Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/mirovinci-mogu-upumpati-252-milijarde-kuna-u-gospodarstvo/

Kako je lijepo kada si upamćen 🙂
Makar i kao katastrofičar 🙂
Sefova nema, usput govoreći, ponudili su se dobri ljudi da će mi naći jedan ” preko veze “.
Burza ko’ burza.
Prometi maleni. Niti kupujem ove godine, niti prodajem. Ništa spomena vrijedno.
Čini se da smo svi postali dugoročni, silom prilika i neprilika.

@frankie

ma kakav investitor. pojma nemam. Ni Đakovštinu nisam kupio. Na kraju je ispalo dobro, jer bi me zeznuli “mrzitelji kapitala”.

Pozdrav svima – imam par pitanja pa ako mi tko može dati savjet/sugestiju.

Odselio sam se 1.3. iz Hrvatske u Belgiju zbog poslovnih razloga. Kako imam nešto dionica u Hrvatskoj, vidim sad da će se isplaćivati neke dividende. E sad, trebam li u SKDD promjeniti svoju adresu na novu adresu u Belgiji zbog oporezivanja dividendi? Ima tko kakvih sličnih iskustava? Ili blje da ostavim svoju hrvatsku adresu u SKDD?

Na kraju kako zbog cijele selidbe nisam stigao pratiti burzu zadnjih 3-4 mjeseca, pretpostavljam da nisam nešto previše propustio? 🙂 Vrijedi li što kupovati? 🙂

A random walk down Wall Street...

@vikend

vidim da si napisao na PLAG da ti je netko rekao da je ta dionica najjeftinija od turista. Daj nas prosvijetli, ako možeš, koja je to druga koja je jeftinija?



@vikend

vidim da si napisao na PLAG da ti je netko rekao da je ta dionica najjeftinija od turista. Daj nas prosvijetli, ako možeš, koja je to druga koja je jeftinija?

Nemam ni RIVP ni PLAG…nego nesto trece i cetvrto…
Razlog zato sam to napisao je nesto drugo…napisat cu u inbox

Kako bi se reklo; ne cveta cveće ni u naše preduzeće:

Earnings season for the first quarter is about to get underway, starting with Alcoa’s (NYSE:AA) results after today’s market close. If Wall Street forecasts are to be believed, traders are bracing for a 7.9% plunge in Q1 profits, marking the steepest decline since the Great Recession. It’s part of a broader earnings erosion gripping U.S. companies due to the dramatic drop in oil prices, currency turmoil and slow growth across the globe.

I zeznuo sam se. Ovo je 4 kvartal da prihodi i dobiti padaju. Ne treći. Kažu zbog jeftinije nafte, a od svih 10 glavnih sektora povećanje prihoda od 1% se očekuje samo od telekomunikacija i healthcare-a. Alcoa danas očekuje dobit po dionici od 0,02 centa dok je to prošle godine bilo 0,28. To se zove rast dionica na zdravim osnovama. A sad kad dionica zezne sve i napravi 0,03 to će biti belaj od veselja. Ali dobro. Ti metali kao aluminij, željezna ruda i bakar se ne koriste tako često u industriji pa su valjda zato na skoro najnižim razinama u povijesti. Sad ću ovo postati i na nekom stranom forumu kako bi mi svi prodali svoje dionice jeftinije

Evo kako je običnom narodu bolje iz generacije u generaciju: http://www.index.hr/vijesti/clanak/novo-istrazivanje-bogati-amerikanci-zive-15-godina-dulje-od-siromasnih/886560.aspx

A nego što nego je bolje? To s.meće od portala ne otvaram, tako da ne znam što piše, vidim samo po nazivu linka. Al evo, našo sam na stranim stranicama[/url] pa kaže: “Men in the Top 1% can expect to live until age 87.3, nearly 15 years longer than those in the Bottom 1%, according to research by Stanford economics professor Raj Chetty and seven co-authors.“. I kakve onda to veze ima sa generacijama? Uspoređuje 1% najbogatijih sa 1% najsiromašnijih! Koliko taj 1% najsiromašnijih živi bolje nego 1% siromašnih pred 10-20-50 godina? To bi trebalo uspoređivati!

Više je nego očito da je danas život nije bolji nego prije za veliku većinu ljudi! Na svakom koraku toga se može biti svjestan. Sve male stvari koje uzimamo “zdravo za gotovo” nisu bile dostupne ljudima u prošlosti. Npr. tekuća voda. Ili razlika otići danas kod zubara ili pred jedno 30 godina. A da ne govorimo o mogučnostima…

Kaže još:
Just how long the poor live depends greatly on where they reside. They enjoy the longest life expectancies in places with high rates of healthy behaviors, such as high levels of exercise and low prevalence of smoking and obesity. It is not significantly correlated with quality or quantity of medical care, such as the share of uninsured, Medicare spending or quality of primary care. Also, it was not correlated with income inequality, residential segregation or unemployment rates.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

alias, čovjek bi od tebe očekivao malo mudrije zaključke… 🙁

Uostalom, čak i da idemo raspravljati kojim generacijama je bolje, kakve veze ima to što 1% najbogatijih živi duže od 1% najsiromašnijih sa tim je li ili nije današnjim generacijama bolje nego prošlim?

Ko da na temelju toga što su velike jabuke slađe od malih jabuka zaključiš da su kruške bolje od jabuka.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

OPORAVAK ! ma dajte molim vas 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Tako je bilo prije, tako će biti i vazda. Pa ne krećemo se u nazad. Uvijek čovjecanstvo ide naprijed. Ali to ne osjeti mali čovjek. Razlike rastu svakim danom. Ti spominjes posjet zubaru. Ajmo malo o skupljim ljekovima. Za karcinom. Boljim koji će biti još bolji u budućnosti. Mislis da će oni biti dostupni tom malom čovjeku? Ajmo pričati o školstvu. Misliš da će mali čovjek osjetiti poboljšanja koje donosi bolje i veće znanje ili će mu i dalje vrhunac biti metla i lopata? Ako misliš da smo prije po traperice morali u Trst, a danas ne moramo, jer ih imamo i tu, i ako mislis da smo na taj način premostili jaz između siromašnih i bogatih, onda super. Nekad se govorilo o 5% najbogatijih. Sad ih je već 1%. Lako je njima djeliti savjete kako je svijet bolje mjesto. Ne znam više s kim sam nedavno govorio i da mi je rekao da je kopanje boca po smecu u HR izmišljotina novinara. Ti ljudi ništa nit ne vide. Kažem ti, kako budemo išli naprijed svijet će se razvijati i biti bolji, ali samo za odabrane. Većini će traperice kupljene kući, a ne u Trstu, biti vrhunac onoga što su okusili od te blagodati

New Report

Close