Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Imamo i trenutni rekord. Ukupni promet Crobexa oko 1 250 000 kuna.
Tolko je danas bio promet kod Baotića u Dubravi

Danas je nekakav brokerski skup ili tečaj kako bit dobar i bogat broker.

[emo_smijeh]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Crobex je skup

http://www.seebiz.eu/mazurin-crobex-je-skup-u-odnosu-na-regionalne-indekse/ar-99669/

Nema spasa ni u turizmu, BDP pao treći kvartal zaredom

sve je crno oko nas?
ali dolazi blaga zima,proljeće,ECB-a i njezine mjere,izbori kada obično u obećanjima sve procvjeta,dolaze ameri a firme sastavnice Crobexa po meni imaju
mogućnosti a i ovi na vlasti buju dali narodni IPO.
LOVE ima do krova i bacat će se iz helikoptera …

oporavak je već započeo
u americi traje i dalje dionice rast u 2015.do 20%
kina snizila kamate
ecb-europa ide za amerima. mjere samo što nisu započele
ameri-eu-hrvatska-dolazi LNG povezan sa poljskom

cijene inputa padaju:
http://limun.hr/main.aspx?id=1022895
padaju i kamate na kredite
najave za ulaganja u turizam su velike i da se ne ponavljamo u nekim stvarima
ali ipak zadnje najave iz svijeta idu u našu korist a svijet zna kako će zaštitit svoj kapital uložen ovdje

Kod nas je krenuo oporavak Varaždinske banke skoro +10% nije loše mislim da može do 10 kuna kao od šale.[emo_palacg]

Sve je to uredu, osim sto kod nas nece biti oporavka. Stari ce otici u mirovinu, a mladi van. Ostat ce sanader, bandic i milanovic

eto vidiš vaba +10 % a adris – 15%.recesija nije od nas pojedinačno svakoga
pogodila isto pa tako ni ovaj oporavak neće zahvatiti svakoga isto.neke firme
će propasti a neke će se otvoriti.mladi nam odlaze van no svako zlo za neko dobro jer vjerujem da će vani i uspjeti i taj odlazak nije ko nekada gledaćemo
ih na mobitelu i pričati s njima.No mi koji ostajemo nemojmo promatrati sve tako
mirno jer se sve može uvijek preokrenuti na bolje.
ovi koji nas sada vode nemaju srama,morala ni poštenja a svijet na mladima ostaje ….

Vaš link …

Jad&Cemer

ipak se zemlja okreće

Hrvatske dionice na Bečkoj burzi

Obzirom da su Hrvati opet pokazali kako ne cijene svoje nego sve što je vanjsko (samodestruktivci) osim kuna i Eura koje im pribavljaju u HR pa kroz razne fondove tako i mirovinske naše kune otkupom Eura kod HNB plasiraju u dionice i ostale vrijednosne papire u svijetu, te nam tako rade medvjeđu uslugu umjetnom potražnjom povečavajući vrijednost Eura i iznošenjem i onako teško stećenih deviznih financijskih stredstava.
Dok Bik koji sjedi(guverner) uopće ne reagira nastoječi opravdati svoje postojanje na zaradi ostvarenoj između kupovno-prodajnog tečaja , o Rohatinski gdje si, vidiš li ti to i šta ti misliš o tome kAKO naši FONDOVI svoje nadigraše I TEČAJ eURA U OVO VRIJEME po tiho naraste 7,7 kn i to u vrijeme koe je nikada nije.

Hoće li itko zabraniti odnosno ograničiti kupovinu deviznih sredstava fondovima tako i mirovinskim kako nam isti nebi stvarali deval.spiralu.

Dok god traje takva situacija vanjske burze će rast i oporavljati se za razliku od naše u HR.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/txGlX2v87MbMQSb4MqoTbA==.pdf

Sad ce u Djuri skupiti 180 miliona pa opet to podijeliti (popaliti) medju sobom ekipa uprave

@macro

Koliko sam ja mogao vidjeti iz zadnjeg izvješća Hanfe, mirovinci prodaju državne obveznice, gomilaju cash te se vjerojatno spremaju na monetizaciju.

U trenutku kad je na ove zadnje državne obveznice ask-bid kamata 3.21%-3.32% (ni sam ne mogu vjerovati da je palo tako nisko) to mi se čini normalno. Dapače, povlačenje profita po državnim obveznicama i smanjenje izloženosti po istima treba pozdraviti.

Međutim, dugoročno mislim da OMF-ovi nemaju nikakvu šansu i da treba omogućiti svima koji to žele varijante:
* ostanak u II stopu sa sredstvima pod kontrolom fondova (ali onda bez plakanja što će penzije biti male i što proračun neću više uskakati za mirovine).
* povratak u I stup, pa što bude bude
* slobodno upravljanje portfeljom (ja bi osobno sa svojim sredstvima držao 85% u inozemstvu, 15% na ZSE).

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

New Report

Close