Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sto, jesu propale strane burze kad vise nema apokalipticnih postova? Krvoprolice traje? Strah me pogledati….

Znalci di ste? Pojeo vas pesimizam?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Čekaju slijedeću ” apokalipsu ” 😅 , možda nas napokon dotuče 😆

Da li vi ne-pesimisti mislite da cijene dionica uvijek realno prikazuju stanje vrijednosti pojedine kompanije? Ovo će bit već 3. kvartal da prihodi i dobit kompanija padaju, čak i uz najveće kupnje vlastitih dionica u povijesti. Šta po vama tjera dionice gore? Dobre zarade ili pumpanje centralnih banaka? U šta uložiti novac kad dobivas negativne kamate nego u dionice. U obveznice pa da plaćam švabama 0,4% i da ih financiram? Šta je to toliko teško za shvatiti? PMI-ovi, industrijske proizvodnje, maloprodaja, inflacija, sve se jedva geže dok dugovi postaju samo veći. Tržišta mogu biti žilava jako dugo, ali vrijednosti uvijek dođu na naplatu. Sad je rast nafte utjecao na koliko toliko smirivanje, ali ako se pogleda zadnje dvije godine tržište se uopće nije pomaknulo. Ni vani, ni ovdje. Ne postoje pesimisti ni optimisti. Samo oni koji neke stvari kuže i drugi koji ne kuže. Pa nije ovo tržište gdje je S&P pao 50% pa da si sretan da možeš ulagati bez problema. Odite uložiti lovu vani gdje je svaki P/E preko 30 pa mi pričajte o nikad jeftinijem tržištu u povijesti ljudskog roda. I šta da ona uložim u hrvatsku? Da imam par milijuna kuna vjerovatno i bi. Onda bi na dnevnoj bazi mogao dizati dionice (ne pojedine nego cijeli CROBEX) i hvaliti se kako sam najbolji investitor koji je hodao na kugli zemaljskoj. I onda bi dijelio savjete koje samo malo dijete može shvatiti kako bi mi se to malo dijete divilo i dizalo me u nebesa. Jer jedini ja znam, a svi ostali kupuju magme i ingre. Tako nešto sam vidio da je napisao za mene. A nisam kupio ni magmu ali ni njegovu petrokemiju. Ni finvest, a ni ingru. Pogledaj malo graf kako su nekad dionice rasle i gdje je S&P 60 godina kasnije.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EGSPC+Interactive#{“range”:”max”,”allowChartStacking”:true}


Da li vi ne-pesimisti mislite da cijene dionica uvijek realno prikazuju stanje vrijednosti pojedine kompanije? Ovo će bit već 3. kvartal da prihodi i dobit kompanija padaju, čak i uz najveće kupnje vlastitih dionica u povijesti. Šta po vama tjera dionice gore? Dobre zarade ili pumpanje centralnih banaka? U šta uložiti novac kad dobivas negativne kamate nego u dionice. U obveznice pa da plaćam švabama 0,4% i da ih financiram? Šta je to toliko teško za shvatiti? PMI-ovi, industrijske proizvodnje, maloprodaja, inflacija, sve se jedva geže dok dugovi postaju samo veći. Tržišta mogu biti žilava jako dugo, ali vrijednosti uvijek dođu na naplatu. Sad je rast nafte utjecao na koliko toliko smirivanje, ali ako se pogleda zadnje dvije godine tržište se uopće nije pomaknulo. Ni vani, ni ovdje. Ne postoje pesimisti ni optimisti. Samo oni koji neke stvari kuže i drugi koji ne kuže. Pa nije ovo tržište gdje je S&P pao 50% pa da si sretan da možeš ulagati bez problema. Odite uložiti lovu vani gdje je svaki P/E preko 30 pa mi pričajte o nikad jeftinijem tržištu u povijesti ljudskog roda. I šta da ona uložim u hrvatsku? Da imam par milijuna kuna vjerovatno i bi. Onda bi na dnevnoj bazi mogao dizati dionice (ne pojedine nego cijeli CROBEX) i hvaliti se kako sam najbolji investitor koji je hodao na kugli zemaljskoj. I onda bi dijelio savjete koje samo malo dijete može shvatiti kako bi mi se to malo dijete divilo i dizalo me u nebesa. Jer jedini ja znam, a svi ostali kupuju magme i ingre. Tako nešto sam vidio da je napisao za mene. A nisam kupio ni magmu ali ni njegovu petrokemiju. Ni finvest, a ni ingru. Pogledaj malo graf kako su nekad dionice rasle i gdje je S&P 60 godina kasnije.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EGSPC+Interactive#{"range":"max","allowChartStacking":true}

Što se živiciraš?

