Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vani burze divljaju(opet) a mi u banana (opet)[emo_palacd]

@Twixer
Imaš na Vaš link …, tablica D2

Ako je proučiš vidjet ćeš da su sredstva uglavnom u cash-u ili u državnim/bankarskim obveznicama, jako malo krediti inozemnim klijentima. Ne bi HNB ni dao puno drugačije.

Treba nama još 30 godina rasta da stignemo današnji Japan, tako da bez obzira na demografiju imao itekako prostora za rast.

O zamjeni domaće potražnje inozemnom koju pokazuje suficit platne bilance (ove godine očekivanje 2.2% GDP-a) nadam se da ne treba ni govoriti, što bi rekli ovi što crnjače “startamo s niske baze izvoza” [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

kolege,

uz dužno poštovanje svačijim načinima razmišljanja, ne mogu se nikako oteti dojmu da je ovo vrijeme za skupljanje papira. naime, na burzi sam 15 godina, prošao sve i svašta, sito i rešeto, …. i preživio. i iako svi ekonomski pokazatelji govore suprotno, sve me asocira na 2004/05. kad se kotač počeo kretati.

Ja sam tamo negdje sredinom 5. mjeseca imao hanč da će se burza pokrenuti, sad nisam više toliko optimističan ali na duži rok jesam. Mnogo ovisi o monetizaciji.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


kolege,

uz dužno poštovanje svačijim načinima razmišljanja, ne mogu se nikako oteti dojmu da je ovo vrijeme za skupljanje papira. naime, na burzi sam 15 godina, prošao sve i svašta, sito i rešeto, …. i preživio. i iako svi ekonomski pokazatelji govore suprotno, sve me asocira na 2004/05. kad se kotač počeo kretati.

Mislim da je rizicno biti izvan dionica jer potencijali rasta postoje, ali brine me mogucnost bankrota drzave ali to bi moglo biti tek 2016. god. a do tada je svasta moguce, tako da sam ja unutra i dogodine ocekujem daljnji rast turista jer u njih i ulazem….

Razlozi za rast dionice odnosno oporavak burze su:
– globalni rast tržišta je odličan katalizator, oporavak cijena konkurentskih tvrtki koji posluju i u Hrvatskoj(multinacionalne tvrtke)
– niske fundamentalne valuacije
– Neselektivan pad u zadnjih skoro 7 godina i ogroman potencijal za napredak.
– u njihovom poslovanju se nije bitno ništa promjenilo
– nebriga za pojedinačno poslovanje tvrtki i svrstavanje “sve u isti koš”
Zbog velikog rizika defaulta države, nelikvidne dionice gubile jednako na vrijednosti(APSURD).

Najbolje čuvana tajna od Hrvata: Svjetski indeksi na vrhuncima
Najbolje čuvana tajna od Hrvata: Svjetski indeksi na vrhuncima

izdvajam: 3. Kako to da Hrvati nisu imovinu alocirali značajnije u glavnu dugoročnu štedno-investicijsku klasu, globalne dionice? Ili kako bar nisu uložili u neke podklase hrvatske dioničke imovine, primjerice dionice turističkih tvrtki: skoro sve te su zadnjih godina skočile nekoliko puta, a primjerice Valamarova 11 puta u malo više od 4 godine.

Svjetske burze nastavile rasti

Svjetske burze nastavile rasti

Štednja je mudrost trošenja.

sve gore i gore…
http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/deficit-raste-na-pet-posto-bdp-a-slijedi-ribanje-iz-europske-komisije-970546

jedva te čekam sresti

Osnovni problem investiranja u Hrvatsku je porezna nesigurnost i meizvjesnost. Politicari vide ekonomiju iskljucivo kao priliku za isisavanje novaca kojima ce kupovati glasove umirovljenika i drzavnih zaposlenika. Kako se broj proracunskih ovisnika stalno povecava (a broj onih koji doprinose u proracun smanjuje) potrebno je stalno podizati poreze i namete.

Da stvar bude gora politicari stalno moraju dokazivati svom birackom tjelu da su spremni jos dublje zavuci ruku u dzep investitora i poduzetnika kako bi osigurali budzetske transfere. Takmice se u najvama novih poreza, novih regulacija i represivnih mjera. To vrlo negativno dijeluje kako na investicije, tako i na potrosnju i migracije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/262919/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

“U budućnosti, zaključuje Lovrinčević, može se očekivati okretanje stanovništva upravo tržištu dionica i osiguranja”.
http://www.jutarnji.hr/u-2013–stednja-gradana-narasla-13-milijardi-kuna/1164887/

danas 500 otkaza u CO [emo_beztona]

http://www.jutarnji.hr/croatia-osiguranje-sa-184-milijuna-kuna-gubitka–danas-krece-sa-500-otkaza-/1232999/

jedva te čekam sresti

samo 500?

New Report

Close