Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako se štite trenutni sretni strani imatelji hrvatskog duga ?

U slucaju bankrota CDS, a prodaju i call opcije OTC.

Ako padne imaju uz kupon i premiju od opcije. Ako raste svi sretni i ovi koji su kupili opcije i ovi koji drže dug. Jedino nesretni ovi koji čuče u cash-u i kojima ECB uzima lovu ako ne plasiraju [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Jel ovo isto iznenađenje ? [emo_smijesak]

Ukupni financijski prihodi u djelatnostima pružanja smještaja, pripreme i usluživanja hrane te u djelatnosti putničkih agencija i organizatora putovanja u prva su četiri mjeseca 2014. godine, prema podacima Porezne uprave, iznosili 5,73 milijarde kuna ili 21 posto više nego u istom periodu 2013. godine, objavilo je Ministarstvo turizma.

Vaš link …

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Mi kao da smo u twilight zone. S jedne strane crno da crno ne može biti a onda ovo, ovi predsjednici uprava izgleda ne čitaju ono u što ih ekonomisti i analitičari uvjeravaju…

Hrvatski predsjednici uprava najoptimističniji

Istraživanje koje je proveo PwC kod 32 predsjednika uprava hrvatskih kompanija pokazuje da se očekuje rast i oporavak gospodarstva.

Vaš link …[/url]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Pa dobro ljudi gdje ide ovaj svijet, vani se sve crveni a CROBEX opet u plusu. Što su ono rekli analitičari prelijeva se optimizam od vanka prema nama [emo_smijesak]

A eno traže neki već za ovo zadnje Lalovčevo zaduženje 3.7%, ne daju jeftino veliki investitori koju su to potrčali kupiti.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Mislim da imamo pravo da računamo s krobijem na 2000 bodova. Tu ćemo se zaustavit.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Super mi je ovaj negativni spin i denial kad se počnu pojavljivati pozitivne brojke, meni samo još jedna potvrda koliko bi ovaj bull mogao biti žestok…

Od početka ove godine tržište novih automobila u Hrvatskoj iz mjeseca u mjesec raste, tako da se u svibnju prodaja u odnosu na siječanj ove godine više nego udvostručila. Naime, samo u svibnju ove godine prodano je 4870 novih automobila, što je u odnosu na isti mjesec lani, kada su registrirana 3344 nova primjerka, povećanje od čak 45,6 posto.

Sličan porast bilježi se i u prvih pet mjeseci ove godine kada su registrirana 16.864 nova vozila, što je u odnosu na razdoblje siječanj-svibanj 2013., kada su prodana 12.194 nova automobila, porast od 38,3 posto. Ti podaci trebali bi obradovati prodavače automobila kada bi ovo bilo realno stanje, te kada se gleda izdvojeno, Hrvatska bilježi veliki porast prodaje i prema tome se nagovještava izlazak iz krize.

Međutim, situacija je puno drukčija, odnosno nepovoljnija kada su u pitanju individualni kupci. Najveći broj novoregistriranih automobila otpada na flotnu prodaju, odnosno na rent-a-carove koji se pripremaju za turističku sezonu, te na javnu nabavu za državne službe.

Vaš link …

OK, za državu znamo koliko je uvezla (1800), a sve ostalo je čisti i zdravi rast. Dapače još bolje da su auta otišla za rent-car i flote nego u individualno potrošnju, puno će se više para zavrtiti.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Ok, u potpunosti se slažem s tobom da je bolje da pojedinci ne kupuju automobile (nove) i da novce koriste za “pametnije” stvari, međutim, uvijek se smatralo da povećanje prodaje automobila od strane građana znači bolji standard istih. Novac “bačen” na automobile je mrtvi kapital stoga je bolje te novce potrošiti na nešto bolje, npr. na kupnju dionica.


Super mi je ovaj negativni spin i denial kad se počnu pojavljivati pozitivne brojke, meni samo još jedna potvrda koliko bi ovaj bull mogao biti žestok…

Od početka ove godine tržište novih automobila u Hrvatskoj iz mjeseca u mjesec raste, tako da se u svibnju prodaja u odnosu na siječanj ove godine više nego udvostručila. Naime, samo u svibnju ove godine prodano je 4870 novih automobila, što je u odnosu na isti mjesec lani, kada su registrirana 3344 nova primjerka, povećanje od čak 45,6 posto.

Sličan porast bilježi se i u prvih pet mjeseci ove godine kada su registrirana 16.864 nova vozila, što je u odnosu na razdoblje siječanj-svibanj 2013., kada su prodana 12.194 nova automobila, porast od 38,3 posto. Ti podaci trebali bi obradovati prodavače automobila kada bi ovo bilo realno stanje, te kada se gleda izdvojeno, Hrvatska bilježi veliki porast prodaje i prema tome se nagovještava izlazak iz krize.

Međutim, situacija je puno drukčija, odnosno nepovoljnija kada su u pitanju individualni kupci. Najveći broj novoregistriranih automobila otpada na flotnu prodaju, odnosno na rent-a-carove koji se pripremaju za turističku sezonu, te na javnu nabavu za državne službe.

Vaš link …

OK, za državu znamo koliko je uvezla (1800), a sve ostalo je čisti i zdravi rast. Dapače još bolje da su auta otišla za rent-car i flote nego u individualno potrošnju, puno će se više para zavrtiti.

Evo to je to na što je trebalo skrenuti pozornost, umjesto da se popljuje nabava automobila od strane državnih bezveznjaka a pohvali nabava automobila u poslovne svrhe jer je to ulaganje u aktivu a ne pasivu, oni u medijima čine upravo obrnuto.

I dobra ti je ta poanta, da kad se dogodi nešto pozitivno da mainstream mediji tupe po pesimizmu.
Pa nije da još uvijek nema razloga za pesimizam, ali ako je nešto pozitivno onda to treba tako i prikazati.
Bravo Medo odličan pristup.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

hahaha, javio se optimist…. [emo_smijeh]

i danas je crobex otvorio u plusu…sjećam se sličnih nizova pred 6-7 godina, znali su potrajati i 15-ak dana na opće čuđenje

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


hahaha, javio se optimist…. [emo_smijeh]

Kolega u dobroj namjeri vam predlažem da poradite na tajmingu. To vam je najvažnija stvar na burzi, ni Buffett ni Soroš, nego tajming i samo tajming.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Je, sad je tajming odličan za kupnju na vrhu i pušionu od 15-20%

New Report

Close