Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] WALL STREET

Najveći dnevni skok Dow Jonesa u povijesti: preko 11 posto

Autor/izvor: SEEbiz / Hina / Reuters
NEW YORK – Američke dionice u ponedjeljak su zabilježile snažan oporavak od prošlotjednih gubitaka, što je rezultiralo rekordnim bodovnim rastom indeksa Dow Jones od 936 bodova ili 11,08 posto, koji su pratili i drugi dionički indeksi, nakon što su SAD i druge vlade objavile planove potpore globalnom financijskom sustavu.

S rastom od 936,42 boda, na 9.387,61 bodova, Dow Jones je ostvario svoj najveći dnevni bodovni skok u povijesti, nadmašivši gotovo dvostruko dosadašnji rekord od 503,45 bodova, postavljen 30. rujna.

Širi indeks Standard & Poor’s 500, zabilježio je najveći dnevni rast od 1987. godine s dobitkom od 104,13 bodova, ili 11,58 posto, na 1.003,35 bodova. Tehnološki indeks Nasdaq rastao je za 194,74 boda, ili 11,81 posto, na zaključnih 1.844,25 bodova.

Dionica banke Morgan Stanley narasla je za čak 90 posto, nakon što je objavljen sporazum o prodaji 21 posto udjela japanskoj financijskoj grupi Mitsubishi UFJ za devet milijardi dolara.

Dionice Bank of America i Citigroup, rasle su za više od osam postotaka, dok su dionice General Motorsa i Forda, najvećih proizvođača automobila u SAD, rasle za po 20 posto.

"Konačno vidite magnitudu odgovora koja je nužna da se obnovi povjerenje", izjavio je za agenciju Bloomberg Richard Campagna, glavni menadžer za ulaganja tvrtke Provident Investment Counsel iz Pasadene, u Kaliforniji, koja upravlja s jednom milijardom dolara.

Neel Kashkari, dužnosnik američkog ministarstva financija nadležan za nadzor programa saniranja financijskog sustava sa 700 milijardi dolara, najavio je u ponedjeljak da će vladine "injekcije kapitala" biti usmjerene prema "zdravim" tvrtkama, da će biti dobrovoljne i pod povoljnim uvjetima, kako bi se ohrabrilo sudjelovanje.

Kao dio plana koji provodi američka središnja banka FED – Europska središnja banka, Bank of England i središnja banka Švicarske, održavat će aukcije dolarskih fondova bez ograničenja. Raniji takvi ‘swap’ aranžmani između FED-a i drugih središnjih banaka bili su limitirani. [thumbsup]

[thumbsup] U petak nam se slijeva ogroman novac od INE poslije toga novac od prodaje Mlinara i Žitnjaka [thumbsup] Većina tog novca dizati će tržište cijeli idući tjedan najmanje znači u što god danas uložite zaradili ste. [thumbsup]
[thumbsup]Od kvalitetnih dionica preporučam Kraš koji je najmanja porastao znači očekujem najveći porast.Ledo, Zvijezda, Adris, Atlas,Dioki,Ht, itd. [thumbsup]
[thumbsup]Manje likvidne Hrvatski duhani koje drži Zubak i Adris ,Eig, Vis, Kamensko itd.
[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Treba li biti ipak oprezan?Sada je CROBEX na 3000,a bio je ne tako davno 5000..Hoće li se sada ta euforija primiriti? [huh]

[thumbsup] Crobex još nije na 3.000 ali bit će sutra i prekosutra još po 15 % gore , a tek u petak kad se slije ogroman novac od INE ode burza preko 20 % gore [thumbsup] Zato sve kupljeno danas sutra i prekosutra je zarada jer novac od INE vraća se u ostale dionice koje slijedom toga moraju rasti. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Da mi je znati do kada će se sve zeleniti…

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

ja osobno mislim da idemo na 3000
a onda malo kapitaliziranja dobiti pa povuci pa potegni -malo dokupa a onda na 3500
ovo nije drukanje nego samo moje mišljenje

Možda se zaigra igra "kapitaliziraj i sruši cijenu", pa onda s Ininom lovom u ponovnu kupnju jeftino? Iako je ionako sve jeftino.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

na to i mislim -povuci potegni

Hello forumasi

prije malo vise od godinu dana, u jednom od svojih zadnjih postova na ovom forumu napisao sam slijedecih par rijeci jednom kolegi…



Što nas više bude tržište će više rasti.
Više kapitala…

…a onda odjednom…. "tko se nije skrio…."
[/quote]

Par dana nakon pisanja ovog posta shvatio sam da nema smisla razgovarati o dionicama s tetom Baricom, koja me pita neki savjet svaki put kad dodjem kod nje na Dolac po sir i vrhnje.

Kako Barica nije htjela prestati pricati o navedenoj temi, morao sam prestati ja. Stoga sam prodao sve sto sam imao, osim dionica opterecenih kreditom (INA-R-A) i tiho se do danas bavio svojom firmom.

Barica i njene kolegice nisu krive sto su usle u dionicarstvo. Na to su ih nagovorili mediji reklamiranjem raznih IPO-a. Nadam se da su prodale svoju Inu, Magmu, HT, Atlantic i ostatak portfelja slozenih po sistemu "kud-svi-tud-i-mali-mujo". Iskreno se nadam da su pritom i zaradile, iako sada svi placamo cijenu te skole.

U subotu cu pitati Baricu da li je prodala svoje. Ako jest, onda je mozda dosla prilika za ponovni ulaz, makar i uz bitno nize prinose od onih na kakve smo navikli u zadnjih par godina, dok su kumice ulazile na trziste. Sada su njihove portfelje pokupovali bitno drugaciji igraci.

Do ulaska, idem malo citati vase recentne preporuke za moje favorite… Cini mi se da su svi Best-Buy, jer nakon godinu dana apstinencije od ZSE, sve je na razinama kojih se sjecam iz 2006…

Pozdrav svim prijateljima ma kakvi im sada bili avatari [thumbsup]

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

e kad god se ova tema oživi, mi nađemo crobexu novo dno. [undecid]

Jučer ameri završili u malom minusu kaj bu bilo s nama…????

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Jučer ameri završili u malom minusu kaj bu bilo s nama…????

to je pitanje za mislio dolara… a da ih imam ne bih se trudio odgovoriti ti [lol]
ovako, obzirom na naše vrle papagaje, koji ponavljaju viđeno (US sinoć i Azija jutros), danas tonemo zbog povlačenja dobiti prošla dva dana… srećom ne toliko koliko smo rasli…!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

JAPAN u plusu!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close