Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hebiga druze.

ako procitas moj post ond ce s vidjeti da sam ja koristio kondicional[thumbsup]

Druga stvar je da zadrzavanje dobiti je samo jadan od nacina “upravljanja likvidnosti”.
a znamo npr da se hebanje dobavljaca ne uci u skoli [kiss]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Čija Makroekonomija? Blanchard ?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Čija Makroekonomija? Blanchard ?

E, bravo.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Vipy,

NHF kao prvo.
Kao drugo ako proćitaš moj post koji je prethodio izjavi o održavanju likvidnosti vidjet ćeš i da sam napisao da
je to način radi dugoročnog održanja profitabilnosti za dioničare…e sad možemo naširoko što je prije-kokoš ili jaje odnosno profitabilnost (rentabilnost) ili likvidnost…
Kao treće naravno da je zadržana dobit samo jedan od načina održanja likvidnosti, drugi bi recimo mogla biti politika stopa amortizacije, politika načina isplati dividendi i slično…
Aj živio ti meni, ako si blizu svrati na pivu
[bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

vipy:

Jel citas sta drugo osim grahama? [bye]

Nekidan sam završio knjigu makroekonomija od nekih 600 stranica. Upravo čitam Paul Krugman “Doba smanjenih očekivanja”. Još malo pa neće biti knjige u knjižnici o ekonomiji i TK koju nisam pročitao, točnije rečeno proučio.
Graham je zakon za one kao ja koji nemaju vremena niti živaca za špekulacije.


pogledaj materijale koje sam ti linkao,

tip je malo aktualniji od Grahama [lol]
Poslije Grahamovoh radova, znanost je znacajno napredovala i bez obzira koliko Graham bio svevremen, trba procitati i neke novije radove [sad][wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Jel ima ovdje netko tko nije knjigovođa…?!?[lol]

Razgovor o dionicama samo kroz stavke aktive i pasive je isto kao da hvalite zgradu samo sa temeljima i vratima…

To je malo kratkovidno, ne slažete se?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

@Febo
1 nisam vidio na koju se likvidnost referenciras,
2. Onda je Sakai to prepisao [lol]

a sto imate protiv adrisa, ionak je dovoljno nisko, pa prodas par komada umjesto dividende [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Asko,

a što mogu kad mi je to profesionalna deformacija….jeb.ga ja sam financijaš i računovođa…pa neću gledat fasade na tvrtki, nisam ja zidar
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Asko,

a što mogu kad mi je to profesionalna deformacija….jeb.ga ja sam financijaš i računovođa…pa neću gledat fasade na tvrtki, nisam ja zidar
[lol]


Ni u kom slučaju nisam mislio na tebe, ti si ipak malo širih i jasnijih pogleda na stvari.
Meni je tvoje razmišljanje uvijek na pravom putu. Zato kažem, hebeš knjigovodstvo.
(da ne bude zabune – računovodstvo je nešto sasvim drugo…)[smiley] jel me referenciraš?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

razumije se….
kako u financijama tako je i drugdje..postoje oni koji samo unose i obrađuju podatke a postoje oni koji isporučuju i barataju sa gotovim podatcima te stvaraju važne poslovne i ine informacije…
no da bi mali postali veliki, moraju puno ulagati u znanje i početi od početka….dio se uči na raznim studijima(to nikako ne osporavam) a neiminovno se dio znanja stječe isključivo u praksi..pravi omjer jednog i drugog znanja tek stvara intelektualni kapital….e, što sam pametan Bog te maz’o,,,,
[yawn][tongue][lol] [proud]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


pogledaj materijale koje sam ti linkao, tip je malo aktualniji od Grahama [lol] Poslije Grahamovoh radova, znanost je znacajno napredovala i bez obzira koliko Graham bio svevremen, trba procitati i neke novije radove [sad][wink]

Nikakve linkove ne vidim. Čitao sam mnoge knige, ali me i dalje drži Graham, a tebi ako odgovara neki drugi stil-tvoja stvar.
Ja vjerujem samo fundamentima, uz promatranje makroekonomskih kretanja.
A ta floskula kako je znanost “napredovala” se posebno moglo čuti dok je tržište bilo na vrhuncu kako bi se opravdala precijenjenost. Čak sam ovdje mogao pročitati kako bismo trebali korigirati svoje stavove i multiple iz “starih vremena” jer više ne vrijedi npr. P/E 14 kao nekakav normalni dugogodišnji prosjek.
Zanimljivo kako su se u zadnje vrijeme ulagači počeli okretati fundamentima i pitati se koliki povrat imaju ili će imati kupivši neku dionicu, a istovremeno špekulanti su u kešu.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Hmm, aha.. znanost je napredovala 70. pa smo pukli zbog nafte, pa je napredovala 80.-te pa smo opet pukli, skoro opet zbog nafte, pa smo jako jako napredovali pa smo pukli kao internetski balon, pa opet napredujemo…

Kad god puknemo, kontni plan u ruke i idemo ispočetka…
[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close