi ih sa našim pisanjem sigurno nemožemo tako izbaciti iz takta biće da su se sami izbacili jer su shvatili da je njihovo crnjačanje bilo potpuni promašaj a kako sada stvari stoje biti će i još veći.
ovdje su sa teme”otjerani realbear@ i ekipa koji su prije više od godinu dana najavljivali upravo ovo što se događa a od takvih se je moglo puno naučiti.
pozdrav kolegi i vrati se nema veze pod drugim nick-om jer trebamo takve koji imaju znanje.
hvala na podjeljenom.
skoro sam i ja odustao prije koju godinu kada sam na himr imao redovito “mrtvačku glavu”+ocjene u rasponu 2-5% a treba jako puno minusa skupiti za to a samo sam bio uporan da na 200 dokažem da himr vrijedi min 600.na private dobio podršku nekoliko kolega i nisam htio odustati.
dobro da ima i drugačijih mišljenja ali nivo komunikacije najviše govori o svakom pojedincu.
mene to čak i zabavlja jer znam kakve su promašaje napravili i koliki im je oportunitetni trošak na dionicama gdje sam bio i kada ih vidim kako se žeste to mi je simpatično.
usput imam i potvrdu da sam u pravu a i to nije malo zar ne?
jer ako je netko obdaren da promašuje i to je veliki dar koji samo treba pravilno protumačiti,iskoristiti zar ne?
a sad ovo što neke kolege govore ako je istina da takvi raspolažu novcima naših penzija to je već zabrinjavajuće ili možda su i plačeni da pisanjem pokušaju tržište rušiti kako bi oni što jeftinije kupovali pa će naše penzije ipak biti veće.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Koliko je učešće turističke potrošnje u HR BDP-u?

Kol’ko bi turistička potrošnja trebala rasti da samo ona da doprinos rastu BDP-a od 3% uz ostale komponente BDP-a nepromijenjene?

I jel znate kako izgleda uopce funkcija domaćeg gospodarstva?

I na temelju kojih to proporcija i varijabli bi ta funkcija mogla rasti 4-6% godišnje? Ako je trenutni gospodarski output 100 koliko ce biti output na kraju 4. godine ako gospodarstvo raste po stopi od 4% godišnje, a koliki na kraju istog razdoblja ako raste stopom od 6%?

New Report

Close