Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


opr: ” Kad je tržište izrazito pesimistično nije rijetkost naći firme i sa P/E oko 4, tj. godišnjim povratom na investiciju od 25% godišnje, ne računajući eventualnu kapitalnu dobit. A do tih razina još ćemo se načekati. ” ajde ti nama objasni ovo?! odakle to ova informacija? Trash ‘n’ cash

Ah i ti me sad havataš za riječ. Pa ne mora biti da će tržište doći do tih razina, iako, nikad se ne zna. Može biti situacija i gora.
Jedina činjenica u koju sam uvjeren je da medjeđe doba ima svoja razdoblja, a obzirom da ne vjerujem u rasplet tipa: “Soros ulazi na velika vrata” mi smo daleko od dna.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

vipy:

opr: ” Kad je tržište izrazito pesimistično nije rijetkost naći firme i sa P/E oko 4, tj. godišnjim povratom na investiciju od 25% godišnje, ne računajući eventualnu kapitalnu dobit. A do tih razina još ćemo se načekati. ” ajde ti nama objasni ovo?! odakle to ova informacija? Trash ‘n’ cash

Ah i ti me sad havataš za riječ. [bye]Pa ne mora biti da će tržište doći do tih razina, iako, nikad se ne zna. Može biti situacija i gora.
Jedina činjenica u koju sam uvjeren je da medjeđe doba ima svoja razdoblja, a obzirom da ne vjerujem u rasplet tipa: “Soros ulazi na velika vrata” mi smo daleko od dna.


znaci drukas i pises gluposti… stvarno si sm***** od osobe. Da barem nesto znas mogao bi drukati i prema dolje i gore. Ovako nemas pojma i vjerovatno nikad neces znati…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


opr: ” Kad je tržište izrazito pesimistično nije rijetkost naći firme i sa P/E oko 4, tj. godišnjim povratom na investiciju od 25% godišnje, ne računajući eventualnu kapitalnu dobit. A do tih razina još ćemo se načekati. ” ajde ti nama objasni ovo?! odakle to ova informacija? Trash ‘n’ cash

http://www.frbsf.org/publications/economics/letter/2002/el2002-16.html

U povjesti cijeli S&P je padao na skoro te vrijednosti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


opr: ” vipy: ” opr: ” Kad je tržište izrazito pesimistično nije rijetkost naći firme i sa P/E oko 4, tj. godišnjim povratom na investiciju od 25% godišnje, ne računajući eventualnu kapitalnu dobit. A do tih razina još ćemo se načekati. ” ajde ti nama objasni ovo?! odakle to ova informacija? Trash ‘n’ cash ” Ah i ti me sad havataš za riječ. [bye]Pa ne mora biti da će tržište doći do tih razina, iako, nikad se ne zna. Može biti situacija i gora. Jedina činjenica u koju sam uvjeren je da medjeđe doba ima svoja razdoblja, a obzirom da ne vjerujem u rasplet tipa: “Soros ulazi na velika vrata” mi smo daleko od dna. ” znaci drukas i pises gluposti… stvarno si sm***** od osobe. Da barem nesto znas mogao bi drukati i prema dolje i gore. Ovako nemas pojma i vjerovatno nikad neces znati…

Ne prijatelju. Ne drukam. Nemam ništa od toga i burzu prihvaćam takvom kakva je i nastojim se prilagoditi. Niti prvu poruku nisi dobro pročitao gdje sam napisao Kad je tržište izrazito pesimistično što ne znači da treba doći do tih razina. Preći ću preko uvreda jer shvaćam da se teško pomiriti sa krivom procjenom i očajem u kojem se nalaziš zbog konstantnih gubitaka.
Vjerujem da ti nije lako čitati postove koje ja smatram realnošću, a ti drukanjem.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

to skoro je 7.46,
a glavni razlog tome je bila restriktivna monetarna politika u US i overproduction u US, a to bas nije tako u ovom slucaju…
fyi,
druker od opr je napisao da je godisnji povrat na investiciju 25% zato sto je p/e 4 + jos kapitalna dobit [bye]

