Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Duser, evo ja cu kad neces ti: i THNK [lol]
( ne mislim nista loše, to je najjeftiniji građevinar )


Duser, evo ja cu kad neces ti: i THNK [lol]
( ne mislim nista loše, to je najjeftiniji građevinar )

Imaš tu i Hidroelektru ….osobno je nemam ali mi je sada zapela za oko….

na 4300 sve prodajem...

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ee0d244f-4e9d-4d11-829d-2878432c4769&open=sec

komentari? Ivek, što misliš?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Vidim velike promjene ovdje na forumu,dok je prije 2 mj. Crobex pao na razine oko 4500 – 99% forumasa je bilo u soku,svi su pisali o velikom povratku Crobex-a, nitko nije pomisljao na izlazak iz dionica,svi su tupili ide odbijanac,ide odbijanac.
A sada 2/3 forumasa navija za pad,svi sad spominju iste razloge za pad za koje nisu htjeli cut kad je Crobex bio na 4500,sto znaci da je sad vec veci dio forumasa prodalo svoje dionice.

Ako je tako napravila i vecina novih neiskusnih dionicara koji su usli u HT a s ostatkom novaca u druge dionice kad su bile na najvisim razinama,dolazim do zakljucka da je u ovoj igri mirovinskih fondova puno malih odustalo tj. izaslo iz dionica s gubicim i vecina ih se NIKAD nece vratiti na burzu. Sto znaci da ce se veliki dio novca opet vratiti u banke, u koje kakve oblike stednje,a kasnije kad fondovi s vremenom opet zaplove (a sigurno hoce) pozitivnim vodama i u njih, gdje im je po njima i mjesto.

Nemojte zaboraviti da se u zadnjih pola godine cca 100000 novih ljudi ukljucilo u trgovanje dionicama,ljudi su kupovali dionice na rekla-kazala,bez ikakvih analiza,vladalo je pravilo nemozes pogrijesiti, svaka dobija.
Sad su takvima dokazali na malo okrutan nacin da nije bas tako – da trgovanje dionicama ostave za one koji nesto znaju,a oni koji imaju viska novaca imaju fondove i banke.

Posto se sa 90% protrgovanih dionica lupa po kupnji koja je jako slaba nije ni cudno sto ovako jako padamo,pa nitko nije lud lupiti po prodaji kad znas da svaki nalog na kupnji prolazi.

Neznam gdje je kraj ovom padu ali kao sto sad nema puno dionica na kupnji vjerujte kad krene prema gore nece biti puno dionica ni na prodaji bar ne na ovim razinama.

Nitko nemoze znati gdje je dno kao sto nitko nije znao gdje je vrh.

Skoro su svi indeksi u Europi u zadnja 3mj. u plusu.

razdoblje od 11.1 2008 do 11.4.2008.
CROBEX [color=blue] -33% [/color]
DOW -4%
NASDAQ -8%
S&P -6%

Svi oni koji su prodali dionice moraju znati da je sve to netko uredno i kupio. [thumbsup]

Zasto su mirovinski fondovi kupovali dionice na skoro duplo vecim razinama a sada izjavljuju da je trziste i na ovim razinama precijenjeno????? Nije Vam to cudno? Mislte da prije pola godine nisu imali kalkulator,pa nisu znali sto je precijenjeno a sto podcijenjeno.

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!


Imaš tu i Hidroelektru ….osobno je nemam ali mi je sada zapela za oko….

HDEL-R-A : P/B 3, P/E 44
VDKT-R-A : P/B 3.3, P/E 98 (?!?)
itd.
Još uvijek prilično skupo.

S druge strane, imamo JDPL – P/B 0.56, P/E 9.5 – a očekuje se sve veća i veća dobit ove godine [wink]

evo ja kao vrsni poznavaoc gatanja iz nokta (nikad čuli, a ?) procjenjujem da će Crobex a i ostatak dionica koje nisu u njemu krenuti nezadrživo prema gore (jer će inače moj gubitak biti veći od dosadašnjeg – 800 kn). S obzirom na gore rečeno a u skladu s mojom dubinskom analizom moj Vam je savjet da hitno sutra počnete kupovati sve što se kupiti može.[tongue]
šala mala.. a možda i nije.. ja sam tu nekih mjesec dana i kupujem stalno.. HMAM, HPDG, ATLN, ATLS, VIRO.. ali sve sitno… nemam više love na raspolaganju.. žao mi je što nemam više jer bi stvarno sada sve utukao u dionice pa makar još padale.. gledao sam i Luku Ploče, Adris grupu, Belje i Medenu (obje) ali nestalo love.. ajde ljudi ne kukajte, malo gore, malo dole.. sad opet imamo priliku za brzu zaradu..

