Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni, nema tu tko je kriv, tko je prav. Jednostavno kao društvo malo jače potežemo na manije i depresije. Nominalni rast i bolji život do 2008. leži u nerentabilnim cestama, neiskorištenim rukometnim arenama i praznim stanovima.
Dakle, opsjena i promašene investicije.

A kad se ljudi tako brutalno suoče s realnošću onda ih uhvati depra puno više nego što bi realno trebala.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Još jedan mali pozitivni šokić, trend refinanciranja se nastavlja, tko je slijedeći… [emo_smijesak]

Podravka refinanciranjem nastavlja s rastom i razvojem poslovanja

Podravka je danas u Londonu s Europskom bankom za obnovu i razvoj te tri komercijalne banke (Erste Group Bank AG, Raiffeisen Bank International AG i Unicredit Bank Austria AG) sklopila sindicirani ugovor o kreditiranju u iznosu od 73,4 milijuna eura. Navedenim ugovorom Podravka će refinancirati postojeće kreditne obveze uz znatno nižu kamatnu stopu te prolongirane rokove dospijeća.

Vaš link …

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

U vecernjem listu pise da im je kamata manja od 3%

Fenomenalno.

Nemam dionice Podravke ali mi je jako drago zbog ovakvih usteda.

http://danas.net.hr/novac/izvoz-u-hrvatskoj-veci-od-uvoza
[emo_palacg]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Sve više pokazatelja u gospodarstvu se popravlja a burza na to reagira suprotno![emo_zacudjen]

Što se burze tiče, bez novih ulagača (kapitala) ista će se pomicati vrlo sporo. Jedini lijek je dotok svježeg novog kapitala. Za razdoblje koje je bilo od 2000-2007, upravo je dotok kapitala taj koji je doveo burzu do neviđenih visina, a dobar dio se prelio na regiju. Ako gledamo s te strane, kako na HR burzu, tako i na druge regionalne nije teško zaključiti što nam treba kako bi burza krenula uspravno… a pogled na burzu U.S.A govori da kapitala ima na bacanje tamo….uostalom tamo trguje jako puno investitora za razliku kod nas gdje trguje nekolicina…..

Čak nam nisu niti nužni strani ulagači, nego njihova pamet. Ima u hrvatskim bankama oko 160 milijardi kuna štednje, ali hrvati ne znaju što bi s time i kako bi uložili. Radije se zadovoljavaju mizernom kamatom. Tkz. mrtvi kapital.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Moram priznati da sam prilično podcijenio ministra Lalovca, čovjek lijepo otišao po savjet i školu direktno kod najjačih i to njemačkog mu kolege Schäublea.
Ulaže čovjek u znanje, svaka čast.

Slijedeća jako pozitivna stvar su ove najave o ukidanju ili modificiranju stope od 40%. Po nekim proračunima to trenutno donosi jedno 2 milijarde kuna. Recimo da se po novom plaće operezuju do 15000 kuna 25%, a tek iznad po 40%, to bi bilo jedno 600-700 milijuna kuna manje poreza i prireza.

Otkud lovica za ovakve najave, po meni jedino može doći od refinanciranja državnog duga. Jedno 3 milijarde eura da se refinanciraju po 3% manjoj kamati i to je to.

E sad, vidjeti ćemo hoće li srednji management i stručnjaci HT-a, Ericssona, Končara i drugi koje ovo kači od srećice raspaliti po asku zato što im se plaća povećala tisuću-dvije kuna [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

A sto s nama sto zaradjujemo po 250-300 kilo kuna mjesecno. Kako ce stopa od 40% na iznos od preko 15000 kuna pomoc drzavi kad cemo mi radje porez placati vani. Umjesto da uvedu flat rate 10% i naprave poreznu oazu u srcu Europe oni glodju oglodjanu kost.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Državu muože spasiti samo nametanje uprave EU, a burzu kapital iz vana. Jeftinog novaca vani trenutno ima u izobilju, neke očekivane stope rasta su postignute i sada je za nadati se da će se dio toga preliti kod nas u varijanti veći rizik/veći povrat.


A sto s nama sto zaradjujemo po 250-300 kilo kuna mjesecno. Kako ce stopa od 40% na iznos od preko 15000 kuna pomoc drzavi kad cemo mi radje porez placati vani. Umjesto da uvedu flat rate 10% i naprave poreznu oazu u srcu Europe oni glodju oglodjanu kost.

Ah…kako dirljivo…dođe mi da se rasplačem…sve je tako jednostavno…

Nemojte previše zazivati dolazak stranog kapitala. Oni malo stariji pamte kad je došao Soroš, a pamte što se dogodilo i kad je otišao. Još ih više ima koji pamte kad je došao East Capital Balkan Fund (Carl Bildt), a znamo što se dogodilo kad su se iskrcali. Ima u Hrvatskoj dovoljno štednje za ulaganja.

Država tj. CERP mora ići u privatizaciju, zato što joj trebaju novci i zato što uvjetuje EK. Ovo što ide preko ZSE-a ide po diskontu i kada se to riješi po meni cijena ide gore.

Kao indikator što stranci misle o nama treba gledati po cijeni duga države i cijeni duga Agrokora, Atlantika a evo sada i Podravke, a ne po ocjenama analitičara po medijima i dnevnim medijskim crnjacima i zastrašivanjima. Dakle pratiti trag novca.

Osim cijene duga, vidjeti ćemo kakav je stvarni interes za nas i po cijeni koju će postići hoteli i vjerojatno u doglednoj budućnosti Končar.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

New Report

Close