Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Najnepopularnija vlada u povijesti uz potpunu blokadu reformi. Može li gore, sumnjam jedino da ORAH dođe na vlast ali to je ipak SF.

zašto misliš da je SF? meni se to čini vrlo izvjesno. orah će davati potpredsjednicu vlade. naravno predsjednik vlade će biti neki sdp-ov papučar.
[/quote]

Gdje? U Dugom Selu?

[/quote]

Da, ali ne znam hoće li gradonačelnik to dozvoliti….
[/quote]

Mogla bi ako gradonačelniku bude trebao koalicijski partner.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

valjda znate koji je pojam za ono što slijedi kad se sdp riješi milanovića i pomiri s holy?

syriza

http://www.index.hr/vijesti/clanak/milanovic-je-gotov-svrgnut-ce-ga-nezadovoljni-sdpovci-i-mirela-holy/756617.aspx

@gorgija
Od cijele plahte što sam napisao ti se uhvatio Mirele, aj dobro…

Po meni vjerojatan scenarij je da ovi voze do kraja i onda štafetu preuzima HDZ.

HDZ koji će bezpogovorno morati slušati Merkelicu i pučane te će morati provesti sve potrebne reforme. To će im biti puno lakše nego bilo kojoj drugoj političkoj opciji, jer će njihovi glasači pognuti glavu i neće dizati barikade. A ako bude većih problema uvijek mogu imati veliku koaliciju.

Ako bude revolucije unutar SDP-a (manje vjerojatan scenarij) to znači samo brži pad vlade i ostvarivanje gorespomenutog scenarija.

Po meni oba scenarija su bullish, jedan malo manje, drugi malo više [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

To bi bio nezapamćeni show. Da Trnoružica dođe na čelo partije i države.

Odmah križam oporavak burze i prelazim u stanje burzovne hibernacije. Što se tiče ZSEa, naravno.

Kupujem zemlju i šumu i isfuravam se na (ne)održivi razvoj, haha.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

@ realbear
pa kad se s drugim slažem. samo za ovo mislim da nikako nije SF. mislim da je vrlo realan scenarij da kad uklone milanovića i na čelo sdp-a dođe picula ili netko sličan – a zapravo su svi koji dolaze u obzir za to mjesto slični – novi sdp svali svu krivicu za neuspjehe dotadašnje vlade na milanovićevu “izdaju” socijaldemokracije, iznova u zagrljaju s orahom otkrije čari ljevice, podijeli par predizbornih poklona i popljuje “diktat štednje” i kao nova koalicija premoćno pobijedi na antireformskoj platformi.

Ajoj, industrijska proizvodnja raste 5. mjesec za redom na godišnjoj razini po DZS-u (1.3% za to razdoblje) [emo_smijesak]

Indeks obujma industrijske proizvodnje – ukupno

Ukupna desezonirana industrijska proizvodnja u Republici Hrvatskoj u svibnju 2014. u usporedbi s travnjem 2014. zadržala je istu razinu.

U svibnju 2014. u usporedbi sa svibnjem 2013. industrijska proizvodnja u Republici Hrvatskoj, kalendarski prilagođena, bilježi rast za 1,2%.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Vaš link …[/url]

Ministar, profesor i kejnezijanac Grčić se ide opravdavati u novinama da nismo Grčka povodom par redaka nekog političkog blogera FT-a.
Fakat jadno… ali još jadnije je da još sanja o oporavku građevine putem velikih državnih investicija. To nas je i zakucalo gdje jesmo.

Grčiću bi bolje bilo da se pripremi za refinanciranje 5-6 milijardi eura duga države i HAC-a po 3.5% kamate i popravi onaj software što nikako da proradi.
I onda nek prepusti štafetu HDZ-u zadržavajući barem koliko toliko dostojanstva.

Jer “only Nixon could go to China”, tako i HDZ jedino može maknuti uhljebe na državnoj/lokalnoj razini i javnim poduzećima.

Ako budemo imali sreće i sve se to dogodi onda prva znamenka CROBEX-a neće biti ni 1, ni 2, već 3 [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

S jedne strane imamo bank run u Bugarskoj

Vaš link …

A sa druge strane evo jučer dobili 1.5 milijarde eura za 10y obveznice

Bulgarian financial news website Investor.bg reported that the interest rate at which the bonds were placed was 3.055 per cent and was oversubscribed, with bids worth 3.8 billion euro put in by prospective investors.

Ajmo Lalovac, Grčić po lovicu, ako dobijete i vi 3% zagarantiran vam je orden sa zvijezdom danicom i pet missica s lentom [emo_namigusa]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Real bear
Usprkos tvom pisanju i dalje padamo ko kruške. Onaj rast što je bio, bio je na osnovu Ine. Meni rast paše jer sam se ukrcao do kraja ali nema ga, pa nema. Trebaš nagovoriti fondove da kupuju, mi s foruma samo prelijevamo iz šupljega u prazno. Danas s Belja u Vupik. [emo_mrgud]

Ina ima 10% težine u Crobex-u, kako je u onom rastu davala, sada zadnjih par dana oduzima. Ništa strašno.

Pogledaj promet na visoko likvidnim dionicama u danima kad rastu i u danima kad padaju. Ljudi trejdaju i neka trejdaju ta para je uvijek na burzi.

Ali vidljivo je značajno povećanje prometa i za vrijeme onog 13-dnevnog rasta a i sada između praznika.

Ne mogu ja nikoga na ništa nagovoriti, a pogotovo ne mirovince. Trenutno uživaju u rastu obveznica za koji opće nisu zaslužni. Bolje da država isplaćuje kupone direktno na račune budućih umirovljenika. Koliki bi im prinos bio bez državnih zicera ?

Ali ne bojim se ja za OMF-ove, njih će market i refinanciranje države vani urazumiti [emo_namigusa]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Ništa od rasta do proljeća 2015 godine onda kreće prvi bum.

http://www.banka.hr/hrvatska/orocena-stednja-u-travnju-smanjena-za-2-7-milijardi-kuna

Mozda se vise trosi? 🙂

New Report

Close