Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sanco
Ako doisto zelis biti objektivan sve sta si naveo prikazi u negativnom svjetlu, jer trziste je jos precjenjeno, sad tek ulazi u recesiju, ona se pocela prelijevat u eu …

Pa nisam ja podvojena ličnost da pišem i kao Sančo i kao Ivek………………….što ćete onda Ivek123 i ti raditi ako ja budem sve pisao………………….?? Bojim se ništa[lol] [lol] [lol]

Nego daj ti stavi neke kontra-argumente [smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

14.04.08. 09:26:00 NEWS-H4142087

ZSE: kraj testiranje donje granice Crobexa?

ZAGREB, 14. travnja 2008. (Hina) – U očekivanju smirivanja prošlotjednih velikih prodaja dionica, većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje stagnaciju njihovih cijena, s pojačanim fokusom investitora na dionice iz Braniteljskog fonda.

Od 12 analitičara brokerskih tvrtki obuhvaćenih Hininom anketom, njih pet očekuje danas stagnaciju Crobex indeksa, četvoro njegov pad, a ostali porast.

Crobex indeks zaključio je prošli tjedan na 3.462 boda, s tjednim minusom od 6,77 posto.

“Negativni trend na domaćem tržištu kapitala nastavljen je i prošlog tjedna, pa je Crobex tjedan završio na razini ispod 3.500 bodova. Smatram da se sada nalazimo u fazi testiranja njegove donje granice i iščekivanju snažnije kupovne aktivnosti investitora uslijed značajnog pojeftinjenja dionica”, ocjenjuje Marko Mišulić, analitičar Apex vrijednosnica.

Prošloga tjedna najviše se trgovalo dionicama T-HT-a i Ine, a istek lock-up razdoblja za prodaju udjela u Braniteljskom fondu krajem prošloga tjedna razlog je zbog kojeg će i ovog tjedna te dionice biti u fokusu investitora, smatraju analitičari.

“Spekulacije oko daljnje privatizacije dodatan su razlog zbog kojeg su dionice Ine bile aktualne. No, smatram da istek lock-up razdoblja ne treba povezivati s padom cijena ostalih dionica proteklog tjedna budući da je javnosti dobro poznato koje se dionice nalaze u portfelju fonda”, ističe Mišulić.

Protekloga tjedna, naime, prodavala su se najlikvidnija izdanja radi potrage za likvidnošću, kažu analitičari.

A olakšanje za domaće investitore trenutno ne stiže ni sa svjetskih burzi. Tokijski Nikkei potonuo je jutros za više od tri posto, a i europske burze započele su dan s minusom.

“Glavna svjetska tržišta negativno su reagirala na loša poslovna izvješća koja su objavljena prošloga tjedna, prije svega se to odnosi na General Electric. Razdoblje visoke volatilnosti tako se i dalje nastavlja”, zaključuje Mišulić.

Od korporativnih vijesti ističe se današnja novinska konferencija Instituta građevinarstva Hrvatske na kojoj će Uprava prezentirali lanjske poslovne rezultate, planove za ovu godinu te najaviti nove poslove, među kojima je i obnova prometnice na Kosovu.

Indeks vozarina sipkog tereta BDI, pak, prošloga tjedna dosegnuo je 7.889 bodova, ojačavši na tjednoj razini gotovo dva posto.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Pa nisam ja podvojena ličnost da pišem i kao Sančo i kao Ivek………………….što ćete onda Ivek123 i ti raditi ako ja budem sve pisao………………….?? Bojim se ništa[lol] [lol] [lol]

Nego daj ti stavi neke kontra-argumente [smiley]


neznam mene stalno vezuju za još nekek nikove ali je imam samo taj.
ako je tako kako vi govorite pozivam moderatora , da donese svoj sud dali se iza
ivek123, šef, i doodd krije ista osoba. ja vjerujem da on to otkrije .

većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje stagnaciju njihovih cijena, s pojačanim fokusom investitora na dionice iz Braniteljskog fonda.

budući da se analitičari nisu baš pokazali vješti u posljednje vrijeme za očekivati nam je…

europske burze otvorile u debelim minusima, pad se nastavlja.

3.342,83 -3,56%

stanje crobexa , di su mudriješi sa ove teme sada.

Neka samo ide dole. Pokazalo se već par iznimno povoljnih prilika za kupnju s popustom od 40-50% – ne treba ići u shoping centre – sada to imamo na burzi. [smiley]

Cash rulez!


većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje stagnaciju njihovih cijena, s pojačanim fokusom investitora na dionice iz Braniteljskog fonda.

budući da se analitičari nisu baš pokazali vješti u posljednje vrijeme za očekivati nam je…

pa s ovim prvim dijelom bi se složio, jer to i baba može vidjet, no ovaj pojačani fokus na braniteljski fond [lol] [lol] [lol] to je suludo, mislim da je lovašima najbolje čekati, jer može biti samo jeftinije

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

[cry]Prošlotjedni promet najniži u nekoliko godina
ZAGREB – Cijene duljeg kraja valutne klauzule nastavile su uzlaznom putanjom i krajem proteklog tjedna
14.4.2008 9:56:58 [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[cry]ZSE
Crobex prošli tjedan pao gotovo 7 posto

Jedan od najvećih tjednih padova vrijednosti dioničkog indeksa, no i nešto veća likvidnost tržišta u odnosu na prethodna dva tjedna obilježja su prošlotjednog trgovanja na Zagrebačkoj burzi, iako 420 milijuna kuna redovnog prometa još uvijek nije ni blizu uobičajenih prosjeka[bye][bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

doodd:

većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje stagnaciju njihovih cijena, s pojačanim fokusom investitora na dionice iz Braniteljskog fonda.

budući da se analitičari nisu baš pokazali vješti u posljednje vrijeme za očekivati nam je…

pa s ovim prvim dijelom bi se složio, jer to i baba može vidjet, no ovaj pojačani fokus na braniteljski fond [lol] [lol] [lol] to je suludo, mislim da je lovašima najbolje čekati, jer može biti samo jeftinije


biti će debelo debelo jeftinije crobex se spušta najmanje na 3000 bodova najmanje

New Report

Close