Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bigfoot

I meni se čini tesla precjenjena. Preporučio sam njenu kupnju prije neke tri ili četri godine ali u malim količinama jel mi je tad bila potpuna nepoznanica, ali ideja je isto bila da će se auti puno bolje prodavati. Kada rade diskontiranje kod njih onda uzimaju strašno visoke stope rasta pa to podiže i cijenu. Ja moram priznati da sam više konzervativan tip ulagaća. Meni je prvo show me the money, a onda ću ja vidjeti dal će po mom bit šta od toga. Još niti jednu godinu nisu pozitivno poslovali i sve su to za sada puste price. Daleko od toga da tu nema nešto, ali toliko napucavati dionicu ipak nema smisla. MarketCap od 33B sa 4B prihoda i 1B gubitka. Teško bi ja to moga progutati. Takve valuacije su se radile kod internet booma pa bas i nije najbolje završilo. Kažem, neka sitna lova kad je dionica bila na 80 OK. Sada ni sitna. Rađe ću okušati srecu negdje jeftinije

@vikend

Kao što rekoh,odmorite se:)

"Only dead fish swim with the stream"


Pauza za rucak pa da se objasnim

Tebe novi mobitel i njegov novi model, ako ga imaš, a nemaš za kruh, ne čini bogatijim.
Tebe novi BMW za koji nemaš kako platiti kamatu banci ne čini bogatijim.

Ljudsko znanje je prekrasno i beskonacno i čovjecanstvo može ići samo naprijed, a ne nazad. Ali ne možeš uspoređivati kako je bilo prije 100 godina, a kako je danas. Kao ni danas ni za sto godina. Moja poanta je da li misliš da će se išta promjeniti za malog čovjeka kad mi za 20 godina sletimo na Mars? Srednja klasa polako nestaje već od 70-tih godina. Pa ne idemo mi prema društvu koje je pravednije i bolje uređeno, nego idemo prema potpunoj segregaciji. Mogućnosti rastu, ali samo za neke. Evo nemaš za platiti fax u Americi. Iz siromašne si obitelji. Pa ima stipendija naravno. Samo moraš biti najbolji ragbi igrac u cijeloj Americi i dobiješ je. Mogućnosti postoje.

Moja poanta je da je lako bogatašu govoriti da će biti bolje. Svaki kaže da mu novac ništa ne znači. Gosp Buffett ovdje spominjani prica kako bi trebalo povećati poreze, a ima najbolje računovođe koje mu smanjuju porez do bola. Za svaku kompaniju. Potražite tekst. Lako je s visoka djeliti savjete.


@vikend

Ako DDJH dobije posao ja ću se od straha prijaviti u neku ustanovu da se ne bi ozljedio od ljubomore i zavisti. Šta vi vidite u tom DDJH-u ja pojma nemam. Ne dobije li taj posao ja boga molim da uteknete na vrijeme. Kruha u varenju danas nema. P.S. I nakon što završi taj posao šta onda?


Moja poanta je da li misliš da će se išta promjeniti za malog čovjeka kad mi za 20 godina sletimo na Mars? => je li se išta promijenilo za malog čovjeka kad su ljudi sletili na Mjesec?!?! Mislim stvarno…koje su ti poante u tim mudrim pitanjima? Naravno da će se promjeniti kao što se mjenja stalno. Pogledajmo tehnologiju. GPS na primjer. Koristiš li ga ikad?

Srednja klasa polako nestaje već od 70-tih godina. => što ti je srednja klasa? Znači što, sad imamo jadne ljude koji su “bjeda” i šaćicu bogataša koji uživaju na račun bjednika? Ma daj molim te. Eno ti je kolega naveo podatke o turizmu. Danas si ljudi priušte svašta, što prije nisu mogli. Danas žive ko bubreg u loju uspoređujući sa prošlošću. Ako ti to ne želiš vidjeti, žao mi je. Mnogi su popušili socijalističke priče, i mnogi misle da je u Yugi bilo bolje, pa eto, barem nisi izuzetak takvog razmišljanja. O kakvoj ti segregaciji pričaš? Ma… Ko da pričam s nekim yugovićem, starim koji se dalje od yuge nije maknuo….

Ako se nema za platiti fax u Americi, reci mi onda koliko ima tih faxeva? Par elitnih koje mogu bogataši i “vrhunski ragbi” igrači platiti? Ne, ne moraš biti vrhunski ragbi igrač da bi imao stipendiju, uostalom, zašto bi te neko stipendirao ako mu nisi dobar? Digni kredit pa studiraj. Ili ako nisi za studij, odi raditi. Tako je najpravednije.

