Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ne govorim ja tu o razlici 1% najsiromašnijih iz Bangladeša i Billa Gatesa. Tekst je bio samo primjer. Nisam ga ni do pola procitao

Baš mali čovjek to najviše osjeti na malim stvarima! Kažeš da čovječanstvo ide napred, a onda da to ne osjeti mali čovjek. Nego ko? Samo par posto bogatih? Ma daaaaaaaj, pa nemoj zezat, čovjeće… Pa nabrajaš sve stvari što već sada osjeti mali čovjek! Pa baš ljekovi i školstvo, di ćeš bolje! Pogledaj samo besplatnih tečajeva na internetu. Koliko je mogučnosti za naučiti što god želiš. A o lijekovima da ne govorimo. Pa ti sad govoriš o nekim kao skupim lijekovima, a zaboravljaš da su možda ovi “jeftini” i “bezvezni” ljekovi nekad bili skupi i itekako nedostupni malom čovjeku! Ili kako je prije trebalo ići u školu, pješačiti kilometrima, a kad bi došo doma, onda kravu voditi na ispašu. Knjigu bi mogo samo sanjati…

Metla i lopata? Što ima loše u tome? Neko je za metlu i lopatu. Nemamo svi iste mogučnosti, oćemo svi biti ministri i direktori? Al ko danas radi sa metlom i lopatom živi puno bolje od onoga ko je prije radio sa metlom i lopatom!

Što se tiče skupljanja boca, misliš da toga nema u Njemačkoj? Ja sam sad nedavno bio u Njemačkoj i itekako ih ima! Samo njihovi sakupljači čak izgledaju bolje nego naši! A Australac koji je također bio tamo, u jednoj internacionalnoj grupi, jednom se Njemcu se čudio kako to da oni “obični ljudi” nose boce natrag u dućan da dobiju 25 centi. Da je to kod njih u Australiji čudno i da to samo rade “sakupljači boca”, siromašni! Moj djed koji je imao dobru plaću i stan i hranu i sve što mu je bilo potrebno, je…. KOPAO PO KONTEJNERIMA!!!!! I doma nosio čak i naranče iz kontejnera! Alo!

Ne, ne govorim o trapericama, niti o mobitelima. Govorim o tekućoj vodi, o zahodu, o frižideru, o ZNANJU, o medicini, o putovanjima. O mogučnostima.

Pa baš ti govoriš o “trapericama” spominjući “skupe ljekove” i “kopanje po kontejneru”

Zbilja si me začudio alias… Zbilja…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Nisam ga ni do pola procitao => OK. Ovime si sve reko. Bilo bi dobro da si malo i promislio….

Imaš neki stav i onda si si ovo samo progutao kao nešto što podržava tvoj stav. A neki dan si se smijao ljudima koji ne razmišljaju o negativnostima kod svojih dionica, a ti isto radiš sa tim svojim stavovima.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pa ja ti govorim da je prirodno da se čovječanstvo kreće naprijed. Pa nećemo svi jahati konje i boriti se s Indijancima do kraja svijeta. Govoris o besplatnom prijevozu koji zapravo placas ti preko poreza, od place od koje ti na kraju ne ostane ništa. U americi uz sve te mogućnosti rade 2 posla da bi preživjeli mjesec. Ja ti hocu reci da je lako bogatašima soliti pamet kako je sve super kad pojma nemaju kako je malom čovjeku. Naši političari kad su ih pitali nisu znali niti koliko kruh u pekari košta. Kako će se on onda brinuti za tog malog čovjeka. A soliti i prosipati pamet po saboru može

Ne, nisam uopće spominjao BESPLATAN prijevoz. Nego kako je danas lakše doći djeci do škole i obrazovanja. Nikakav besplatan prijevoz ja nisam spominjao.

“U americi uz sve te mogućnosti rade 2 posla da bi preživjeli mjesec.” => zafrkavaš, jel? Zašto onda ne dođu živjeti tu kod nas, a mi trčimo živjeti tamo? Nemoš virovat…. Koje su ovo floskule, pa ko ti je ovo prodao? Čitao si jugoslovenski tisak? Pa pogledaj malo kako Amerikanci ili Njemci žive, ne čujem baš da se nešto bune. Pa ispadaš smješan, čovječe!

Uopće nije potrebno da bi se bogataš pobrinuo za malog čovjeka. Pogotovo mi nemoj spominjati naše političare, jer to su itekako mali ljudi. To što imaš kod nas to je jedna katastrofa i ostatak socijalizma. Jer smo mi sami bedasti, pa nam je takvo i vodstvo. A bogataš ako se pobrine za sebe biti će dobro i drugima. Slično kao i kod dionica. Ako raste večinskom vrijednost, rasti će i nama malima.

alias, ne znam što da ti kažem…. Zbilja, na forumu bi od tebe zadnjeg očekivao ovako nešto i ovakvo razmišljanje, promišljanje i zaključivanje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pa ja ti govorim da je prirodno da se čovječanstvo kreće naprijed. Pa nećemo svi jahati konje i boriti se s Indijancima do kraja svijeta. => i kako onda možeš zaključiti da je novijim generacijama lošije nego prošlim?!?!?!?!?!?!?!?!

Znači, kažeš: Danas živimo puno bolje nego prije, ali nam je lošije?!?!?!

Ako ćemo govoriti o “osjećajima” ili “duhovnim dimenzijama” života, onda je to druga stvar, al to nema veze sa svijetom, to ima veze sa tome kako se pojedinac postavi prema životu i kako sam odabere.

