Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osjecaj je da ce uskoro na burzi krenuti znacajniji rast i pravi dugorocni bull market.

Ustvari, mozda je vec i krenuo…nedostaje samo vise likvidnosti.

Jel to samo osjecaj… Vrijeme ce pokazati.


Osjecaj je da ce uskoro na burzi krenuti znacajniji rast i pravi dugorocni bull market.

Ustvari, mozda je vec i krenuo…nedostaje samo vise likvidnosti.

Jel to samo osjecaj… Vrijeme ce pokazati.

Vjerujem i ja.
Još kada bi ukinuli taj nesretni porez.
Trebalo bi agresivnije ići prema novoj Vladi ispred udruge malih dioničara (ako takva postoji ili je pokrenuti barem radi ove inicijative), bez obzira što o tome piše MOST (o čemu je na ovim stranicama bilo nekih komentara).


Osjecaj je da ce uskoro na burzi krenuti znacajniji rast i pravi dugorocni bull market.
Ustvari, mozda je vec i krenuo…nedostaje samo vise likvidnosti.
Jel to samo osjecaj… Vrijeme ce pokazati.


osim što to i najavljvljujem barem godinu dana i ja imam isti osjećaj.
ne samo da crobex grabi već se i promet povećava što bi se moglo i protumačiti kao da je sve manje strpljivih među pesimistima.
dali će se ponoviti tko zadnji m.garac?
na oročenju leži gotovo 170 mlrd kn odnosno nikad više pa je i potencijal preljevanja na burzu nikad veći a prinosi na kamate po oročenju nikad manji.
da se samo 10% prelije na burzu a držim da je to realno sljedio bi vatromet o kojem bi se dugo pričalo
dali će i ostati samo na potencijalu ili je već na djelu početak?
bilo bi mudro razmotriti mogućnost jer ima još dionica i sektora gdje se imovina može kupovati po iznimno niskim valuacijama i kao takve pružaju mogućnost velikih prinosa.
još da nam je jedan ipo hepa mislim da bi katapult bio definitivno aktiviran a nebi bila senzacija i bez ipo-a hep-a
ne zaboravimo da još uvijek čeka 70mlrd kn iz EU fondova da ih se povuče
a to bi i za veće ekonomije bio veliki zamašnjak tako da značajan rast burzovnih indexa po meni nebi bio neka senzacija.
onaj tko se samnom ne slaže propustio je rast crobex-a od >170 bodova od početka godine ostaje da vidimo kako će to dalje ići.
vidim bitno više razloga za optimizam
a možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra

Da bi se dio od tih 170 mlrd kuna prelio na burzu potrebno je sijanje optimizma od strane mainstream medija. I to brutalno, da naslovnice vrište: “CROBEX NARASTAO 10%, SLIJEDI LI NOVI BRUTALNI RAST?”, “DIONIČKA TRŽIŠTA VANI OBARAJU POVIJESNE REKORDE!! PRELIJEVA LI SE TO I NA ZSE?”, “UZ OVE EKONOMSKE TRENDOVE CROBEX NA 3000 BODOVA DO KRAJA 2018” itd. itd.
Jednostavno, potrebno je posijati optimizam koji onda postaje samoispunjujuće proročanstvo, kao što je to nekad bio pesimizam. To privlači stoku sitnog zuba i podiže likvidnost. Svima bi to odgovaralo, pa i državi na razne načine. Ne bi odgovaralo jedino onima koji jeftino pokušavaju upecati firme s državnim udjelima.
Naravno, ukoliko nastupi lom na NYSE džaba sve ovo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Tko je taj što kupuje po jednu dionicu . Ne mogu vjerovati da je to market maker koji radi za veliku plaču .

