Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

znači napravili smo i taj mali” koračić” preko praga 1900 bodova
i to u priličnom stilu,ne onako sramežljivo.
sve je to bilo izgledno nakon povećanja redovnog prometa već neko vrijeme
još se je jedna stvar poklopila ovih dana a to je činjenica da je već danima dionica himr među najtrgovanijima.
još nedavno se je moglo prodavati po 790 pa i više od toga,nije bilo puno zainteresiranih ali ovih dana se po 800 (znači gotovo istoj cijeni)prodaje mnogostruko više,prometi su višemilijunski.
pretpostavljam da ti ulagači vide bolje prilike i svjesno se odriču tih 19 kn kako bi se što ranije ukrcali
u druge dionice na kojima očekuju veći rast.
iako nisam ili nisam još postupio kao oni moram priznati da se slažem da je njihova odluka dobra,razumna,opravdana…
ima jako puno vjetra koji puše u leđa burzi ,već duže vremena,godinama neviđeno
dok se to ne promjeni nikakav rast neće biti senzacija
i dalje ima nemalo kompanija čija se imovina može kupovati po 1/4 vrijednosti
stranci su to “nanjušili”,srećom za neodlučne nije zaprimilo masovne razmjere ili nije još?
i za sada su fokusirani na perjanice burze.
lijep je osjećaj biti kešles i spokojno spavati

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra,
ne misliš valjda je je nalog od cca milju i po na asku netko kome se jako žuri da prijeđe u druge dionice? takve stvari se prodaju telefonskim dogovorom, a ne isticanjem na asku. godinama je netko sa tuđim novcima (recimo valamarovim) skupljao nerezonsku prodaju (opet kupljenu za tuđe novce tipa viktorija) i ~otpatke~ od malih dioničara. sad je moment kad se to prebacuje pravim vlasnicima a da sve izgleda transparentno. poslije će se iza scene sjesti podvući crta i podjeliti tal. da bi se to dokazalo trebalo bi prvog kupca pitati od kud mu milioni da to kupuje i td. i td. nemoguća misija u hr. jer bi se odma s time dokazalo zajedničko djelovanje i još masu prekršaja koji su možda otjerali drugog ponudioca da izlicitira recimo 900kn.
što se tiče stranaca ako ih i ima oni će djelovati na najlikvidnijim dionicama. no oni nam i ne trebaju kad su sve banke, time i fondovi u stranim rukama pa samo treba da upumpaju pola milijarde kn i lansiraju crobex gdje god požele.

who dares, wins

verdi@
ima i takvih naloga koje ti spominješ ali ima i onih drugih.
ne tvrdim da znam zašto prodaju ali pretpostavljam da je razlog koji sam naveo.
i ja sam napisao da strance interesiraju “perjanice” ali svi znamo kako će se to u nekoj mjeri preliti na sve prije ili kasnije.

p.s.
o “bolestima” zse-a imamo slično mišljenje.
nejednom smo to iskomentirali…
možda da više istomišljenika(ako postoje) komentira stvari bi se možda počele mjenjati

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nema ljetne korekcije, nema hlađenja petkom. Štoviše, sve suprotno. A i ne piše se na ovoj temi sto je znak da svi čuce na bidu.

odlazak Milanovića imao je značajan utjecaj na ulagače, kako domaće, tako i strane, konstituiranje Sabora i izglasavanje povjerenja novom sastavu Vlade, imati će još značajniji utjecaj, konačno ćemo imati pravu narodnu hrvatsku Vladu i naplaćati se poreza na burzi, ako se ne dosjete i to do kraja godine ukinu

karamarkov odlazak je po meni bitno pozitivnije utjecao na tržište kaitala.
izglednoj novoj vladi puno uspjeha želim,most je tu osigurač da ljepe riječi i obečanja ne ostanu samo na lijepim riječima.
ako to stranci koji ulaze na naše tržište kapitala tako doživljavaju valjda će i domaća pamet progledati ili postati barem malo više pohlepna.
radi mene ne trebaju jer ću dočekati i sa strancima svoje a oni će morati kadtad otvoriti oči,usta…
izgledno da je bolje prije nego kasnije
a možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/445707/Jos-jedan-odlican-tjedan-na-Zagrebackoj-burzi.html

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

I dalje smo u bear marketu,ali nazire se tračak svjetla. Zasad sve po planu. Čeka se izlazak iz Bear marketa. Crobex iznad 2200 bi to i potvrdio. Ostaje vidjeti ima li se snage za dugorocni bull.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

da,najbolje je u životu čekati da sve bude sigurno ali je malo tko nerazočaran sa”mrvicama”ili neljubomoran na onog koji je bitno više zar ne?
ako se ostvari ta vaša “potvrda” biće to propuštenih ugrubo 30% a treba nemalo godina držati na oročenju za to pa…
svakome po njegovom izboru a uvijek ima razočaranih sa svojim izborom.
možda da se više vremena uloži u proces odlučivanja + realno (ako možemo i dugoročno ako treba)malo veći rizik i može se dobiti bitno bolji rezultat.
da je gotovo čovijek bi rekao lako je sada biti pametan a s obzirom da smo na početku…
da na oročenju ne leži 170mlrd kn možda bi i nekog žalio a ovako
svatko ima pravo na svoj izbor i neznam za poštenije od toga

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Forum je sve življi, kad svi medvjedi iz proteklih godina dobiju potvrdu da bi ušli u dionice, znak je za lagani izlazak. Nadam se da će to potrajati još godinu i koji mjesec da skočimo pedesetak posto, a onda sokolić kreće s iskrcavanjem i čekanjem na neku novu krizu.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

S obzirom da smo mi Hrvati kratkog fitilja što se mentalnog sklopa tiče tj.brzo nas prebaci u depresiju te tako isto u euforiju mogući scenario je i da ponovo imamo na tržištu anomalije kako je bilo do sad da je tržište povuklo u preveliku podcijenjenost i obratno da se kroz dvije-tri godine stvori burzovni balon (precijenjenost). Mirovinski fondovi kao i štednja građana “leže” na milijardama kuna a znamo da se povijest uvijek ponavlja…


Forum je sve življi, kad svi medvjedi iz proteklih godina dobiju potvrdu da bi ušli u dionice, znak je za lagani izlazak. Nadam se da će to potrajati još godinu i koji mjesec da skočimo pedesetak posto, a onda sokolić kreće s iskrcavanjem i čekanjem na neku novu krizu.

Letargija koja granici s lijenošću ostaje najbolji stil investiranja.
Ispravno je vremensko razdoblje za držanje dionica -držite ih zauvijek.
Warren Buffet

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close