Kod nas je sve to samo loš bucket shop; o čemu dalje reći kada ljudi spread plaćaju 5 posto i hvale se kako su dobro zaradili? Vani jedan Ackman s velikim novcem ne može srušiti Herbalife godinama. Kako to onda uspoređivati s ovim ovdje?

Prijeđi na dark side; na futurese ili 3xETF; tamo je prava zabava.
Shortaj ES u pravom trenutku i napravio si ogroman posao. Ili još bolje naftu. Pusti ove naše.

Evo ti par short ideja; znam da ne voliš takve trgovine. Ali ove su firme po mome iznad “fair value”
HA, DLR, CUBE, CPB, ACC, HRL, NVDA, VRSN, MCD.


Da li vi ne-pesimisti mislite da cijene dionica uvijek realno prikazuju stanje vrijednosti pojedine kompanije? Ovo će bit već 3. kvartal da prihodi i dobit kompanija padaju, čak i uz najveće kupnje vlastitih dionica u povijesti. Šta po vama tjera dionice gore? Dobre zarade ili pumpanje centralnih banaka? U šta uložiti novac kad dobivas negativne kamate nego u dionice. U obveznice pa da plaćam švabama 0,4% i da ih financiram? Šta je to toliko teško za shvatiti? PMI-ovi, industrijske proizvodnje, maloprodaja, inflacija, sve se jedva geže dok dugovi postaju samo veći. Tržišta mogu biti žilava jako dugo, ali vrijednosti uvijek dođu na naplatu. Sad je rast nafte utjecao na koliko toliko smirivanje, ali ako se pogleda zadnje dvije godine tržište se uopće nije pomaknulo. Ni vani, ni ovdje. Ne postoje pesimisti ni optimisti. Samo oni koji neke stvari kuže i drugi koji ne kuže. Pa nije ovo tržište gdje je S&P pao 50% pa da si sretan da možeš ulagati bez problema. Odite uložiti lovu vani gdje je svaki P/E preko 30 pa mi pričajte o nikad jeftinijem tržištu u povijesti ljudskog roda. I šta da ona uložim u hrvatsku? Da imam par milijuna kuna vjerovatno i bi. Onda bi na dnevnoj bazi mogao dizati dionice (ne pojedine nego cijeli CROBEX) i hvaliti se kako sam najbolji investitor koji je hodao na kugli zemaljskoj. I onda bi dijelio savjete koje samo malo dijete može shvatiti kako bi mi se to malo dijete divilo i dizalo me u nebesa. Jer jedini ja znam, a svi ostali kupuju magme i ingre. Tako nešto sam vidio da je napisao za mene. A nisam kupio ni magmu ali ni njegovu petrokemiju. Ni finvest, a ni ingru. Pogledaj malo graf kako su nekad dionice rasle i gdje je S&P 60 godina kasnije.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EGSPC+Interactive#{"range":"max","allowChartStacking":true}

Ne znam za što Vam je dotični gospodin , kojeg stalno spominjete , kriv ? Nekako se , bez uvrede , stječe dojam da ste jako fiksirani na dotičnog . Htio bih ja biti kao Warren Buffet , ali hebi ga, ne ide , pa mu zato nisam zavidan , već ga poštujem i nastojim shvatiti njegovu filozofiju uspjeha isto i od dotičnog gospodina .

Ma naživciram se jer je bit dal je dionica (burza) narasla +5% il je sutra dan isto toliko pala i da je to bit kako je ekonomijama. U povijesti nikad nisu postojale negativne kamatne stope. NIKAD. Bilijarde i bilijarde loših zajmova se otkupljuje od banaka kako ne bi propale oko cijele kugle zemaljske, a ispada da ekonomije cvjetaju. Pa šta onda centralne banke to rade kad ne znam šta ćemo od tolikog prosperiteta? I nažiciram se jer se kupi s bloga da novinari samo loše pišu, a da nam je eto zapravo genijalno. A bloger to pokupio od Buffetta koji je nedavno govorio kako svake generacije žive bolje jel imaju više. Bolje zdravstvo, bolje školstvo… Tko ima više i bolje? Nekolicina. A ta nekolicina će ponovo pojesti lovu siromasima kad dode do problema.

FED ne moze dignuti kamatnu stopu 0,1% da se svijet ne raspadne koliko mu je dobro. Gilead dignuo kredit 20 milijardi da otkupi svojih dinica za 15. Super. Ima toga još koliko volis al da ne duljim.