serislav@
da,mediji bi trebali a neće moći vječno šutjeti jer ovo će biti izgledno jedna od najboljih godina u nemalo godina pa da vidimo koliko će se još moći praviti da se ništa ne događa.
ako neće mediji tu su i fondovi kojima kao pustinji kiše treba da se pohvale zar ne?
imamo mi i obveze o godišnjim izvješćima omf-ova
morat će se progovoriti o rastu burze relativno brzo koliko god neki htjeli da se o tome šuti
samo strpljivo i naplata će stići
ima li netko tko je sumljičav,nije se uvjerio na svojoj ili tuđoj koži?
rekao bi da mi ova situacija izgleda kao smo pred rimom
možda i griješim,nebi bilo…
neka svatko sam za sebe prouči i odluči kako dalje

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


do kraja godine smo sigurno na 2000
a na početku nove ćemo sigurno biti u 2017

kolega ares@ je dao svoj target,neki bi rekli neostvarivo,neki da je to hrabro
a ja bi rekao da nebi bila nikakva senzacija da se to ostvari na samom početku 2017 kao u neka prošla vremena kada su fondovi početkom godine pumpali indexe kako bi imali što bolje početne rezultate na krilima kojih se je kroz cijelu godinu raslo.
temelja za tako nešto ne nedostaje a volje,želje….
živi bili…

p.s.
iako statistički gledajući ako se ovakav rast nastavi moguć je taj scenarij i prije božića.
možebitno brzo sastavljanje vlade bi mogao biti jak vjetar u leđa tom scenariju i zato bi pesimisti trebali biti na pojačanom oprezu jer bi cash mogao preko noći postati bitno manje vrijedan a radi poreza ionako lista prodavača je prilično slaba,tanka,prozirna….
vrlo zanimljiva situacija koja bi mogla rezultirati vrelom investicijskom jeseni i zimom.
ovo je pogled iz mog optimističnog kuta a
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Osjecaj je da ce uskoro na burzi krenuti znacajniji rast i pravi dugorocni bull market.

Ustvari, mozda je vec i krenuo…nedostaje samo vise likvidnosti.

Jel to samo osjecaj… Vrijeme ce pokazati.

po meni je oporavak već krenuo, ali treba barem 20 milja prosječnog dnevnog prometa da se to i posloži u prvom valu. nemojmo zaboraviti koliki su prometi bili na vrhu zadnjeg bulla u 07., pa i u 08. a kad ( i ako ) pređu 50 milja, onda bi to trebalo biti to.



do kraja godine smo sigurno na 2000
a na početku nove ćemo sigurno biti u 2017
[/quote]
Smanjite doživljaje kolega. 2000 ne još,al moguće u 2017.
Crobi će okinuti ko klada idući tjedan

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

http://www.jutarnji.hr/biznis/zagrebacki-crobex-medu-deset-najbrze-rastucih-burzovnih-indeksa-u-svijetu/4699574/


migra

Da bi se dio od tih 170 mlrd kuna prelio na burzu potrebno je sijanje optimizma od strane mainstream medija….

evo kolega serislav@ nismo dugo trebali čekati da mediji odrade ono za što dobivaju plaću
.-):-)
za ostalo će se pobrinuti vrijeme,nagon za preživljavanje,evolucijski kapacitet pojedinaca…
mogu samo reći da sam sretan jer sam se rodio kao optimista,nije garancija ničega jer nekad optimisti prođu lošije od pesimista a dali jpesimisti ikad prođu dobro?
bolje biti optimista koji je nekad u pravu nego pesimista koji je uvijek u pravu.
burza i nije mjesto za pesimiste pa je izglednije da su oni koji zvuče kao pesimisti ustvari pesimisti jer im je plačeno ili očekuju da će naplatiti svoj “lažni”pesimizam.
šti je više takvih izglednije je da smo mi optimisti na pravom mjestu u pravo vrijeme
kupuj kada nitko ne kupuje i prodaj kada svi kupuju?
živi bili…

http://www.jutarnji.hr/biznis/zagrebacki-crobex-medu-deset-najbrze-rastucih-burzovnih-indeksa-u-svijetu/4699574/

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close