Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Daj ne navlači. Svi koji danas prodaju preksutra će se kajati.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Po čemu to zaključuješ?


Moguće je sve, iako malo dugo traje ta trakavica o preuzimanju Mercatora, negdje, koliko ja pratim, od 2009. godine. Ako preuzimanje ne uspije, cijena Belja ide strmoglavo dolje…..

A ako uspije ide strmoglavo gore.

Nije tema Belje, ali ipak…

Koliko Belje može porasti ako se preuzimanja odobri, kolika je vjerojatnost preuzimanja ?

U suprotnom, koliko Belje može pasti pogotovo ako se uzme u obzir očekivani pad troškova kamata ?

Iz 2009
Agrokor prodao 400 milijuna eura obveznica uz 10 posto kamata
Vaš link …

U priopćenjima Agrokorovih kompanija navodi se i cijena po kojoj su izdane obveznice, a riječ je o prinosu od 9,875 posto.

Vaš link …

a onda ovo po 5.5% nedavno…

Vaš link …

Da ne gušimO temu Agrokorom, ovo će se događati i drugim hrvatskim poduzećima a i državi i time potaknuti E iz P/E kao prvi korak. Povećanje prihoda (bilo zbog izvoza, bilo zbog dosegnutog minimuma domaće potražnje) će potegnuti E još jače i tako u spirali [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Po čemu to zaključuješ?

Po iskustvu spoznaje o navlačenjauk ojih sam se nagledao na svjetskim burzama, a da ne bi prepoznao ove naše amatere.

[emo_palacg]

Uostalom baci pogled na K/P pa će ti biti jasno.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Ne bih ulazio zašto se prelilo tek sada smanjenje kamatnih stopa nama za razliku od PIGS ekonomija (da nam se ne naljute prijatelji talijanski i austrijski bankari i stranci koji drže 30 milijardi depozita u domaćim bankama).

Ali bolje ikada nego nikada, deranje na kamatama je završilo. Ovaj trenutak treba iskoristiti za masovno refinanciranje i to je to.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

RealBear nema Belje gdje pasti jer je u 12 mj palo vise od 50%. Ali opet ako ne dodje do preuzimanja mogli bi je zatuci malo oni koji su ulazili po 3X,XX.

Izgleda da je razum ipak prevladao, čestitam Slovencima i Agrokoru [emo_palacg]

V petek naj bi Agrokor nakazal kupnino za 53 odstotkov Mercatorja, smo izvedeli iz neuradnih virov.

Vaš link …

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Idemo malo rezimirati :

* Adris konačno pobjegao iz cash-a, kupio CO, Maistra investira, Cromaris investira i bilježi jak rast prometa i izvoza.
* Agrokor refinancira skora s duplo manjom kamatom te konačno preuzima Mercator, ima podršku investitora sa svih strana koji su ga spremni pratiti.
* Sperbanka jako ulazi na tržište preko Agrokora za početak a sad čak nudi i kredite Rusima za kupnju nekretnina na Jadranu.
* Atlantic investira što u Sloveniji što u Hrvatskoj, jak rast prihoda i obećavajuće naznake s tržišta zu Rusiji.
* Europska komisija nas štiti u pregovorima sa CEFTA-šima, Srbija ja pala vjerojatno će i Bosna.
* Država se zadužuje 1.25 mil Eura uz 3.85% kamata uz 4x veću potražnju za dugom. Potencijal za refinanciranje ogroman.
* Suficit platne bilance u 2013. nakon tko zna koliko godina uz puno brži rast izvoza od uvoza u prvih par mjeseci, očekuje se daljnje poboljšanje zbog rasta prometa u turizmu.

S druge strane negativan sentiment do kraja:

* Ulaganja otvorenih investicijskih fondova u domaće dionice minimalan.
* Omjer ulaganja OIF-a domaće dionice/ukupna imovina mizeran.
* Najnepopularnija vlada u povijesti uz potpunu blokadu reformi. Može li gore, sumnjam jedino da ORAH dođe na vlast ali to je ipak SF.
* Uporan rast depozita stanovništva uz uporan pad kamata na iste.

A s strane ECB imamo Draghi-ja koji udara negativne kamatne stope i prijeti QE-om ne bi li pokrenuo gospodarstvo i inflaciju.

Dakle imamo minimalno dvije godine za refinanciranje, monetizacije i druga čudesa koja će nam smanjiti troškove kamata. I što onda, što ako Draghi uspije i više nego što očekuje i inflacija mu pobjegne na 4% + 2% rasta EU GDP-a (nominalni rast od 6%). E onda će zakukati majka ovima koji drže obveznice/cash i nisu dovoljno izloženi produktivnoj imovini poput naših vrlih štediša, OIF-a i OMF-ova. [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Najnepopularnija vlada u povijesti uz potpunu blokadu reformi. Može li gore, sumnjam jedino da ORAH dođe na vlast ali to je ipak SF.

zašto misliš da je SF? meni se to čini vrlo izvjesno. orah će davati potpredsjednicu vlade. naravno predsjednik vlade će biti neki sdp-ov papučar.

orah će davati potpredsjednicu

Gdje? U Dugom Selu?

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go




Najnepopularnija vlada u povijesti uz potpunu blokadu reformi. Može li gore, sumnjam jedino da ORAH dođe na vlast ali to je ipak SF.

zašto misliš da je SF? meni se to čini vrlo izvjesno. orah će davati potpredsjednicu vlade. naravno predsjednik vlade će biti neki sdp-ov papučar.
[/quote]

Gdje? U Dugom Selu?

[/quote]

Da, ali ne znam hoće li gradonačelnik to dozvoliti….

New Report

Close