Ako dolazi do segregacije, reci mi ko će kupovati onda automobile, ko će koristiti facebook? Ko će ići na razno razna putovanja…

Ma. Zbilja ova rasprava nema smisla. Mene si, alias, debelo razočarao!! No, sad su mi malo jasniji i tvoji postovi od neki dan…

Ne mora bogataš govoriti koliko će biti bolje. Činjenice pokazuju je li bolje ili nije, a kako će biti u budućnosti to nitko ne zna. Tebi niko ne brani da budeš pesimističan, kao što su ljudi uvijek u prošlosti bili. Ja imam oči i zdrav razum i imam zahvalnost (Bogu, jer sam vjernik) za sve što imam. Kad imaš zahvalnosti, onda možeš i spoznati što imaš. Ja vidim kako ja živim i nije mi teško vidjeti kako su ljudi živjeli prije. Svaki put kad odem kod zubara sjetim se kako je prije bilo otići kod zubara. Svaki put kad s brodićen oden na lignje sitin se koliko sam sretan da to mogu. Niti sam vrijedniji niti pametniji od mnogo ljudi koji su prije živjeli na ovom planetu, pa opet znam da mi je život puno puno lagodniji.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@alias…ja sam samo gledao mcap drugih velikih proizvodjaca…i moram reci, da mislim, da se vise radi o euforiji, pogotovo sa ovih 200 i nesto tisuca predbiljezbi, nego sa nekim realnim stanjem. Ali dobro je znati, da se i na taj nacin moze zaradit 🙂
Ako sam dobro vidio BMW mcap ima oko 50 milijardi a VW negdje oko 60, Honda 47…e sad, jesu li 30% losiji od Honde….sumnjam

@alias

Eto,slažem se,to bi uglavnom bilo to kad je TSLA u pitanju.Previše nepoznanica.Nije dionica bez vrijednosti,naprotiv, ali ne po trenutnim cijenama.

"Only dead fish swim with the stream"



@vikend

Kao što rekoh,odmorite se:)

“Dobar” odgovor ili bolje receno, klasican odgovor, kad netko tko se stalno poziva na BROJKE, treba pokazat brojke 🙂

@kresso

A šta ćeš. Svima nam je super, samo je nekima malo bolje. Svi imamo iste mogućnosti, ali neki ipak imaju malo više. Nisam ni optimist ni pesimist, nego realist.

@vikend

Eliti(to valjda mislite o meni,tnx,iako posve krivo) počinje raditi za nekoliko minuta novi market pa nemam vremena,a iskreno ni ne pada mi na pamet tražiti nikakve BROJKE po starim postovima.
Lako vama na ZSE kontemplirati o BROJKAMA,netko mora i raditi. 🙂

@alias

Kad ćemo na tu pivu?Da se napijemo i ogovaramo Đuru,ne da mi se više o tome na forumu,pozvao bi i vikenda ali bojim se da mu je sve to previše stresno.

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot

ja se sad jedno vrijeme liječim ahahaha. Ovo je bilo napetih par dana, a jos i imam nekog posla jedno dva tri tjedna pa se mozemo onda naci. Nek i vikend dođe. Uvijek je i kontra dobra



@kresso

A šta ćeš. Svima nam je super, samo je nekima malo bolje. Svi imamo iste mogućnosti, ali neki ipak imaju malo više. Nisam ni optimist ni pesimist, nego realist.


Pa neka je nekima bolje. Neki su pamentiji, neki gluplji. Neki inteligentniji, neki manje inteligentniji. Neki sposobniji, neki nesposobniji. Neki radišniji, neki ljeniji. Ljudi smo. Svak je jedinstven. Nismo svi isti. U tome je ljepota.

A to kako se svaki od nas postavlja prema životu i prema drugim ljudima, stvar je svakog nas ponaosob. Svi mi činimo ovo društvo i doprinosimo da se ono ovako razvija kako se razvija.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Alias piše tmurno, ali je u pravu.

Pred očima vam se događa povratak, posvemašnji povratak faraonskog sistema; i neće biti ništa bolje.
Misli čovjek na cijene lijekova kao što je Sovaldi (Harvoni). Tko si to može priuštiti?

Može svatko imati svoje mišljenje, ali jednostavno pitanje. Tko si može priuštiti stan na Upper East Side ili Financial district na Manhattan?
Postoji rat protiv srednje klase, kasno će svi toga biti svjesni.

No, to nas neće spriječiti u piskaranju po forumu. 😀

@kresso

Pa ja bi to isto mislio da smatram da su ljudi u suštini dobri i pošteni, ali nisu. Ja nisam neka emotivna osoba, ali nepoštenje i zlobu mrzim, a nekako gdje god se okreneš samo to vidiš. Ako sam, kako si me nazvao, jugonostalgičar ili komunjara, a to znači da bi rađe djelio nego krao i otimao, onda sam to bez problema. Evo ti danas GS platio globu 5,1B $, a zaradio preko 300 kod sranja 2008. Tko je tad izgubio? Samo mali. Nitko ni gajbe nije vidio. To je tako u ovom svijetu. Svi se bore za sebe, a za drugoga se misli; sam si je kriv za stanje u kojem se nalazi. Nije to uvijek tako

New Report

Close