@ opr
odoh ja gledat nogomet, a ti procitaj moj potpis

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Stvarno mi nije jasno zašto tako naše tržište pada pa ne prijeti nama recesija. Sve su ovo mirovinci zakuhali, kakva stoka.


to skoro je 7.46, a glavni razlog tome je bila restriktivna monetarna politika u US i overproduction u US, a to bas nije tako u ovom slucaju… fyi, druker od opr je napisao da je godisnji povrat na investiciju 25% zato sto je p/e 4 + jos kapitalna dobit [bye]

Ispred sebe imam knjigu se zove “Ekonomist na zadatku” Tima Harforda, a u njemu je graf za kojega autor navodi referencu Shiller 2001. Tamo negdje 1921, P/E je bio na cca 5 (nije baš precizan za mene kao inžinjera).

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


to skoro je 7.46, a glavni razlog tome je bila restriktivna monetarna politika u US i overproduction u US, a to bas nije tako u ovom slucaju… fyi, druker od opr je napisao da je godisnji povrat na investiciju 25% zato sto je p/e 4 + jos kapitalna dobit [bye]

Ja ne znam da li ti ne možeš shvatiti što sam napisao ili ne želiš?
Napisao sam neke firme, a ne cijelo tržište i što je to čudno sa 25% povrata ako u računu zanemarimo kapitalnu dobit jer nismo prodali dionicu, nego smo uložili npr 100kn, a ulog nam donosi 25kn godišnje?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Ispred sebe imam knjigu se zove “Ekonomist na zadatku” Tima Harforda, a u njemu je graf za kojega autor navodi referencu Shiller 2001. Tamo negdje 1921, P/E je bio na cca 5 (nije baš precizan za mene kao inžinjera).


mislim da to bas nije za usporedjivati, no u ovom slucaju to je moje misljenje…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


vipy: ” to skoro je 7.46, a glavni razlog tome je bila restriktivna monetarna politika u US i overproduction u US, a to bas nije tako u ovom slucaju… fyi, druker od opr je napisao da je godisnji povrat na investiciju 25% zato sto je p/e 4 + jos kapitalna dobit [bye] ” Ispred sebe imam knjigu se zove “Ekonomist na zadatku” Tima Harforda, a u njemu je graf za kojega autor navodi referencu Shiller 2001. Tamo negdje 1921, P/E je bio na cca 5 (nije baš precizan za mene kao inžinjera).

Probaj naći podatke iz 1933.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


HugoChavez: ” vipy: ” to skoro je 7.46, a glavni razlog tome je bila restriktivna monetarna politika u US i overproduction u US, a to bas nije tako u ovom slucaju… fyi, druker od opr je napisao da je godisnji povrat na investiciju 25% zato sto je p/e 4 + jos kapitalna dobit [bye] ” Ispred sebe imam knjigu se zove “Ekonomist na zadatku” Tima Harforda, a u njemu je graf za kojega autor navodi referencu Shiller 2001. Tamo negdje 1921, P/E je bio na cca 5 (nije baš precizan za mene kao inžinjera). ” Probaj naći podatke iz 1933.

Nemam volje, a i podaci nisu relevantni za naše tržište. Idem gledat utakmicu.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

veliki intervju s američkim predsjednikom koji uskoro stiže u hrvatsku
Bush: U Hrvatskoj neće biti baze NATO-a

Američki predsjednik George W. Bush izjavio je u srijedu kako se raduje skorom službenom posjetu Hrvatskoj, te kako se nada da će u Zagreb donijeti dobre vijesti sa summitu NATO-a u Bukureštu početkom travnja, gdje će se založiti da pozivnicu za članstvo dobija Hrvatska, te Albanija i Makedonija.

“Članstvo u NATO-u bit će vrlo pozitivno za ljude u Hrvatskoj. Stvarno se radujem odlasku u Hrvatsku i nadam se da ću donijeti dobre vijesti jer dolazim poslije summita”, rekao je za Hinu Bush koji će Hrvatsku posjetiti 4. i 5. travnja.

