Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

febo druže vidim krenulo studiranje! [smiley] [thumbsup]

Hugo Chavez,

nažalost to je jedna od istina naših dioničkih društava. Netransparentnost da ne upotrijebim neki teži izraz za takve aktivnosti na štetu malih dioničara.
[sad]

Wunder druže,

nije nikad ni prestalo…ja gotov, a ti ?
ali idemo dalje…
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

neće ni moje, al…

za doktorat spremni! [lol]

Na kojem faksu magistrirali?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


BTW, glavni razlog zadržavanja (dijela) dobiti jest održavanje likvidnosti društva.

nije tocno:

u teoriji, glavni razlog zadrzavanja dobiti bi trebala biti buduca rast kompanije
prema formuli
g (growth) = retention rate x ROE
uz pretpostavku zadrzavanja ROE
Net income (t) = (book value of eq (t-2) + retained earnings(t-1)) x ROE

http://pages.stern.nyu.edu/~adamodar/New_Home_Page/invfables/growthdeterminants.htm

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

“tko ce normalan pisati kvalitetno, nije glup da se s budalama bori ”

bravo vipy, izgubio sam godine boreći se ludima na forumu koji su uvjeravali raju da nije dobro investirati jer je prerizično[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ah, Febo, zar ne bi bilo bolje da se isplaćuje barem 50% dividende od zarađenog profita umjesto što se ulaže u slabo profitabilne financijske instrumente i meni prepusti zaradu da je ja reinvestiram po svojoj želji?
Ovako, ja se slažem sa onim kako je stari lisac Graham pisao, da treba bježati od takvih firmi koje kao gomilaju lovu, a ne isplaćuju dividendu.
Upravo jedan od uvjeta kupovine dionice za Grahama je dugogodišnje isplaćivanje dividende. Reinvestiranje dobiti u visokoprofitabilne poslove još mogu razumjeti, ali akumuliranje dobiti bez da i dioničari omaste brk konkretnom lovom, hm.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Ah, Febo, zar ne bi bilo bolje da se isplaćuje barem 50% dividende od zarađenog profita umjesto što se ulaže u slabo profitabilne financijske instrumente i meni prepusti zaradu da je ja reinvestiram po svojoj želji?
Ovako, ja se slažem sa onim kako je stari lisac Graham pisao, da treba bježati od takvih firmi koje kao gomilaju lovu, a ne isplaćuju dividendu.
Upravo jedan od uvjeta kupovine dionice za Grahama je dugogodišnje isplaćivanje dividende. Reinvestiranje dobiti u visokoprofitabilne poslove još mogu razumjeti, ali akumuliranje dobiti bez da i dioničari omaste brk konkretnom lovom, hm.

Jel citas sta drugo osim grahama? [bye]


bravo vipy, izgubio sam godine boreći se ludima na forumu koji su uvjeravali raju da nije dobro investirati jer je prerizično[thumbsup]

Nije moje, to je Sakai napisao

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Vipy,

aj nemoj me učiti..osim što boksujem ja sam i poduzetnik pa znam što pričam, ne pričam samo ono što su me učili u školi kao ti
značeš kad porasteš
[lol] [kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


[] ” Nije moje, to je Sakai napisao

BTW
Nije Sakai već ja
[wink][smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Opr,

nije bila namjera da te kritiziram…NHF ak si to tak shvatio….vjerojatno se još ljutiš jer sam te svojevremeno malo zajebavao
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Jel citas sta drugo osim grahama? [bye]

Nekidan sam završio knjigu makroekonomija od nekih 600 stranica. Upravo čitam Paul Krugman “Doba smanjenih očekivanja”. Još malo pa neće biti knjige u knjižnici o ekonomiji i TK koju nisam pročitao, točnije rečeno proučio.
Graham je zakon za one kao ja koji nemaju vremena niti živaca za špekulacije.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close