Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas bi mogao biti dobar start.

„In the meanwhile..“

Šljiva na oku pesimista raste polako ali sigurno:

“U ovom priopćenju za javnost Državni zavod za statistiku objavljuje prvu procjenu tromjesečnoga bruto domaćeg proizvoda (BDP) za drugo tromjesečje 2015.
Prva procjena pokazuje da je tromjesečni BDP u drugom tromjesečju 2015. realno veći za 1,2%u odnosu na isto tromjesečje 2014.
Sezonski prilagođeni tromjesečni BDP u odnosu na prethodno razdoblje bilježi pozitivnu stopu promjene od 0,7%, a u odnosu na isto tromjesečje 2014. realno je veći za 1,4%.”

Inače mene osobno najviše veseli:
„..Najveći pozitivan doprinos povećanju obujma BDP-a u drugom tromjesečju 2015. ostvaren je rastom izvoza roba i usluga.“
A kad se pogleda tablica vidi se da je zaista najveći doprinos bio od rasta izvoza roba (14,1 %):
Izvoz roba i usluga: 10,2
Izvoz roba 14,1
Izvoz usluga 6,1

Da ne bi ispalo kao što tvrde mnogi naši “analitičari” da nas samo turizam vuče iz recesije – to će biti samo šlag na torti naravno u trećem tromjesečju.. Očekujem ponovno lagano popravljanje brojkica u excelima.

Najzanimljivije mi je ipak vidjeti što će biti u četvrtom tromjesečju [emo_smijesak].

BTW nafta je još uvijek nisko, a FED se je očito ipak predomislio glede podizanja kamatnjaka.. EU bilježi poprilično lijep rast suficita u platnoj bilanci.

Ugodan dan svima a posebno “kićenima”.

Ovi što su “kitili” dobili kitu. I to ne prvu.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Bravoooo, BDP + 1,2%, sad će crobex u crveno.

Primjećujem da se je »kićenje« nastavilo na forumu – jal nekih je zaista bez granica.

Inače samo za uspomenu vam stavljam najkraći mogući isječak jednog starijeg posta:
sikiriki
7.5.2015. 18:21

sikiriki, 28.08.2015. u 15:51


I tako dok se omjeri platne bilance popravljaju mnogi kukaju – slutim da će se isti na kraju godine češkati po glavi kad krene rast BDP (1%-1,5% – umjesto skromno nam predviđenih 0,3-0,4%)


Da ne zaboravimo pravi kontekst: Vaš link …[/url]
sikiriki, 28.08.2015. u 15:51

…Zanimljivo, vodeći domaći analitičari očekivali su gotovo dvostruko sporiji rast BDP-a u drugom kvartalu.

A kako se javljaju prva „češkanja analitičara“ na priopćenje DZS o rastu BDP jednostavno ne mogu a da ne spomenem sljedeći komentar:
sikiriki, 28.08.2015. u 15:51

Komentar direktora Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Zvonimira Savića: „Rast BDP-a u drugom ovogodišnjem kvartalu od 1,2 posto bio je blizu naših očekivanja. Na takvo kretanje prvenstveno je utjecao nastavak znatnog rasta robnog izvoza. Međutim, tako slab rast BDP-a neće poboljšati položaj Hrvatske među članicama EU. Naime, u prvoj polovici ove godine Hrvatski BDP porastao je 0,8%, po čemu smo među pet najsporije rastućih gospodarstava u EU i time se udaljujemo od prosječne razine razvijenosti u EU i približavamo se Bugarskoj i Rumunjskoj koje su u gospodarskom uzletu i rastu brže od prosjeka EU.“

Vaš link …[/url]

Na ovo imam samo jedan komentar: NEPROCJENJIVO!

Pozdrav svim hrvatskim poduzetnicima ma gdje bili.

Ugodan vikend i „analitičarima“ ..

U srpnju na godisnjoj razini ind. proizvodnja porasla 3.9%, a trgovina na malo 4.5%!


U srpnju na godisnjoj razini ind. proizvodnja porasla 3.9%, a trgovina na malo 4.5%!

lijepo…samo što to trenutno nikoga ne zanima, sve nas puno višem zanima oporezivanje kapitalne dobiti/zarade od trgovanja dionicama nakon 01.01.2016. jer ako to zaživi, ZSE može staviti ključ u bravu

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Belupo, opet nesto ne valja…

Dabogda ti platio tog poreza milijon kuna, pa da barem malo pocnes svijet gledat pozitivno!

www.lociraj-popust.com


Belupo, opet nesto ne valja…

Dabogda ti platio tog poreza milijon kuna, pa da barem malo pocnes svijet gledat pozitivno!

Sumnjam da bi Belupa uplata od milijun kuna u državni proračun oraspoložila. Možda malo više činjenica da je zaradio neto skoro milijun (ali u EUR) – možda… a možda ipak ne .. [emo_smijeh]

Inače velika većina država članica EU ima Capital Gain Tax (samo par najvećih GER 28-29%, FRA 34,5%…)
Vaš link …[/url]

Ali očekivao sam da nam opet zalijepi onaj rast duga pa ga je izgleda odvratilo par činjenica:
Iako je javni dug u svibnju dogurao do 285,3 mlrd HRK što je cca 86,5% planiranog BDP za 2015 ipak veseli činjenica da se je drugi mjesec za redom bilježi pad (u svibnju 518 mil HRK) .. Vaš link …

Što bi to moglo značiti za one procjene „analitičara“ o 90% udjela duga u BDP krajem godine – sami izračunajte. Da ti razlomci su stvarno zeznuta stvar.. [emo_smijesak]

Ugodan dan.

Sto bi znacilo da se pdv dobro puni…tj potrosnja raste…

www.lociraj-popust.com

Svakako prije izbora vidjet ćemo jedan pozitivni RODEO……

Dečki iz PEPERMINTA pokazalui su da se vole zabavljati, a za zabavu potrebno je nešto šoldi…

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Prvo – Strasno mi je zao sto RealBear vise ne sudjeluje na forumu, meni osobno bio jedan od najkvalitetnijih forumasa… 🙁
Drugo – Nemogu vjerovati da se nitko ne osvrce na dogadanja s naftom i njezin utjecaj na Hrv. gospodarstvo. Znam da je strašno nezahvalno radit projekcije utjecaja na BDP, ali jeli tko voljan podijelit svoje misljenje. Moje se krece do cak 0,7%.
Tuzna je stvar da cemo imati rast BDPa bez imalo vlastite zasluge buduci da ce (opet ne nasom zaslugom) refinanciranjem duga i jeftinom naftom BDP rasti mozda i vise nego najavljeno. Tako da ni u buduce ne ocekujem hrabrosti politickog vrha za prekopotrebne radikalne mjere restruktiriranja drzavnih institucija 🙁

koda su me culi 😀

Očekuje se ubrzanje rasta hrvatskog BDP-a


[/quote]

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-03/spain-is-winner-from-oil-commodities-plunge-de-guindos-says-ie4tfhcg
Evo jedan zgodan interview sto se moze preslikati na nas rast bdpa. Prema UBSu on iznosi 0,4% na pad od 10 dolara.

Zatim nitko ne komentira danasnju ni prosle aukcije trezoraca. Po meni solidno zaduzivanje iako sam od danasnjeg nesto malo vise ocekivao.
http://www.mfin.hr/adminmax/docs/REZUL%208.9.2015…pdf

New Report

Close