U kratkom zajedničkom intervjuu s novinarima iz Hrvatske, Rumunjske i Ukrajine, svoje predstojeće službene posjete tim zemljama ocijenio je važnima zbog bilateralnih odnosa, kao i zbog NATO-a.
“Založit ću se za Hrvatsku u NATO-u”

Najavio je da će se na summitu NATO-a u Bukureštu 2-4. travnja, založiti za pozivanje u članstvo Hrvatske, Albanije i Makedonije, te za uključenje Ukrajine i Gruzije u program MAP – Akcijski plan za članstvo.

“Snažan sam pristaša ohrabrivanja donošenja prave odluke u Bukureštu o Hrvatskoj, Albaniji i Makedoniji”, rekao je Bush.

Na pitanje o njegovu gledanju na buduću ulogu Hrvatske u arhitekturi NATO-a u jugoistočnoj Europi, razvoju njezinih oružanih snaga, sudjelovanju u misijama NATO-a i doprinosu zajedničkoj sigurnosti Saveza, te mogućim vojnim i pomorskim bazama na njezinu teritoriju, Bush je iznio pohvalne ocjene o hrvatskim vojnicima te isključio mogućnost uspostave NATO baza u Hrvatskoj.

“Prije svega želim to skinuti sa stola. Ne postoji namjera za NATO baze, stalne baze” u Hrvatskoj, rekao je.

“Biti dio NATO-a znači predanost modernoj vojsci. Hrvatske postrojbe su se pokazale hrabrima na nekim aktivnim bojištima u ratu protiv terorizma. One će imati koristi od toga da su dio NATO-a i da služe rame uz rame s drugim saveznicima iz NATO-a”, naglasio je Bush.
“Hrvatska je dobar primjer”

Hrvatska po njegovim riječima služi kao “vrlo dobar primjer”, nakon traumatičnog trenutka otcjepljenja od Jugoslavije.

“Vaša vlada je donosila teške odluke, prije svega u interesu naroda. Pokazuje se da su mnoge reformske odluke učinile vjerojatnim da će Hrvatska biti pozvana u NATO. Primjeri su jako važni”, rekao je Bush.

Dodao je kako je prije 15 ili 25 godina malo tko mogao zamisliti da će raspravljati o tako nečemu, a danas je Hrvatska neovisna, suverena država, koja se nada pozivu u NATO.

“To pokazuje što je moguće, koliko je važno da ljudi donose prave odluke u ime naroda”, rekao je Bush aludirajući na raspravu u Hrvatskoj o referendumu o ulasku u NATO.

Za hrvatsku obalu “kažu da je to jedna od naljepših obala na cijelom svijetu”, rekao je američki predsjednik, izražavajući nadu da će je vidjeti tijekom posjeta, iako su mu suradnici rekli da to nije u programu.

Naglasio je kako se nada uspješnom summitu u Bukureštu koji će potvrditi važnost NATO-a u suvremenom svijetu.

“Nadam se uspješnom summitu. Uspjeh znači da NATO ostane relevantan i surađujemo u rješavanju izazova 21. stoljeća, a najbolja prilika je prijetnja terorizma u Afganistanu”.

U Bukureštu ćemo ohrabriti saveznike da ozbiljno uzmu svoje obveze, a mi ćemo dokazati da ozbiljno uzimamo svoje s dodatnih 3.200 marinaca, kako bi dali primjer i potaknuli ostale da sudjeluju, rekao je on.
Bush želi razvitak odnosa SAD-a i Hrvatske

Na pitanje može li se nakon višegodišnje usredotočenosti američko-hrvatskih odnosa na ulazak Hrvatske u NATO, očekivati prebacivanje težišta na proširenje gospodarske suradnje sa SAD-om i veća američka ulaganja u Hrvatsku, Bush je rekao kako je on zagovornik slobodne trgovine i kretanja kapitala, dodajući da “Hrvatska zauzima ključan prostor u važnom dijelu svijeta, te da Amerika treba više učiti o Hrvatskoj”.

Istaknuo je tom kontekstu i da u SAD živi gotovo milijun američkih Hrvata, koji mogu olakšati daljnji razvoj odnosa dviju zemalja

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

New Report

Close