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi

ma kakvo belje…..probušio se todorićev balon…..
što se tiče toga što je kolega gore napisao da ima ljudi koji više nikad nece ulagati na burzu…..ja ih osobno znam desetak koji su nefinitivno odustali od burze…jer naravno nemaju pojma o burzi pa su kupovali na rekla-kazala……eto, tako im treba….i neka se više niti ne vracaju….gledajmo ovaj pad kao “filter” za one kojima na burzi nije mjesto [thumbsup]

DOKUP!

Dajte da pokušamo raspraviti ovaj primjer: (vijest danas iz dnevnog tiska):

Nezahvalno je prognozirati, ali dionice Ine i HT-a za šest mjeseci mogle bi porasti za tridesetak posto. Mislim kako je to dovoljno dobar razloga da svi oni kojima nije nužno ne prodaju svoje udjele savjetuje Petar Lovrić, dodajući kako uskoro počinju lobirati da sedam posto dionica HEP-a u najkraćem roku uđe u Fond branitelja.

Kroz burzovne diskusije neprestano se provlači teza da ima ‘netko’ tko je kriv za defetizam i pad burze, da je neodgovorno diskutirati na način koji širi općenito lošu atmosferu na burzi (čime se sugerira da taj ‘netko’ ruši burzu) a to sve dolazi i iz mišljenja da je oko 50% burze ovisno o ‘psihologiji’ a samo ona druga polovica o aktualnoj situaciji na tržištu.
Ako je tako, i ako se doista treba čuvati širenja defetizma, nije li jednako pogrešno i amoralno širiti optimizam kad za njega nema podloge? Ima li onih koji će se složiti s tezom da je ova današnja vijest obično lupetanje posve očito usmjereno na amortizaciju mogućih posljedica prodaje braniteljskih uloga u fondu branitelja? Kako i na osnovu čega je moguće dati ovakvo mišljenje (o rastu dionica najksanije kroz šest mjeseci)???

Na osnovu toga da je iza nas niz neopovoljnih događaja;
Kosovo
Inflacija se smiruje
Ulazimo u Nato
Kriza u Americi se razvlači na duži rok i time smanjuje mogućnost naglih padova
Kriza koja traje godinu i nešto je već dobrim dijelom ugrađena u cijene
Godišnji Financijski izvještaji su bili odlični
Izišli smo iz faze precjenjneosti tržišta
Mnoge dionice su već sad jako isplative za kupnju
itd itd

Dakle ima pregršt dobrih vijesti koji će utjecati na budući rast[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Na osnovu toga da je iza nas niz neopovoljnih događaja;
Kosovo
Inflacija se smiruje
Ulazimo u Nato
Kriza u Americi se razvlači na duži rok i time smanjuje mogućnost naglih padova
Kriza koja traje godinu i nešto je već dobrim dijelom ugrađena u cijene
Godišnji Financijski izvještaji su bili odlični
Izišli smo iz faze precjenjneosti tržišta
Mnoge dionice su već sad jako isplative za kupnju
itd itd

Dakle ima pregršt dobrih vijesti koji će utjecati na budući rast[thumbsup]


Isto tako ima i pregršt loših vijesti(ako ne i puno više)preko bare pogotovo, a ne bih se okladio ni na EU…[wink]

Nije sve tako sivo.....

Suzy Josipović: Najsigurnije ulaganje u nekretnine
Business.hr

“Iako sam po struci ekonomist, ne znam puno o dionicama i uloganju, no uložila sam nešto ušteđevine u dionice, zajedno sa suprugom i kćerkom”, rekla je Suzy Josipović Redžepagić, vlasnica modne agencije Suzy.
Suzy smatra da je to isplativo ulaganje ako se ulaže u dionice tvrtki koje su sigurne i dobro posluju, no kaže da je u njihovoj obitelji za ulaganja zadužen muž.

Smatra da je najisplativije ulaganje u nekretnine jer je to nešto što ne može izgubiti vrijednost. “Da me netko pita – dionice ili zemljište, uvijek bih preporučila zemljište”, savjetuje Suzy.

evo vidimo da ekonomisti preporucaju ulaganje u nekretnine, tako da bi nakon ovog clanka mogli jos malo potonuti

“Please, God, Just One More Bubble.”

I Arapine………………….što te sprječava da pokupuješ par nekretnina???? ja sam svoju baš nedavno prodao da mogu kupovati podcijenjene dionice[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

A ti udri po nekretninama[wink]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close