Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@accountant

Sve ovo što ste nabrojali, to su druge stvari, o kojima nismo pričali. Pričali smo općenito o kvaliteti života, a to je nedvojbeno puno bolje. To što se u Hrvatskoj jadnije živi nego prije, to nije svijet kriv, to smo krivi mi. Isto tako, ko zna koliko je s druge strane, u nekim djelovima di je bilo više siromašnih sada ih je manje. I da, prosjek to dobro pokazuje, zašto ne. Jer ne radi se ovjde da je nekolicini ljudi puno bolje, a većini lošije pa da prosjek “zavarava”!

Sve ovo što nabrajate za vašu zgradu, npr. to su sve problemi države i državnog uređenja s jedne strane, a s druge kakvi su ljudi.

I da, nadajmo se da će u prosjeku biti bolje jer ovdje prosjek puno toga pokazuje.

Previše gledaš pojedinačne primjere. Kao da uzmemo sada nabrajati kako je netko stradao u prometu i govoriti kako je razvoj prometa i automobila loš jer gine sve više ljudi…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pauza za rucak pa da se objasnim

Tebe novi mobitel i njegov novi model, ako ga imaš, a nemaš za kruh, ne čini bogatijim.
Tebe novi BMW za koji nemaš kako platiti kamatu banci ne čini bogatijim.

Ljudsko znanje je prekrasno i beskonacno i čovjecanstvo može ići samo naprijed, a ne nazad. Ali ne možeš uspoređivati kako je bilo prije 100 godina, a kako je danas. Kao ni danas ni za sto godina. Moja poanta je da li misliš da će se išta promjeniti za malog čovjeka kad mi za 20 godina sletimo na Mars? Srednja klasa polako nestaje već od 70-tih godina. Pa ne idemo mi prema društvu koje je pravednije i bolje uređeno, nego idemo prema potpunoj segregaciji. Mogućnosti rastu, ali samo za neke. Evo nemaš za platiti fax u Americi. Iz siromašne si obitelji. Pa ima stipendija naravno. Samo moraš biti najbolji ragbi igrac u cijeloj Americi i dobiješ je. Mogućnosti postoje.

Moja poanta je da je lako bogatašu govoriti da će biti bolje. Svaki kaže da mu novac ništa ne znači. Gosp Buffett ovdje spominjani prica kako bi trebalo povećati poreze, a ima najbolje računovođe koje mu smanjuju porez do bola. Za svaku kompaniju. Potražite tekst. Lako je s visoka djeliti savjete.


@vikend

Ako DDJH dobije posao ja ću se od straha prijaviti u neku ustanovu da se ne bi ozljedio od ljubomore i zavisti. Šta vi vidite u tom DDJH-u ja pojma nemam. Ne dobije li taj posao ja boga molim da uteknete na vrijeme. Kruha u varenju danas nema. P.S. I nakon što završi taj posao šta onda?

@alias…ja za ovakve rasprave nemam vremena. Buffetta sam naveo kao dokaz da cak i milijarderi tvrde da bogatstvo nije dobro rasporedjeno. Oni nemaju nikakav razlog da se bilo kome dodvoravaju. Mogli su reci i da je sve ok. Nista se u njegovom zivotu ne bi promijenilo. Ali ti ocito jako nepazljivo citas.
Mislim da je nedavno i Obama rekao, da bi iduci korak morao biti dostupnije visoko obrazovanje. Zdravstveno je postalo dostupnije…

Statistika je da jedan jede meso a drugi kupus,a zajedno je sarma.Eto toliko mudrosti od mene.

I još za tog Đuro,toliko je toga već napisano,uglavno jedno te isto ima već 4-5 godina da mene isti vjerovali ili ne zanima isključivo kao lokalni fenomen.Znatiželjan sam da li će se i 2020 g čekati taj Kuvajt?Mislim da hoće.Znam da će neki iz svog uskog kuta gledanja i ovaj post protumačiti kao ljubomora ili nešto u tom stilu ali šta im ja mogu,izrazito špekulativnih priča poput Đurinih nalazim svakodnevno ali ih skoro uvijek zaobilazim u širokom luku,99% sam uvjeren da Alias ima slični pristup kad je Đuro u pitanju.
Recimo TSLA isto pratim kao jedan globalni fenomen,isto preskupa dionica a E.M. se već polako počinje smatrati polubogom,kupio za long ne bi ni u ludilo.

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot

Zašto je TSLA preskupa??

Zato jer se cijena dionice održava isključivo u budućim poslovima,i to za nekoliko godina unaprijed,Kao da će TSLA jedina proizvoditi el automobile,istodobno prodaja “običnih” automobila obara rekorde.
Puno priče,a s obzirom na fundamente previše toga je još u oblacima.Konkretno u šoldima malo toga.

