Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

asimetrično je, dakako…
kupnje nema, a prodaje, koliko voliš na svakoj dionici.ko prodaje?svi!
evo i ja malo ponešto, ponešto i kupim.
tko prodaje PTKM? ili DDJH? ili HDEL?
razočarana sljedba kojoj je došlo iz dupeta u glavu?
pa spašava što se spasiti da?
radnici?
mislim da ih tamo nema.
nije ni važno ko kupuje i prodaje, bitno je samo da se zaradi na kraju.
prodaje itekako ima!

tržište je nelikvidno i bilo kakva prevaga na strani bida ili aska donosi poremećaj, odnosno pad ili rast cijene.
ovakvih odbijančića, ali i većih odbijanaca, pa i značajnijeg pozitivnog trenda je u ovih par godina bilo preko nekoliko puta, treba dobro uzjahatati, ali i iskočiti u dobrom trenutku. Ne mislim da nas išta bitno i veselo čeka, još ako padne vlada, ojhaaaa…bit će svega po 12kn ko u kineskom dućanu.
Još smo navikli na pozitivan trend vani, baš me zanima kako bi bidovi izgledali, da ošine SPX jedno 100-200 bodova down?
ja sam 80% u HR dionicama, ali u onim pmaetnijim, koje su po pojedinim blogovima (samoproglašenim bogovima?) zabranjene.
zabranjeno je i spomenuti te tikere, a to su rijetke stvari koje vrijede.
ne namjeravam ih ovdje reklamirat, one će narasti(i rastu) i bez reklama po novinama, onim bez fundamenata ni to ne pomaže, kao što vidimo.

prilično sam skeptičan prema nekom “puranskom”-UP trendu, ali mislim da se pametnim izborom i strpljenjem može OK zaraditi.

što se tiče argumenta kamata i štednje po bankama, stanoviti bloger koji već 5 god maše s tim i čeka taj stampedo bikova. Evo di su mu sad cijene tih perjanica i kakvi su minusi. ispred prinosa je uvijek sigurnost, a kod nas je to u extremu, jer oni koji su imali novaca, pa nekad i probali čari burze, još pušu na opekotine.
ali, kao što je neko već primjetio, u ovom poslu, sve je u tajmingu!
kao u ugostiteljstvu u lokaciji.
LP

Ozren, đe' kombo?

Ako kamate za refinanciranje državnog duga budu ispod 3.5% institucionalni će morati značajno povećati izloženost dionicama jer su do bola underweight. Svaki postotak kamate dolje i svaki refinancirani euro će ih činiti bržim na okidaču.

Kako će to napraviti odnosno jače se izložiti… to je njihov problem i mnogi koji gledaju kako im kamate na oročenu štednju tonu će se truditi otežati im posao 🙂

Ako padne vlada, doći će druga… i svaka koja dođe bit će prisiljena na reforme. Toga se ne treba bojati.

Stvarni problem je mogućnost ozbiljne korekcije vani veće od 20% i tko se ne zna zaštiti od toga onda uvijek pleše na oštrici noža.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Nismo rasli dok su vani rasli, nego dapače padali smo. Tako da ne vidim razloga da smo mi u opasnosti ako vani bude korekcija. Pa oni su na vrhu vrhova a naše dionice su mnoge čak i na manje od 1 % vrijednosti.

@Lojtra
“Nismo rasli dok su vani rasli, nego dapače padali smo. Tako da ne vidim razloga da smo mi u opasnosti ako vani bude korekcija. Pa oni su na vrhu vrhova a naše dionice su mnoge čak i na manje od 1 % vrijednosti.”

[emo_smijeh]
Sve je to tako crno-bijelo jelda?Recimo činjenica da USA ima 6,3% nezaposlenost i ekonomiju u usponu a mi imamo to što imamo tebi apsolutno ništa ne znači?

"Only dead fish swim with the stream"

Sve uzevši u obzir razlika je prevelika..i rizik i slično…a potencijal rasta naših dionica je daleko veći nego u USA a isto tako potencijal pada daleko manji odnosno zanemariv. Ovi zvana nas ne mogu srušiti eventualno ovi iznutra ali nema više puno prostora za pad.
A inače kad burza počne rasti, nezaposlenost još cca godinu dana raste. Tako je u knjigama a tako se i događa u svijetu. Pa možda konačno nešto i mi prepišemo.

http://www.poslovni.hr/forum/tema/optimizam-na-wall-streetu-nece-tako-skoro-nestati-32222

Znači ide se i u administrativno ograničavanje najviših kamata

Vaš link …

Pa od čega će bankari živjeti ako im se uzme i ovo, a kamate na državni dug tonu prema 3% pa se ne mogu prijetiti… Nema druge nego dalje rušiti kamate na depozite i žurno oživljavati tkz. investicijsko bankarstvo 🙂

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Evo malo vijesti iz prošlosti, mene osobno briga za njih kao za lanjskih snijeg ali kako analitičari vole analizirati brojke ovakve brojke evo…

DZS: Izvoz u prvom tromjesečju porastao 8,5, a uvoz 2,6 posto

Vanjskotrgovinski deficit iznosio je u prvom tromjesečju 11,9 milijardi kuna, što je za 4,7 posto manje u odnosu na isto lanjsko razdoblje, kada je iznosio 12,5 milijardi kuna.

Vaš link …

Da nije bilo onih 300 milijuna kuna koje je država spiskala na aute bilo bi smanjenje deficita od 900 mil. kuna.

Što ako se trend nastavi, dapače ako se ubrza ?
Što ako ostvarimo 5-7% više prihoda od turizma ?
Što će biti sa kreditnim rejtingom ako podebljamo suficit platne bilance ?
Na koliko će onda pasti kamate na dug, 2.5% ?

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Mozda je vrijeme da promjenis avatar i nick. [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nerealni Bik bi bilo OK.
Ionako je danas Bullard rekao da Fed ne bi smio svakodnevno intervenirati na marketima.

Nerealni bik, nerealni medo svejedno… glavno da je (nad)realno [emo_smijesak]

Bullard nek se ne prijeti nego nek konačno prestane printat i digne kamate na 3%, imat ćemo USD/EUR 1:1 i sve OK, čekaju ga mnogi…

Ovako kad je jeftinije zadužiti se Španjolcima nego Amerima, nekako mi se čini da i Ameri kupuju euro assete u nadi da će dollar ostati nisko 😉

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Sorry. Mala šala, baš me zanima što će Fed sada, hoće li se usuditi u dogledno vrijeme dići kamate za 0,25%. To bi bio krš.

New Report

Close