Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne zaboravimo da je Grčka imala najveći rast indexa kad je bila u najvećoj kruzi. 136 % u jednoj godini, znači dionice su rasle i mnogo više. Pošto su nas počeli konačno uspoređivati s Grčkom krajnje je vrijeme za šoping.Ja sam ga već naravno obavio.[emo_palacg]

prvo treba dotaknuti dno a mi smo jako daleko od te tocke

Prvo ti dado kupi, pa se onda složi samnom jer prije se nećeš.[emo_smijesak]

ja sam isto unutra nazalost dragi lojtra

Tamo nisu prije odbijanca dionice pale 99 % ko ovdje, kud će dalje.

istina je da je njihova vlada ipak poduzela niz mjera (nepopularnih) kako bi se kriza prevladala a kod nas osim jeftinih populistickih mjera, koje ne piju vodu nigdje a osobito ne u svijetu financija, se ne desava nista, valjda uzdajuci se u premijerove rijeci da I ako ne ucinimo nista nesto ce se dogoditi, I desava se PROPAST[emo_palacd]

Znači kad krenemo u nemirne prosvjede, burza naglo kreće gore i to je to. A možda će se nešto riješiti i bez tih prosvjeda, recimo Kad MMF preuzme stvari u svoje ruke a to će biti još bolje za burzu. Kako god okreneš, mislim da gore za burzu ne može, samo bolje. zato sam naravno i uložio sve novce.
Još 10-tak posto dolje prije toga može na nekim dionicama ali tko može uhvatiti dno. većina će se uključiti kad dionice narastu po 50 % a tada je opet opasno za odbijanac prema dolje. Itd..itd.

nista do pred-kraj godine a I to samo mozda


Ne zaboravimo da je Grčka imala najveći rast indexa kad je bila u najvećoj kruzi. 136 % u jednoj godini, znači dionice su rasle i mnogo više. Pošto su nas počeli konačno uspoređivati s Grčkom krajnje je vrijeme za šoping.Ja sam ga već naravno obavio.[emo_palacg]

Slikovni prikaz grčkog indeksa govori baš suprotno [emo_smijeh]
http://2.bp.blogspot.com/-NzGvm3PClP0/U2QE412v9kI/AAAAAAAA9R0/4t8JxhH-Vfo/s1600/greece+monthly+may2.png
Grčka kriza počela je u 4Q 2009.
Koliko ja znam čitati graf, sljedećih 10 kvartala indeks je samo pronalazio nova dna [emo_namigusa]

S time da je indeks trenutno na cca 1.250, a onda kad su svjetski indeksi bili na dnu, u 1Q2009 bio je na 1.500. (a 2012 je pao na oko 500 bodova).


Znači kad krenemo u nemirne prosvjede, burza naglo kreće gore i to je to. A možda će se nešto riješiti i bez tih prosvjeda, recimo Kad MMF preuzme stvari u svoje ruke a to će biti još bolje za burzu. Kako god okreneš, mislim da gore za burzu ne može, samo bolje. zato sam naravno i uložio sve novce.
Još 10-tak posto dolje prije toga može na nekim dionicama ali tko može uhvatiti dno. većina će se uključiti kad dionice narastu po 50 % a tada je opet opasno za odbijanac prema dolje. Itd..itd.

Padat će to i dalje kolega i koliko vidim pada!!!
Gdje je “dno”,samo možemo nagađati!!!
Možda se za godinu-dvije trend i promijeni,ali za sada nema naznaka!!!
Pozdrav

Mislim da su se posložile mnoge stvari da se dogoditi stvarni oporavak burze, ne bih se iznenadio da prinos index-a u slijedećih godinu dana bude više od 50% posto.

Iznanađenje u bankarskim krugovima cijenom kamata koju je Todorić dobio kod Rusa je prilično veliko, kad se to poveže sa zaduženje po 4% države vani za 1.25 milijardi eura i najava novog zaduženje radi refinanciranja fakat im nije lako. Prije 5 godina Šuker se nije htio masovno zadužiti dok je mogao i poplaćati dugove, ovaj novi dečko možda bude pametniji.

Po podacima HNB-a iz agreriranih mjesečnih izvještaja građani + privatna trgovačka društva su se od 31.12.2010 do danas razdužili za 16.5 milijardi kuna i povrh toga povećali štednju za 22.5 milijardi kuna. Ukupan popravak balance sheet-a od 40 milijardi kuna u par godina je impresivan. Kad se to spoji sa suficitom od turizma koji je sve veći i veći jedini zaključak je da Hrvati skrivaju lovicu po madracima i računima, prije nego što se opet sjete da burza postoji treba ih preduhitriti.

Dakle, para ima da se ne zna što će se s njima… a dva najveća dužnika Todorić i država mogu vani posuditi novce puno jeftinije nego prije. Ne mogu ni zamisliti što bi se moglo dogoditi ako krene prodaja Agrokora strancima sa svježom lovom.

Nije ni OMF-ovima lako, imaju u cash-u i ulaganjima vani 10 milijardi kuna… njih udara s obje strane, kad vani krene zdrava korekcija od 20% oni će morati rasprodati dio strane imovine i sumnjam da će samo sjediti na cash-u uz konstantan stabilan prihod svaki mjesec.

A i sentiment je odličan… pada vlada, prijevremene izbori samo što nisu, sve se raspada… ministri se svađaju, sve su se stranke raspale, penzioneri gladni, žedni… sirotinje na sve strane, najuspješnije su stranke koje vide rast u uzgoju konoplje, na poslovnom nitko ne piše. Za međeda poput mene izvrstan trenutak da se krene kupovati.

Što kupovati, tu svak može imati svoje preference… front run OMF-ova, jake bilance, ove koje su zakucane nisko a ipak su preživjeli. Što šire to bolje. Vani svaki tren može doći do korekcije i to ozbiljne ali oni su svoj rast debelo odradili… u Amera euforija, u nas jad i očaj. Mislio sam da ovo nikad neće reći ali short NASDAQ, long CROBEX 🙂

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Ne znam što bi uopće trebalo rasti 50%? Kad pogledam sastavnice crobexa ili su smeće, ili bezperspektivne ili skupe. Izuzetaka ima, možda Adris i još pokoja mogu proći. Jedino gdje još ima nekog prostora za rast je par dobrih manje likvidnih i u posebnom režimu. Ne mogu zamisliti crobex na 2500 ili više bodova.

New Report

Close