Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo je bila promocija burze na rtl-u. Konačno!

pa ako je bila promocija ove močvare koju nazivaš burzom, onda ti je vrijeme da ju napustiš jer to znači da su određeni krugovi koji su krcati dionicama odlučili nakititi malene svojim šugavim papirićima…stvarno se čudim tko još ulaže na našoj burzi. ne pitate se kome ćete prodati dionice? pa nitko normalan neće više doći na ZSE nakon što su ljude namagarčili lažnim izvješćima i sličnim svinjarijama prije 6-8 godina. ljudi su pametni i radije oročavaju, makar uz mizerne kamate. a ionako će sad uskoro dizanje kamatnih stopa u EU i SAD pa stoga i nije baš uputno riskirati jer keš će vrijediti više.

...povijest se ponavlja...

http://www.vijesti.rtl.hr/video/vijesti/123945/zagrebacka-burza-u-zadnja-tri-mjeseca-medju-prvih-10-u-svijetu-istrazili-smo-zasto/

panika? nemate kome prodati svoje smeće od papirića…sjećam se, tako je i meni bilo 2007…hrpa papira, kupaca nema, cijene rastu ali nemaš kome uvaliti smeće. jer sve to na ZSE je smeće, netransparentna izvješća, inside informacije i slično. za to se vani ide u zatvor, a ovdje ti čestitaju kako si uspješan. jedva čekam zavrtanje pipe. tad će ovi što pametuju odjednom nestati sa foruma, a ostat ćemo i dalje mi koji smo tu već godinama i pošteno kažemo što mislimo. nestalo ih je 50 2008. oni su svoje uzeli.

...povijest se ponavlja...

Na ovo sto delboy govori bi jos nadodao ponude o nepreuzimanju i zakon o PSN te pravnu “sigurnost” u Rvackoj.Rvata

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@delboy
“Cijene rastu, a kupaca nema?” Jel to ide jedno s drugim? 🙂

Ne slazem se s vama. Na burzi sam od 2004.g. Da sam slušao medije SAD BiH bio bogataš. 2008. Su počeli pisati da če burze pasti ali ja sam pametovao jer sam pročitao 10 knjiga o burzi i mislio da znam više. Da se dionice drže dugoročno i te gluposti. Da su kukavice koji prodaju a pametni koji kupuju, mislim na 2008.g.
Isto tako ih i sada treba slušati ali ne čekati 2-3 godine nego odmah početi kupovati.i za par godina iskočiti. Šlepati se uz lopove koje opisuje Delboy, to je jedini način zarade, inače niste za burzu. Puno gubim ali ako se ne nakrcam sad, nikad si neću povratiti novce.

Bravo boca, to sam i ja uočio.

Oporavak burze i to ozbiljan doći će tek s izlaskom HEP-a ili HAC-a na burzu. A to bi se moglo dogoditi u jesen iduće godine. Vrijeme je za te kompanije. Sada je izgleda i vrijeme sazrelo za to, evo jutarnji to polako najavljuje. Uskoro bi moglo biti veselo.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



@delboy

"Cijene rastu, a kupaca nema?" Jel to ide jedno s drugim? 🙂

pa sigurno da ide. cijene rastu na malim prometima i nemaš kome prodati velike količine.

...povijest se ponavlja...


Ne slazem se s vama. Na burzi sam od 2004.g. Da sam slušao medije SAD BiH bio bogataš. 2008. Su počeli pisati da če burze pasti ali ja sam pametovao jer sam pročitao 10 knjiga o burzi i mislio da znam više. Da se dionice drže dugoročno i te gluposti. Da su kukavice koji prodaju a pametni koji kupuju, mislim na 2008.g.
Isto tako ih i sada treba slušati ali ne čekati 2-3 godine nego odmah početi kupovati.i za par godina iskočiti. Šlepati se uz lopove koje opisuje Delboy, to je jedini način zarade, inače niste za burzu. Puno gubim ali ako se ne nakrcam sad, nikad si neću povratiti novce.

slažem se sa svime, ista je i moja priča, samo što se lopovi sada iskrcavaju, a ti se ukrcavaš. dokad će to trajati, nemam pojma. uglavnom, mene su otjerali, a znam puno više od mnogih ovdje. jednostavno. imam sređen život i nije mi sila da uprihodim neke velike novce, više promatram i smijem se kako se povijest ponavlja. još imam nešto sitno na ZSE i nešto vani,a to sve ću prodati kad mi cijene budu odgovarale. smeta me pojednostavljivanje burze i bacanje u sferu matematike u stilu: prihodi rastu, mora rasti cijena dionica. pa neka si pogledaju takvi prihode recimo adrisa ili ondašnjeg valamara 2007 i 2008 i cijene pa neka kažu zašto je onda cijena tako jako pala, a prihodi i dobit su stalno rasli. zbog psihologije i panike. dakle, uzalud sve kad zavlada strah. samo što ovog puta neće biti moguće prodati niti desetinu onoga što se onda moglo “uvaliti” jer novih pacijenata jednostavno nema. uništeni su 2008.

...povijest se ponavlja...

ljudi, povijest se ponavlja

New Report

Close