Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad krećemo, dosadno je, j… ih blokade.[proud]

Čini mi se da će ovo biti bull trapčina kakvu svijet još nije vidio….[lol] [lol] [lol]

Pa dajte ljudi lakše malo…
Meni susve dionice koje pratim u pozitivnoj blokadi a promet 33 milje.
Pa zar ste slijepi? Nabildale su se cijene da dočekaju one koji izlaze iz HT-a i koji će izlaziti kroz tjedan, dva
i nalijetati na ovakve balone.
Pa ne mogu vjerovati koliko gramzivosti ima. Pa zar bi vi preko tri noći 30% zarade?
Eeeeee. bude tu plača goreg nego je bilo…..
Ja sam 85% u cashu i bogme čekat ću još. Zadovoljit ću se sa manjom ali sigurnijom zaradom
tek kad se uvjerim da se tržište oporavilo.
A tržište koje je palo 50% kroz tri mjeseca ne oporavlja se kroz tri dana. To se nikad nije i neće se dogoditi.

valentine:

plavi:

A dionice su im u međuvremenu pale i preko 50 %. Totalni nonsens.

Gledajte kolega nije baš tako. Neke su dionice porasle 100-500% a dobit i prihodi ni 50%.

One najbolje su prema GFI:

ATPL
JDPL
PTKM
TISK

INGR?Može li bolje od takvog izvješća?[wink]


uvjerljivo najbolje izvjesce ce biti ono od vlho..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Kolega Plavi, nije dovoljno samo dobro izvješće, ono mora biti dobro usporedno s tržišnom cijenom, znate na što mislim. INGRA je imala dobro izvješče, ali sigurno je ne opravdava na 60.000 kuna za sada.
Ali se za izvješće znalo i mnogo prije.

Nemoj me zezati, ako ne opravdava 60 000 kuna, ćemu su svi mirovinski fondovi ulazili od 53 000 – 60 000 kuna.
Uostalom bitno je dasada i više nego opravdava ovu cijenu.
Dokapitalizacija je bila na 35 000 kuna, dakle ovo su smiješne cijene za ovu dionicu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Znate kaj, ne da mi se raspravljati, inače bi, ali mi se ne da pisati, da bar mogu govoriti a kompjutor sam piše riječi.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/intel-i-jp-morgan-izazvali-erupciju-optimizma,13281.html

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/pesimizam-zamijenila-euforija,13289.html

Samo dva dana uzastopnog rasta CROBEX-a, praćenog silnom euforijom i dramatičnim skokovima cijena dionica, bila su dovoljna da duboka korekcija padne u zaborav.

Prelazak iz jednog u drugi ekstrem dogodio se praktički preko noći, a uz gorak okus višemjesečne erozije, koji je prije svega stvar subjektivnog dojma, gotovo da više nikome ne pada na pamet rješavati se dionica. Štoviše, vjerojatno se već grozničavo traže dodatni izvori financiranja kako bi se namaknuo kapital potreban za akumulaciju „perspektivnih“ izdanja koje su u posljednja dva dana ponudila pravi spektakl.[thumbsup][thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


plavi: ” A dionice su im u međuvremenu pale i preko 50 %. Totalni nonsens. ” Gledajte kolega nije baš tako. Neke su dionice porasle 100-500% a dobit i prihodi ni 50%. One najbolje su prema GFI: ATPL JDPL PTKM TISK

Ne slažem se da Tisak ima dobar izvještaj, pa 90% profita mu je izvanredna dobit, bez nje bi imao P/E preko 100!

Koje će biti posljedice ako ovaj oporavak bude prebrz i prenagli? Kao da ide u tom smjeru sve. Jako dizanje tečaja, zbilja jako, nakon onolikog pesimizma do nedavno. Dno smo definitivno dotakli što je lijepo znati.

Podupirem optimizam naravno, samo sam oprezan. G O ZSE G O !!!

[thumbsup][smiley] ZSE uživo: 24 dionice u blokadi zbog rasta, HT jedini zbog pada
Dopunjeno 17.04 11:42!

Nakon sat vremena trgovanja indeks Zagrebačke burze u porastu je 2,26 posto, na 3593,56 bodova. 22 izdanja u pozitivnoj su blokadi, dok je HT jedini u negativnoj s minusom od 10,19 posto. [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


vrijeme je za postaviti si pitanje, kada bi se burza sutra (ok u ponedjeljak) zatvorila na tri do pet godina da li bi više htjeli tih 3-5 god biti u dionicama ili u cash-u, što će pad biti strmiji to će i oporavak biti brži, manje je bitno u ovom trenutku da li će netko pogoditi samo dno ili 10% višu cijenu ono što očekujem da će se desiti je slijedeće: izlazak investitora iz “branjenih” tj defanzivnih dionica, i ponovni ulazak u high growth dionice, pad indeksa je izgledan i to upravo iz navedenog razloga ali mislim da su mnoge dionice već viđene na najnižim razinama, uostalom već je petak to nagovijestio, jer puno je realnije iz današnje pozicije očekivati prinos od 100% u slijedećih godinu dana na npr ATPL, IGH, INGR i sličnim high growth dionicama nego prinos od 50% na recimo najlikvidnijima koje su od nove godine pale manje od indexa svima sretno!!

moj post od 12.04.2008. 14:13

INA danas?

Heaven or Las Vegas

Korekcija definitivno gotova. Ivek123, doodd i slični završili svoje putovanje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close