Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dolar će u potpunosti kapitulirati. I to konačni cilj.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Meni se cini da bi oni mogli uskoro placati danak jeftinom dolaru, s obzirom na cash koji imaju drustvo iz zaljeva i dalekog istoka, da bi ih mogao uskoro zadesiti M&A val, jedino ako Bush donese zakon da je zabranjeno preuzimati firme iz US

Mislim da je dosta čudno da nema jačeg M&A vala (odnosno samo “A”) od strane azijata i europljana. S druge strane njihova core industrija izvozno proftira od slabog dolara. Jucer je Fink (CEO of Black Rock) govorio da je US “two headed economy” i da je ovaj financial head koji se vidi u New Yorku u problemima ali da druga glava (ostatak zemlje) stoji vrlo dobro. On smatra da je sa ovakvim FX odnosima u puno vecim problemima Europa.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Dolar će u potpunosti kapitulirati. I to konačni cilj.

A dolazi nam “Amero”?
[proud]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Iz kretanja cijena i obavljenih transakcijalako se iščitava urota fond managera, koji koriste turbulentna vremena za zauzimanje što boljih početnih pozicija.
Rušenje cijena ne utječe bitno na promjenu strukture portfelja fondova.
Dok trenutna gospodarska situacija u svijetu nudi elegantno opravdanje za rušenje cijena, fond manageri kalkuliraju spuštanjem vrijednosti dionica, na cijenu od prije više od godinu dana, kako bi mogli naknadnim rastom ostvariti “odlične” rezultate, a samim time i visoke premije.

Gledao sam Zeitgeist i o istim stvarima razmišljao zadnjih dana. Procjena je da Bear Sterns vrijedi trenutno unatoč svim problemima oko 7 do 8 milijardi dolara. JPMorgan Chase ce ga dobiti za oko 250 miliona dolara. Sposoban tip taj Jamie Dimon

JP Morgan Chase nudi 2 dolara po dionici za Bear Stearns što ispada kojih 240 milja ukupno. Totalno bescjenje u odnosu na ovih 7 i nešto milijardi koliko su procjene da trenutno vrijedi Bear Stearns. Bear Stearns se sam našao u poziciji kakvoj je, uostalom puknućem njihovog fonda je i označen vrhunac krize na tržištu hipotekarnih kredita, pa sad mora platiti cijenu za izvlačenje iz ponora. Jamie Dimon samo koristi situaciju i želi što višu zaradu [thumbsup].

You either do it right or you get eliminated!


Iz kretanja cijena i obavljenih transakcijalako se iščitava urota fond managera, koji koriste turbulentna vremena za zauzimanje što boljih početnih pozicija.
Rušenje cijena ne utječe bitno na promjenu strukture portfelja fondova.
Dok trenutna gospodarska situacija u svijetu nudi elegantno opravdanje za rušenje cijena, fond manageri kalkuliraju spuštanjem vrijednosti dionica, na cijenu od prije više od godinu dana, kako bi mogli naknadnim rastom ostvariti “odlične” rezultate, a samim time i visoke premije.

Naravno. Pa sve je jasno i sve se vidi. Samo što nikoga nije briga. Hanfu najmanje. Sramota za državu. Ali nije ni čudo, kad i ameri rade istu stvar

Hell is Empty and all the Devils are Here

jasno je da su se fondovi dobro unovcili

dionicki fondovi padaju nekoliko puta manje od crobexa i belexa. zajedno …

samo je pitanje kada ce poceti kupovati …

i mislim da je vrijeme da mi se sredi taj minus na aureusi i ilirici. cim se to rijesi, prebacujem u dionice.

koje najmanje porastu

ako bude rasta[lol]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

Dionički fondovi prema hanfinim podacima za kraj 2. mjeseca imaju manje casha nego u 12. mjesecu kad je bil rally [wink].

You either do it right or you get eliminated!

Baš me zanima gdje je sada Tomislav Petrović sa svojom čvrstom izjavom od prije mjesec-dva da tržište više neće i ne smije padati.[bye]


davidgoof: ” Iz kretanja cijena i obavljenih transakcijalako se iščitava urota fond managera, koji koriste turbulentna vremena za zauzimanje što boljih početnih pozicija. Rušenje cijena ne utječe bitno na promjenu strukture portfelja fondova. Dok trenutna gospodarska situacija u svijetu nudi elegantno opravdanje za rušenje cijena, fond manageri kalkuliraju spuštanjem vrijednosti dionica, na cijenu od prije više od godinu dana, kako bi mogli naknadnim rastom ostvariti “odlične” rezultate, a samim time i visoke premije. ” Naravno. Pa sve je jasno i sve se vidi. Samo što nikoga nije briga. Hanfu najmanje. Sramota za državu. Ali nije ni čudo, kad i ameri rade istu stvar

Možda dobiju još jednu opomenu!

perodegen
korisnik od: 03.11.2006.
lokacija:
broj poruka: 113

Baš me zanima gdje je sada Tomislav Petrović sa svojom čvrstom izjavom od prije mjesec-dva da tržište više neće i ne smije padati.

Kod nas svaki mali dioničar bolje se kuži u dionice od školovanih brokera i investicijskih savjetnika te fond menađera.[rolleyes][rolleyes][rolleyes][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Krenuli mirovinci na blokovima bar nešto…[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close