Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad pak slabe a bilo bi dobro da odu i u minus, do utorka ćemo mi to i tako zaboraviti. A onda u utorak futuresi da podivljaju!

OK, globalna korekcija, sto svi znamo, i trajati ce puno duze nego sto
traje itd. itd.
Ali kako ce to nama pomoci, kada se nema para, opcenito, niti nasi jadni fondovi,
niti mirovnjaci, strani fondovi su se u velikoj mjeri povikli, jer imaju hvala Bogu i u svojim
zemljama kvalitnije dionice koje su drasticno pale, na kojim mi to iluzijama zivimo,
nadam se, kroz koju ili ciju dioptriju gledamo ili ne zelimo realno i relevantno
sagledati, pogledati, videti cinjenice.
U cemu je stvar?!
Nitko nas nije tjerao, prijetio da krenemo investirati na trziste kapitala.
Niti nam je tko garantirao glavnicu, a kamoli profit.
Divno je kada je sve raslo, i baba bi svaka zaradila da je prije godinu, dvije,
piknula u bilo koji dionicu.
Ponekad je istina surova i tesko se suociti s njome i prihvatiti je, ali hebi ga,
sve je to samo krajnje papir.
Tko zeli cekati neka ceka, a tko ne, ima izlaza (rasproda sve, kao sto su mnogi vec
ucinili).
Eh da sam ja znao da ce tako biti, kao i mnogi, odavno bi cijeli portfelj rasprodao,
ali naucili se velikim profitima i samo gledali i nadali se, ma biti ce bolje, ma sada
ce krenuti, pa ovo, pa ono, pa izbori, pa Kosovo, pa krvi mirovnjaci, fondovi.
Da svi su krivi, sto ciijeli svijet pusi frulu…hehe…koje li ironije za kraj.
I svatko tko iole racionalno gleda zna da cemo se nacekati dok zasja pravo sunce
na nasoj burzi, ne samo na nasoj.

P.S. Proljece je tu, znate drzati motike, lopate, i potrepstine za vrtlarenje, cvijece,
vjerujte, opusta, ako nemate baste, idite kod rodbine, ako ni to nemate, prodajte
malo dionica, pa si kupite, zenlja cista bagatela, ako pak ne zelite prodati malo
dionica za malo zemlje, pomozite nekoj bakici, susjedima pro bono, bolje cete
se osjecati i lijepu stvar uciniti, puno bolje nego visti danonocno na kompu i traziti
ono, sto se ne moze naci.

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

nek si ti otvorio dušu [lol] [lol]

viditi cemo pamet mi govori da bi iduci tjedan mogli gore, ali opet imam osjecaj da to nije to i da ako krenemo gore to ce biti minimalno ono od dana do dana malo gore ali na kraju tjedan ukupno sve skupa skoro pa nebitno. E sada [proud]

U cijelom tom padu tržišta, iliti “korekciji” ima i nešto dobro. Kratkoročni ulagaći na burzi postali su
duuuuuuuuuuuuuuugoročni investitori [lol] [lol] [lol]

vjerojatno iduci tjedan bude dobar zbog GFI-a,to je zadnji tjedan i bit ce guzve na objavama.Al kak to da ce VIRO dati 1. 4. ak je rok 31.3 [huh]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Dobre vijesti za tržište nekretnina podigle Wall Street
Business.hr/Hina
21.03.2008 07:51
Pročitaj komentare(2)
Vodeći indeksi na Wall Streetu jučer su porasli zato što se ulagači nadaju da će nove mjere američke vlade oživjeti financijske tokove na tržištu nekretnina.

Dow Jones indeks skočio je 2,1 posto, na 12.361 bod. S&P indeks porastao je oko 2,4 posto, na 1329 bodova, dok je Nasdaq indeks dobio 2,1 posto, te dosegnuo 2258 bodova.

Među najvećim su dobitnicima dvije najveće američke kompanije za financiranje na tržištu nekretnina Fannie Mae i Freddie Mac jer im je vlada smanjila ograničenja na plasmane, a vjeruje se da će to povećati likvidnost na tržištu nekretnina. Od početka tjedna cijene dionica Fannie Mae i Freddie Maca porasle su više od 50 posto. Snažnim rastom pridružile su im se jučer i dionice građevinskih kompanija, pa je Dow Jones građevinski indeks skočio 8,3 posto.

Nastavi čitati
Oglas:

Snažno se porasle i cijene u financijskom sektoru. Tako su dionice najvećih banaka, kao što su JP Morgan, Citigroup i Bank of America poskupile između osam i deset posto.

Na tržište je pozitivno djelovao i daljnji pad cijena nafte i zlata jer je smanjio strahovanja ulagača da će inflacija izmaknuti kontroli.

U petak se zbog blagdana u SAD-u ne radi. U cijelom proteklom tjednu DJIA indeks porastao je 3,43, a S&P indeks 3,2 posto. Nasdaq indeks je pak ostvario rast od 2,06 posto.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Lagani oporavak većine investicijskih fondova
Business.hr/Hina
21.03.2008 09:49
Pročitaj komentare(1)
U srijedu je većina je dioničkih, mješovitih i novčanih investicijskih fondova u Hrvatskoj bilježila dobitke, dok je većina obvezničkih bilježila gubitke.

Dobici među dioničkim fondovima kretali su u rasponu od 0,01 posto, koliko je porastao MP-Bric HR do 3,50 posto koliko je iznosio rast Alfa Emerginga. Gubici su bili u rasponu od 0,01 posto Prospectus JIE-a do 4,55 posto (Prospectus Global Equity), dok je vrijednost AC Balkan i MP-Mena HR fonda ostala nepromijenjena.

I kod mješovitih fondova velika većina ih je bilježila rast vrijednosti. Tako su se dobici kretali od 0,27 posto Interinvest Balanceda do 1,51 posto PBZ Global fonda. S druge su pak strane, s gubitkom od 0,73 odnosno 0,92 posto, našli tek ZB trend i Aureus Balanced fondovi.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Mene zanima što Sančo kaže, njegovo mišljenje cijenim.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


viditi cemo pamet mi govori da bi iduci tjedan mogli gore, ali opet imam osjecaj da to nije to i da ako krenemo gore to ce biti minimalno ono od dana do dana malo gore ali na kraju tjedan ukupno sve skupa skoro pa nebitno. E sada [proud]
[/qu

iz ovoga je sve jasno.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Lagani oporavak većine investicijskih fondova
Business.hr/Hina
21.03.2008 09:49
Pročitaj komentare(1)
U srijedu je većina je dioničkih, mješovitih i novčanih investicijskih fondova u Hrvatskoj bilježila dobitke, dok je većina obvezničkih bilježila gubitke.

Dobici među dioničkim fondovima kretali su u rasponu od 0,01 posto, koliko je porastao MP-Bric HR do 3,50 posto koliko je iznosio rast Alfa Emerginga. Gubici su bili u rasponu od 0,01 posto Prospectus JIE-a do 4,55 posto (Prospectus Global Equity), dok je vrijednost AC Balkan i MP-Mena HR fonda ostala nepromijenjena.

I kod mješovitih fondova velika većina ih je bilježila rast vrijednosti. Tako su se dobici kretali od 0,27 posto Interinvest Balanceda do 1,51 posto PBZ Global fonda. S druge su pak strane, s gubitkom od 0,73 odnosno 0,92 posto, našli tek ZB trend i Aureus Balanced fondovi.

u svakom slučaju pozitivne vijesti, koje utječu na kraj pada i širenje optimizma na tržištu.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

http://www.belex.co.yu/

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close