Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da neki krivo shvaćaju moju pisanje ovdje, bilo je dosta takvih prije 6-7 godina. Onda sam nekim (sada uglavnom neaktivnim) forumašima obećao da ću napisati par postova kad budem smatrao da smo dosegli dno i evo ga to bi bilo to [emo_smijesak]

Naravno da mogu biti potpuno u krivu niti nikoga u ništa ne uvjeravam… svak ima svoju glavu za razmišljanje i glasa svojim novcem kako on misli da je shodno.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

prvi target za belje
al samo ozbiljne analize molim


prvi target za belje
al samo ozbiljne analize molim

39,25 kn (na toliko je najviša kupnja) [emo_smijesak]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


prvi target za belje
al samo ozbiljne analize molim

tema je oporavak burze a ne target Belja



prvi target za belje
al samo ozbiljne analize molim

tema je oporavak burze a ne target Belja
[/quote]

Tu su neki optimističniji nego ja za tekmu Hrvatske.

I zakaj medvedi govore o oporavku burze?

Kaj to Vama nije sumnjivo?

[b]black magic[/b]

ako se oporavi belje recimo nanekih75-80kn tad ce i burza biti oporavljena samo nek par igrača se dogovori i evo cjelo tržište će postat raketa
kako je u padu sinkronizirano




prvi target za belje
al samo ozbiljne analize molim

tema je oporavak burze a ne target Belja
[/quote]

Tu su neki optimističniji nego ja za tekmu Hrvatske.

I zakaj medvedi govore o oporavku burze?

Kaj to Vama nije sumnjivo?
[/quote]

Meni nije.
Opće je poznato da kad medvjedi izgube živce i kupe dionice, znači da smo na vrhu.
Isto kao što je opće poznato da kad bikovi izgube živce i prodaju dionice, to znači da smo na dnu.

hihihihi
jel ti to možda impliciraš da je CROBEX na višegodišnjem vrhu, dividend & inflation adjusted [emo_namigusa]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju





prvi target za belje
al samo ozbiljne analize molim

tema je oporavak burze a ne target Belja
[/quote]

Tu su neki optimističniji nego ja za tekmu Hrvatske.

I zakaj medvedi govore o oporavku burze?

Kaj to Vama nije sumnjivo?
[/quote]

Meni nije.
Opće je poznato da kad medvjedi izgube živce i kupe dionice, znači da smo na vrhu.
Isto kao što je opće poznato da kad bikovi izgube živce i prodaju dionice, to znači da smo na dnu.

[/quote]

Drugim riječima medvedi su kupili dionice i sad bi da krene krdo bikova.

Neće moći.[emo_smijeh]

Prije bi rekao da su Bikovi u Cashu i čekaju da im medvjedi ponovo prodaju dionice koje su im bikovi prodali na višim razinama.[emo_namigusa]

Da, ja sam rogonja u svakom pogledu.

[b]black magic[/b]

Ono što ja vidim kao veliki problem je to da nemam šta kupiti ovdje.
Jer ako malo pogledate “napuhano” američko tržište vidjet ćete da mi nismo nimalo jeftini, štoviše preskupi smo.
Dakle, jedine jeftine dionice kod nas su firme koje su u stečaju ili stečajnoj nagodbi ili slićno.
Sve drugo nije uopće jeftino.
Jedan City je na 0,8 booka sa P/E ispod 10, Apple je na samo 3 i pol booka sa P/E 16 i ROE od 30. Možda ima par dionica kod nas koje su OK, ali većina nisu nikakve prilike.
Tako da ne vidim prostora za rast Crobexa.
Da ne pričam da nam kronično fali novih listanja jer ako pogledate listu dionica na ZSE, praktički se trguje sa 10% izdanja, sve drugo je u stečaju ili likvidaciji ili ne postoji više. Trebamo novih izdanja i to svježih kompanija sa novim tehnologijama.
Siguran sam da sad netko takav izađe sa IPO da bi razvalio.
Jer fondovi realno nemaju šta kupovati na ZSE, osim parkirati lovu na neko vrijeme i nadati se većem prinosu nego u novčanom

hmmm [emo_naivan]

http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/337934/Kako-velika-nogometna-natjecanja-utjecu-na-burze.html

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Profiti na S&P su na ATH, profiti hrvatskih kompanija gotovo da ne postoje.
Kad se stečajuše i predstečajuše dokapitaliziraju na jako niskim razinama onda će i one rasti. Ni oprema, ni ljudi nisu nestali. Hoće li ovi koji dokapitaliziraju izgubit na nekim lovu, vjerojatno hoće… ali u prosjeku će biti bolje.

Građevina je toliko zakucana u dno da je gradnja par jačih hotela može oporaviti a da ne kažem kakva veća investicija.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

New Report

Close