Ali ako govorimo o mogučnostima, onda mi nemoš reć da je prirodno da čovječanstvo kreće naprijed, a da je lošije. Onda ne kreće naprije, onda kreće natrag.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Puno sam vremena potrosio jer moram uciti. Objasnim kasnije poslje 16h.

Eto. Moraš učit. Teško ti je. A da si u prošlosti, sad bi sa dvije kravice na livadi ležao, gledao prirodu i svirao frulu. A sad se jadan moraš mučiti učeći… Nije ti lako…. 😛 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Istina je negdje u sredini. Ali ameri ne trebaju radit 2 posla da bi prezivjeli. Tak je meni moja bivsa cura, amerikanka, kukala kako je morala prodati auto jer ga nije mogla placati. A onda je, vidi cuda, potrosila 6000 dolara na putovanje po europi. Pa sam nakon nekog vremena, skuzio, da nije imala novaca za bilo kakav auto, vec se radilo o BMW X3.
Ona kaze da u Philadelphiji ljudi zive od bonova za hranu, a onda moj frend sa samo srednjom skolom i ne previse pameti, iz Zagreba preko Skypea nadje posao u americi i sa curom u dvije godine, ustedi 30.000 dolara. Eno ga sad radi u Miamiju kao konobar 300 dolara dnevnica, vikend 500.

Ako svake godine mi biljezimo porast svaba i talijana, a i drugih iz razvijenih zemalja, a u isto vrijeme govorimo da su ljudi sve siromasniji, a bogati bogatiji, zar ne bi broj turista treba biti sve manji?

Frendica otisla u UK prije 6 mjeseci. Ona med sestra, muz mehanicar. 2500 funti on, 2500 funti ona…mjesecno potrose 2500-3000, a 2000-2500 im ostane. Kako je to njima, kao obicnim ljudima lose?

Danas mozes rentat auto, ako ne zelis vozit svojim negdje daleko. Nekad je to bilo nepojmljivo, jer je bilo skupo.

Ali naravno, nije tu bas sve crno bijelo, a to vidimo i po izjavama nekih milijardera koji sami kazu da ovo drustvo nije pravedno i da imju nize poreze od jedne tajnice. To je na kraju krajeva rekao i Buffett

da se nadovežem na ‘one percent’
ne tako davno:
Vaš link …
iz članka: ‘When you can borrow at a rate below inflation, you’re borrowing for free

s druge strane, naših najsiromašnijih 1% više nema ni besplatne boce jer je također od nedavno ukinuta povratna naknada na boce od mlijeka, uskoro valjda budu ukinuli skroz.. tako da u gradu gdje živim svako par metara netko iskače na mene i žica kunu-dvije za kruh ili pecivo
a ja se čak, pazite apsurda, osjećam krivim ako nemam u tom trenu da im dam nešto?!? jer ja eto radim pa bi po defaultu trebao imat para za udijeliti im! neki ne brinu pa se izderu na njih, otresu se tipa: ‘idi žicaj u javnu kuhinju’ i takve stvari!

Vidite Kresso, alias, ovo su sve naravno antipodi, ali takve pojavnosti treba tražiti u člancima i na naslovnicama a ne u statistikama
statistike pokazuju prosjek (presjek) i nikada nisu niti budu prikazivale pravo stanje stvari, odnnosno možda i pokazuju samo ovisi što tražite

čak ako želite i ‘statistiku’: u mojoj stambenoj zgradi, u odnosu na pretkrizne godine (2008-e i prije toga), dvoje ljudi više ne radi, jedan od njih je srećom našao dobro plaćeni posao ‘vani’, treći se razveo od supruge pa sad ‘muljaju’ sa stanom da im ga banka ne uzme jer je ovako žena s djecom valjda socijala, ja sam našao neloše plaćen dodatni posao (spominjali ste i da Ameri to rade jel? pa eto nije samo do njih…), no i jedan se stanar vratio u zgradu, zaposlen zasad
statistički gledano? rekao bih da mrvicu lošije stojimo nego pretkriznih godina, mrvicu
a stvarno? ‘statistika’ ne vidi da ne možemo skupiti dovoljno za nužnu sanaciju (popravke) na zgradi, čak ni za čistaćicu kad idem sa škrabicom ne skupim na mjesec… jer poremećen je ekvilibrij, neki imaju više (ali ne daju za ove koji nemaju) a drugi ne plaćaju, nemaju odakle

zah..ana stvar ta statistika jel? u prosjeku stvarno napredujemo, imamo plinsko grijanje i toplu vodu, natkrivena parkirna mjesta, pogled u zelenilo..
ali ne brinite, vidim da je krenulo s privatizacijama zdravstva, školstva i drugih javnim servisa

svima će nam – u prosjeku – biti bolje!

@vikend
Naravno, ne kažem ja da je savršeno ili pravedno. Samo, objektivno je bolje i lakše živjeti čovjeku danas nego prije.

A to koliko je pravedno, ili s druge strane KAKO živimo ili se odnosimo prema životu (npr. pobačaj), to je drugi par postola i potpuno druga tema…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Npr treba uzeti u obzir koliko ce nam statisticki biti dobro ovdje na forumu, ako Đuro dobije posao.
Statisticki gledano, u postoku cemo biti bogatiji, a i postotak ljubomore ce jako narasti. 🙂

New Report

Close