Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne vidim ja tu jos nigdje kraj pasti cemo jos dole i to dobrih 15%. Dabogda ja bio u krivu ali mislim da je to istina. ako neko imam ikakav rezlog da mi kaze zasto ne mislti ovako neka se osjeca pozvanim. [bye]


Ne vidim ja tu jos nigdje kraj pasti cemo jos dole i to dobrih 15%. Dabogda ja bio u krivu ali mislim da je to istina. ako neko imam ikakav rezlog da mi kaze zasto ne mislti ovako neka se osjeca pozvanim. [bye]

Poštovani,
ajde vi nama recite zašto bi pali još 15%!
Ja Vas lijepo molim ako nije problem da i potkrijepite nekim činjenicama!
Pozdrav

tako a zasto ti mislis da necmo eto kada se nadmudrujemo. Evo predvidi iduci tjedan ako pogledas po forum cijeli tjedan sam u pravu pad-pad-pad.

Eto predvidi ti ovaj tjedan cemo gore dole ili gdje [tongue]

http://www.belex.co.yu/data/2008/03/00010269.xls

Srbi

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Ovdje se ne piše o padu burze ,nego o oporavku .Tako molim cijenjene drukere koje potiču na pad i negativno dijeluju na ostale ,da se prebace na druge teme.Hvala [thumbsup]


Ovdje se ne piše o padu burze ,nego o oporavku .Tako molim cijenjene drukere koje potiču na pad i negativno dijeluju na ostale ,da se prebace na druge teme.Hvala [thumbsup]

Ako mislis na mene ja sam prikazao rast indeksa Srbije

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Ako mislis na mene ja sam prikazao rast indeksa Srbije

Mislim da ipak misli na osmicadua [smiley].

You either do it right or you get eliminated!


tako a zasto ti mislis da necmo eto kada se nadmudrujemo. Evo predvidi iduci tjedan ako pogledas po forum cijeli tjedan sam u pravu pad-pad-pad. Eto predvidi ti ovaj tjedan cemo gore dole ili gdje [tongue]

Slijedeći tjedan croby završava sa 7% plusa

ha ha mene nitko ne voli samo jer sam realan i nedam se povsti pricam sada cemo gore eto bas idemo – mali se nakrcaju a onda trtarosi drugi dan vani. ja sam dugorocni ulagac u ovakvim situacijama ja ispipavam dno i smanjujem ulaze i to je sve sto cu reci. [sealed]


ha ha mene nitko ne voli samo jer sam realan i nedam se povsti pricam sada cemo gore eto bas idemo – mali se nakrcaju a onda trtarosi drugi dan vani. ja sam dugorocni ulagac u ovakvim situacijama ja ispipavam dno i smanjujem ulaze i to je sve sto cu reci. [sealed]

Ma volimo te mi,ne budi tužan,samo jesi li cura ili dečko? [thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

ANALIZA
Babić: Rohatinski ne može sam
15.3.2008 10:40:26

“Upozoravam na nemoguću misiju guvernera Rohatinskog koji je tri godina sam ratovao protiv vanjskog duga. To se ne smije dopustiti jer on to sam ne može izvesti[smiley]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Pa u dionicama sam već jako dugo, još od daleke 1999. godine i na njima sam do sada u tom razdoblju solidno zaradio. Uvijek sam pratio kretanja cijena, kao i predviđanja analitičara. Iz tog dugogodišnjeg iskustva kao i praćenja stanja na tržištima vrijednosnih papira, a naravno i iz hrpe pročitanih knjiga, cijela bi se priča mogla oipisati u par riječi: Gotovo uvijek padovi indexa raznih burzi izazivani su umjetnim putem i rijetko kada su bili odraz stvarnog stanja gospodarstva. Svakih par godina u svijetu su se događale tzv. krize, trajale mjesec, dva, tri i onda je uslijedio rast indexa. Padovi su gotovo uvijek izazivani umjetno od velikih igrača, plasiranjem raznih informacija koje bi rušile indexe, kako bi se stvorio prostor za novi uzlet dionica. I u tih par mjeseci veliki igrači su bili dobitnici, jer su točno znali kojeg dana će dionice pasti, a kojeg će rasti, jer se sve odvijalo pod njihovom kontrolom. Kupiti veliku količinu dionica, plasirati pozitivnu vijest, dionice naravno narastu, a već za par dana prodati dionice, umjetno plasirati negativnu vijest i čekati dan ili dva da dionice padnu, pa ih ponovno kupiti. Cijela priča se vrti oko toga. Zarada unatoč tome što indexi ne rastu ili možda čak i padaju. Sve se svodi na špekulativna ulaganja. Dobar primjer za to je i Zagrebačka burza. Na ZSE je Crobex čak i pao i to jako puno, unatoč tome što naše firme više nego dobro posluju, a neki veliki igrači su unatoč padu Crobexa dobro mastili brk u proteklom razdoblju. Ako samo pogledate vrijednost imovine naših mirovinskih fondova, vidjet ćete da je njima imovina u veljači i u ožujku dosta porasla u odnosu na razdoblje prije. Znači ipak su zarađivali jer toliki novac, a radi se milionima kuna, a takva količina novca nije mogla dospijeti od plaća radnika. No takvom špekulantskom ponašanju mirovinaca objavom financijskih godišnjih izvješća vjerovatno dolazi kraj, jer bi upravo ta izvješća morala biti generator rasta cijena dionica jer će pokazati dobro poslovanje hrvatskih firmi. Zato se se u zadnje vrijeme i veliki igrači počeli polako krcati s dionicama, kako bi na vrijeme bili u vlaku koji ide uzlaznom linijom. Međutim krcaju se polako i ne baš primjetno kako ne bi pri tome izazvali rast Crobexa. To je bilo vidljivo ako se je dobro pratilo i par dana prošlog tjedna na par dionica na kojima je zabilježen veći ukrcaj, a koristeći slabe vijesti u Americi da se ne izazove rast Crobexa. Koje su to bile dionice dovoljno je samo malo pogledati na promete dnevnih trgovanja kao i na veličine i vrijeme transakcija koje su provedene tih dana na tim dionicama. Od kada ulažem u dionice, slične igre bile su prisutne i u prošlosti Crobexa, iako naravno ne tim intenzitetom, a što je i razumljivo jer prije nije bilo toliko velikih igrača u igri koji su djelovali toliko koordinirano. Zbog dobrih poslovnih rezultata firmi i zbog svega gore navedenog, druga polovica i kraj ožujka donijeti će vrlo vjerovatno osjetni rast cijena dionica na Zagrebačkoj burzi.

by Petar34

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close