@Malloy

Ma ima dionica za shortati da ti pamet stane. Samo ne stignem sve proci jer ucim, a i uhvatio sam neke analize raditi pa da ih završim. Al pogledam ove sto si dosao kako stoje


Da li vi ne-pesimisti mislite da cijene dionica uvijek realno prikazuju stanje vrijednosti pojedine kompanije? Ovo će bit već 3. kvartal da prihodi i dobit kompanija padaju, čak i uz najveće kupnje vlastitih dionica u povijesti. Šta po vama tjera dionice gore? Dobre zarade ili pumpanje centralnih banaka? U šta uložiti novac kad dobivas negativne kamate nego u dionice. U obveznice pa da plaćam švabama 0,4% i da ih financiram? Šta je to toliko teško za shvatiti? PMI-ovi, industrijske proizvodnje, maloprodaja, inflacija, sve se jedva geže dok dugovi postaju samo veći. Tržišta mogu biti žilava jako dugo, ali vrijednosti uvijek dođu na naplatu. Sad je rast nafte utjecao na koliko toliko smirivanje, ali ako se pogleda zadnje dvije godine tržište se uopće nije pomaknulo. Ni vani, ni ovdje. Ne postoje pesimisti ni optimisti. Samo oni koji neke stvari kuže i drugi koji ne kuže. Pa nije ovo tržište gdje je S&P pao 50% pa da si sretan da možeš ulagati bez problema. Odite uložiti lovu vani gdje je svaki P/E preko 30 pa mi pričajte o nikad jeftinijem tržištu u povijesti ljudskog roda. I šta da ona uložim u hrvatsku? Da imam par milijuna kuna vjerovatno i bi. Onda bi na dnevnoj bazi mogao dizati dionice (ne pojedine nego cijeli CROBEX) i hvaliti se kako sam najbolji investitor koji je hodao na kugli zemaljskoj. I onda bi dijelio savjete koje samo malo dijete može shvatiti kako bi mi se to malo dijete divilo i dizalo me u nebesa. Jer jedini ja znam, a svi ostali kupuju magme i ingre. Tako nešto sam vidio da je napisao za mene. A nisam kupio ni magmu ali ni njegovu petrokemiju. Ni finvest, a ni ingru. Pogledaj malo graf kako su nekad dionice rasle i gdje je S&P 60 godina kasnije.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EGSPC+Interactive#{"range":"max","allowChartStacking":true}

Moj post je imao dvije svrhe:
1) Da ljudi koji su čitali sve te pesimiste, odnosno “znalce”, da se ne može znati kada će kriza…. (isto bi bilo da je obrnuta situacija i da se pisalo optimistično – jednostavno to se ne može znati).
2) Da malo isprovociram te iste znalce i pesimiste…

Uopče nema veze jel cijene odražavaju vrijednost. Jel balončina ili nije. Sasvim nebitno. Ono što je bitno je da su se svi postavljali ovdi ko da je sve jasno i eto, oni znaju, sad će kriza. Pa di nam je jadan zločesti. Vjerojatno je prošo cilu državu da nađe sef, a očito da je negdi i bunker našo za sebe i tamo se zavukao čekajući apokalipsu.

Najbolje je non-stop tupiti “kriza će” i onda ćeš jedan dan biti u pravu. A to koliko je vremena prošlo, nebitno… Svi su tupili kako su indeksi na vrhu, kako Kina samo što ne krahira. Treba šortati. Jbmu, svi sve znaju! Čudo jedno! Pa jeste se obogatili pa ste otišli svi na Karibe, uživate? Živi kao da ti je svaki dan posljednji dan u životu i…..JEDNOG ĆEŠ DANA BITI U PRAVU!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Meni je fascinantno da jedan analiticar tako lose analizira…

Ja isto tako znam sa sigurnošću koje će brojeve na lotu izvući! Svaki put! Al ovi u Lutriji ne znaju i uvik izvuku krive! Ludaci!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

A zamisli, neki bili više nego jedan puta u pravu. I znaš tko to?JA. Totalno. Jedini. Dok ste svi kupovali magme jedini sam ja bio najbolji. Bolje cu zaspati dok se divim sebi. Vi ostali pojma nemate. Super sam. A ostali ste jalovi na balkanski nacin i ljubomorni na super mene.I molim vas par ako me možete phvaliti. Hvala


… A nisam kupio ni magmu ali ni njegovu petrokemiju. Ni finvest, a ni ingru…

Ako nisi kupovao ove bisere uz jos dodao bi DIOKi,KSST,TNSA, tesko da se mozes nazvat investitorom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

I šta sad?

New Report

Close