Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NE Belupo, potpuno pogrešno…upravo privatizacije i pokretanje infrastrukturnih projekata će biti generator i pokretač novog gospodarskog i burzovnog ciklusa u Hrvatskoj. Svojevremeno sam sam sebe upitao kako je moguće uvesti ovaj “ludi” porez na kap. dobit u trenutku kad nam je burza na “aparatima za preživljavanje” te koja je svrha države u prikupljanju mizernog iznosa od tog istog poreza i sad dolazim do odgovora da će privatizacijom itekako živnuti tržište kapitala te će se i prinosi povećati pa neće biti problem platiti 12% poreza na poveću zaradu…A još ako ministar Marić nakon sveobuhvatne analize poreznih akata uvidi negativni učinak od tog poreza te se prolongira njegova primjena za koju godinu to bi nam moglo donijeti rast indeksa iznad prijašnjeg vrha 23xx.

“…. pa ćemo rasprodati sve zlato i srebro …”

ostaje nam bronca 🙂

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


NE Belupo, potpuno pogrešno…upravo privatizacije i pokretanje infrastrukturnih projekata će biti generator i pokretač novog gospodarskog i burzovnog ciklusa u Hrvatskoj. Svojevremeno sam sam sebe upitao kako je moguće uvesti ovaj "ludi" porez na kap. dobit u trenutku kad nam je burza na "aparatima za preživljavanje" te koja je svrha države u prikupljanju mizernog iznosa od tog istog poreza i sad dolazim do odgovora da će privatizacijom itekako živnuti tržište kapitala te će se i prinosi povećati pa neće biti problem platiti 12% poreza na poveću zaradu…A još ako ministar Marić nakon sveobuhvatne analize poreznih akata uvidi negativni učinak od tog poreza te se prolongira njegova primjena za koju godinu to bi nam moglo donijeti rast indeksa iznad prijašnjeg vrha 23xx.

ne znam na čemu si ti i kroz čije ružičaste naočale promatraš našu državu i burzu, ali totalno si u krivu!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

kad se dočepamo bronce idemo po srebro jer ova sada učmalost koja vlada a pola zemlje je još uvijek u socijalizmu ne vodi nikamo.Odlučili smo se za zapadni kapitalizam i moramo ga dalje razvijati i pametno privatizirati ove firme koje su u planu.
ACI ne može strancima u ruke(pomorsko dobro …) ali može mirovincima i adrisu a isto tako i podravka
mirovincima i kroz esop pa IPO za HEP.
JEDINO NAS DALJNA PRIVATIZACIJA MOŽE SPASITI ali transparentno s planovima na čistac a ne dogovorimapo Pantovčaku.

ne znam zašto na popisu zlata i srebra nema HT-a i prodaje preostalog.Što će državi ovaj udjel u ht
Zašto se belupo boji nastavka preostale privatizacije pa neka nam obrazloži..Pa i doma u kući se mora znati tko je gazda.Promašaji koji su se događali kad neke državne firme nisu išle u privatizaciju nego su sindikati osnivali stožere dovele su te firme i do propasti-(petrokemija)
Gospodarstvo i burza je zakon spojenih posuda a to je i daljnja privatizacija s njima.Jedno pokreće drugo.
Sjetimo se dok smo imali rast u državi rasla je i burza.

evo,samo što se je spomenulo da končar i aci idu na prodaju ide rast cijene od 2,5-3,5%

Gori pod petama: Prodaja strateških tvrtki može donijeti 300 milijuna eura

Možda ovi kupci računaju na 30 kn dokap. Odatle možda ovaj nenadani interes i porast cijene. Jedno je sigurno, onog Klausa će se opet nešto pitati a on mora nastaviti braniti svoju poziciju i kao papagaj će ako treba inzistirati na 30 kn inače će to biti izdaja i te floskule…
Pokazatelji firme jesu bolji nego prošlih godina a na neki način Đurina pozicija nam govori da je država u stanju ne ići na smanjenje cijene dokapa ako firma pokaže ozbiljnost pa ni kod Đure neće biti dokapa po 20 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Industrijska proizvodnja porasla 5%, najviše od svih zemalja članica EU.

Za pesimiste:

Zahvaljujući rastu potrošnje, industrijske proizvodnje i investicija, kao i pozitivnom doprinosu turizma, makroekonomisti procjenjuju da se rast hrvatskog gospodarstvo u prvom tromjesečju ubrzao na više od 2 posto.

Državni zavod za statistiku (DZS) objavit će u utorak prvu procjenu bruto domaćeg proizvoda (BDP) u prvom tromjesečju, a osam makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, procjenjuje u prosjeku da je gospodarstvo poraslo za 2,4 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Njihove procjene rasta kreću se u rasponu od 2 do 2,8 posto.

http://www.jutarnji.hr/biznis/sjajne-vijesti-za-hrvatsku-unatoc-slaboj-aktivnosti-vlade-bdp-u-prvom-kvartalu-skocio-za-24/4113135/

Ako se ne dogodi bitniji poremecaj u svijetu, mi rastemo inercijom….i taj rast sada treba iskoristiti, sve kompanije ce profitirati, pogotovo jaki izvoznici….

A sell in may? Jos 2 dana. No “zahvaljujuci” porezu i oporavku gospodarstva nadam se da ce izostati.

New Report

Close