Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“…oporezivanje kapitalnih dobitaka u okviru dohotka od kapitala pri otuđenju financijskih instrumenata i strukturiranih proizvoda stečenih od 1. siječnja 2016. pri čemu su predmet oporezivanja realizirani kapitalni dobici ostvareni stjecanjem i otuđenjem unutar 3 godine…”

Znaci porez ide tek na kupljeno nakon 1.1.2016. sto bi po meni moglo znaciti da bi prema kraju godine moglo bit i pojacane kupnje i prometa?

Ali tko bi se brinuo o tome tko je investitor i drzi dionice vise od 3g. A ako se kratkorocnom spekulacijom zaradi 20% ili vise nije onda samo na taj dio dat 12%. Znaci ni uspjesni spekulanti se ne bi trebali brinut…
Uglavnom, nitko sretniji od mene kad bi ostvarivao takve kratkorocne dobitke i jos uplacivao u drzavni proracun…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

A kako bi se to računalo i naplaćivalo, prilikom svake prodaje uz dobit ili zbrojem i obračunom ukupnog rezulatata na kraju godine? A šta ako je jedne godine gubitak od 15 %, a slijedeće dobit od 30 % ?

I zar im nije jednostavnije opaliti porez od recimo 0,1 % na svaku transakciju?

Pa to bi znači bili strašni novci, pogotovo za imatelje obveznica… 0,1% je daleko previše…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pa 0,1 % je manje od 12 %. Ako obračunaju 12 % svaki put kad si u plusu, onda je to ubitačno.

dabogda platio svake godine 5 mln poreza na kapitalnu dobit ;))))

www.lociraj-popust.com

Ali nije isto, 12% od dobiti, i 0,1% od prometa su totalno različite stvari… s tim da ukoliko dođe do toga, mislim da možemo komotno prekrižiti trgovanje certifikatima, vjerojatno i short selling…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Sve će to jadno i traljavo ispasti(po običaju)ako ne bude mogućnosti prijaviti kapitalni gubitak.Vani postoji mogućnost čak iskoristiti tax loss za sljedeću godinu ako ste izgubili više nego zaradili u tekućoj godini.
Ali bojim da je to za nas SF,bit će samo ono deri dok ide.

"Only dead fish swim with the stream"

Razumijem da sa stanovišta onoga koji ima puno transakcija je 0,1 % puno, ali za mene koji sam privatna osoba i trgujem tu i tamo kad procijenim da trebam nešto kupiti ili prodati, meni je 12 % puno ako me opale svaki put kad imam dobit, ako mi istovremeno u obračun ne uzimaju druge transakcije kada imam gubitak.

Vidim tu primjedbe da neka, super je platiti na dobit, jer znači da ima dobiti, ali ako npr. imaš 10 prodaja u nekom periodu i na tih 10 u 6 si na dobitku, a u 4 na gubitku, a tebi se obračunava porez uzevši u obzir samo dobitne prodaje, onda te to gura ukupno u gubitak ili na nulu. Mislim da se možemo složiti da je jako malo ili uopće ne postoje oni koji samo dobivaju, pogotovo danas na ZSE.

Drugo je ako se radi neki ukupni godišni ili još bolje trogodišnji obračun, ali zato se i pitam po kojoj metodologiji će porezna to obračunavati.

Dobro a kako će to riješiti s mirovinskom fondovima, kao i investicijskim gdje građani imaju udjele fonda.

Pa po tome fondove neće ni kupovati ni prodavati puno jer na svaku transakciju će opaliti porez.

Može mi netko pametniji od mene objasniti kako su to zamislili?

Zanimljiivo, a jos nismo poceli koristiti EU fondove kako spada.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/privatni-sektor-investicije-dostigle-predrecesijsku-razinu/

Ovo mi je jos znakovitije, cim prihod od PDV-a i doprinosa raste i to solidnim stopama znaci da se nesto krece i dogadja.

http://hr.seebiz.eu/deficit-smanjen-porezni-prihodi-u-pet-mjeseci-povecani-za-dvije-milijarde-kuna/ar-113804/

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/dug-blokiranih-veci-za-1-75-milijardi-kuna-503673

U samo četiri mjeseca ove godine dug blokiranih građana povećao se za čak 1,75 milijarda kuna, pokazuju podaci Fine. Na kraju travnja u blokadi je bilo 322.329 građana a njihov je ukupan dug zbog kojeg im je Fina blokirala račune iznosio 32,81 milijardu kuna

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Sve će to jadno i traljavo ispasti(po običaju)ako ne bude mogućnosti prijaviti kapitalni gubitak.Vani postoji mogućnost čak iskoristiti tax loss za sljedeću godinu ako ste izgubili više nego zaradili u tekućoj godini.
Ali bojim da je to za nas SF,bit će samo ono deri dok ide.

U Kanadi capital loss se prenosi na neogranicen broj godina. Moras ga prijaviti u godini kada si ga ostvario, a mozes ga korisiti za 30 ili vise godina. U godini kada imas visok income i kada ti to najvise odgovara.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close