"Only dead fish swim with the stream"

pa dobro, to stoji, trenutni fundamenti i vrijedni tih para.
ali zar se ne kupuje budućnost.
sigurno neće oni sami biti proizvođači el. automobila, no s obzirom na klimatske promjene mislim da će nužan biti veliki zaokret i potpuni prelazak na obnovljive izvore energije, el. automobile, a tu TSLA stoji odlično.
Budućnost je njihova!

@bigfoot, ja sam Đuru spomenuo kao zezanciju i salu. Dozvoljavam, da sam si ja samo umislio da ponekad znam izvalit nesto smijesno, ali na komentar Đure kao zezancije, gdje vi odmah skacete…je dokaz da mozda niste ljubomorni, ali opsjednuti svakako jeste.
Niti tko spominje Đuru, niti tko spominje b.l.o.gera, ali vama su ih puna usta. Jedino ih vi spominjete – takozvana elita

Vjerujem da ste vecini dosadili sa time. Jel imate mogucnost prestat sa time ili ne?

@vikend,vama bi trebao produženi vikend da se malo odmorite,prvo ne znam kakvu elitu stalnu spominjete a drugo nadovezao sam se na aliasov post o Đuri,ali istina,vi ste ga pri spomenuli,danas,opet:)
Da me zanima Đuro stoji,napisao sam i zašto,opsjednutost?Teško,za mene su dioničari opsjednuti,ali ok,svaka neka uživa na svoj način 🙂

"Only dead fish swim with the stream"


pa dobro, to stoji, trenutni fundamenti i vrijedni tih para.
ali zar se ne kupuje budućnost.
sigurno neće oni sami biti proizvođači el. automobila, no s obzirom na klimatske promjene mislim da će nužan biti veliki zaokret i potpuni prelazak na obnovljive izvore energije, el. automobile, a tu TSLA stoji odlično.
Budućnost je njihova!

Ako ćemo pravo uvijek se kupuje budućnost kod dionica.Samo što je u ovom slučaju ista debelo precjenjena odnosno vrlo nesigurna ako usporedimo što je sve “ugrađeno” u cijenu dionice.
Sve je još u planovima,dok u stvarnosti stalno gube novce.
Kako bilo,TSLA je narodna dionica i do sad se dalo na njoj zaraditi lijepe novce,ja bi rekao bez brige bez pameti ulaganje 🙂 nekad je tako i najbolje ulagati,moram priznati.

"Only dead fish swim with the stream"

Evo bas sam malo pogledao taj DDJH. Koja je budućnost za kompaniju koja točno sav prihod potroši samo na plaće i materijal da izradi taj proizvod? Kad se poveća proizvodnja moraju povećati kupnju materijala i broj radnika. Kad se smanji, broj radnika smanjiti ne mogu. Koliko je meni to smiješno da vi to ne vidite da je to strašno. Znaci uzmite zadnjih 10 godina i zbrojite troškove materijala i plaći s prihodom. Evo ja to napravio u tablici da se ne mucite.

Znaci u prvom redu je prihod i onda koliki je trošak materijala i onda koliki je trošak radne snage. Bez ijedne druge stavke. I na kraju ukupni zbroj. Kad ovako gledaš onda uviđaš dugoročni potencijal. Zaista.

Čak i ovako jeftini materijali na tržištu još uvijek čine 75% prihoda. Pogledajte kad je materijal skuplji to prelazi 80% bez problema. Siguran sam da će biti velika lova kad se sve to pokrene.



@vikend
,vama bi trebao produženi vikend da se malo odmorite,prvo ne znam kakvu elitu stalnu spominjete a drugo nadovezao sam se na aliasov post o Đuri,ali istina,vi ste ga pri spomenuli,danas,opet:)
Da me zanima Đuro stoji,napisao sam i zašto,opsjednutost?Teško,za mene su dioničari opsjednuti,ali ok,svaka neka uživa na svoj način 🙂

Gospodine bigfoot, mene cete jako tesko izmanipulirati. Đuro je spomenut u sali, sto ste vi sada u svom komentaru nevjesto izokrenuli, da bi dolazali eto kako ga ja prvi spominjem.
Dobar argument nema sta…
Drugo, pokazite mi kada se zadnji puta na temi DDJH spominjao Đuro, osim vadjenja clanaka o mogucem poslu kao i na svakoj drugoj temi?
Pokazite mi BROJ postova sa velicanjem Đure i BROJ postova koji su pocinjali “kad ce dobiti posao” iako danima nitko nista ne bi napisao na toj temi. U npr zadnjih par mjeseci
Da li isto tako znate koliko je takvih provokativnih postova napisano i pobrisano jer su bili besmisleni?
Da li znate koliko puta ste vi elita spominjali ĐĐ i b.l.o.g.ija u odnosu na druge u zadnjih par mjeseci?
Ne znate…jer vam te BROJKE nikako ne bi isle u prilog.
Alias se napije pa baulja..ajd on barem prizna… 🙂

New Report

Close