Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I evo još jedan tužan dan radni prođe i svi se ušutiše,ali kada krene oporavak,biti će brbljanja,i radosti i veselja,vidjeti ćete.[yawn]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


I evo još jedan tužan dan radni prođe i svi se ušutiše,ali kada krene oporavak,biti će brbljanja,i radosti i veselja,vidjeti ćete.[yawn]

Biće bolje bacite se na analizu grafova iz prošlosti ja ću čekat koliko got treba ali iziću u plusu

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Analiziram ja grafove,ali sve ide kontra analiza. Riješen je i ZERP,i NATO uskoro,a mi možemo gledati grafove,i iscrtavati krivulje,kako bi trebalo biti,a psiha ljudi je jako labava nakon ovolike korekcije, čekati da se se trend okrene,pa onda reći e evo sada se odbilo prema gore i povući crtu. [cool]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Eto malo gledao neke stvari i shvatio da sam i sam među ekipom koja nešto ne shvača ali napokon jesam.
lol

Korekcija je normalna stvar, nije ovo krah već samo micanje malih i slabih sa burze.
pošto je ovo naša prva korekcija uopće (ali prava) svi su u panici jer nisu navikli na ovo.

Kada gledam što se dogodilo nakon korekcije onda znam da će to isto biti i sa nama.
istina je da sam u minusu i to bolesnom, ali kaj je tu je, ali je isto tako problem kaj mi svi ali svi svaki dan buljimo u razno razne gledalice, u portfelj i slično, umjesto da to radimo 1 godišnje.

oke sada će ekipa reći da treba kapitalizirati dobit, možda i treba, ali ako sam u pravoj dionici pravoj tvrtki i ako sam ušao ranije (2006 i 2007) trebali bi uopće ne reagirati.
Svaka čast onima sa nosem koji su izašli, ja nisam i ne mislim da sam bedast radi toga.

Ovo će proći, ići ćemo mi dalje, imati ćemo sigurno opet 200-300% rast godišnje na nekim dionicama ali smatram da bi se svi zajedno trebali po malo naviknuti na korekciju.
To je normalna stvar na burzi i uvijek je dobrodošla, jer dionice ide iz ruka slabih i strašljivih u ruke jakih.[lol] [lol]
Teško je gledati minus,ali ako smo već tu bolje ga ne gledat jer će čir na želucu doći sam po sebi [lol] [lol]

Firme nam sigurno posluju odlično, nemamo recesije niti ćemo je imati tako brzo.
ovo treba samo shvatiti kao golema temelja za nove rastove i nova osvajanja, a do tada bolje ne imati komp ili pratiti burzu.

Poštovanje i pozdrav

Evo malo zelenila, sutra bi mogli naglo gore.
http://uk.finance.yahoo.com/m1.php

Nema ništa od toga

Opet će Ameri u crveno

srdačan pozdrav i ugodno trgovanje [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

evo što za ovu godinu predviđa najveći od najvećih.
stvarno “crne” prognoze….[cool]

Nestle podigao prognoze za rast u 2008. zbog snažnog početka
ZUERICH, 13. ožujka 2008. (Hina/Reuters) – Najveći svjetski proizvođač hrane Nestle iznenadio je u četvrtak ulagače podizanjem svojih procjena rasta, ohrabren snažnim početkom 2008. za koju sada predviđa stopu organskog rasta u visini prošlogodišnje.
U svojem priopćenju Nestle navodi kako je povećanje cijena ionako već prošle godine prebacio na kupce svojih proizvoda, te bi njegovom poslovanju sada moglo pogodovati ako se smanje cjenovni pritisci na robe kao što su žitarice i šećer u drugoj polovini 2008.
“Ne pamtimo kad je ta kompanija bila u tolikoj mjeri optimistična na samom početku godine”, tumače analitičari ABN AMRO-a u svojoj zabilješci.
Ulagači su pozdravili neočekivanu vijest, podigavši za približno dva posto vrijednost Nestleovih dionica, kojima na ruku ide i tvrtkin program širenja poslovanja na području zdrave hrane.
Nestle u 2008. očekuje organski rast u visini prošlogodišnjeg, od 7,4 posto, a i očito iznad dugoročnog ciljanog rasta u rasponu od 5,0 do 6,0 posto.
“Organski rast grupe bilježi vrlo snažan početak u 2008.”, izjavio je izvršni direktor na odlasku Peter Brabeck.
Taj švicarski proizvođač voda marke Perrier, tjestenine Buitoni i Maggi juha u ovoj godini očekuje blago popuštanje pritisaka rasta troškova sirovina, a za drugu polovinu godine predviđa i usporavanje rasta cijena.

hate red


Nema ništa od toga

Opet će Ameri u crveno

srdačan pozdrav i ugodno trgovanje [thumbsup]

Ipak se lijepo zelene preko bare, al kaj kad mi percepiramo samo crvenilo od njih…Pitam se samo dokle…[rolleyes]

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

Market turns up; financial stocks strengthen

http://biz.yahoo.com/rb/080313/markets_stocks.html?.v=13

Kada svi dajete dobre vijesti u očekivanju da će se TK oporaviti evo jedna dobra makroekonomska vijest. Broj nezaposlenih u veljači u odnosu na siječanj je pao za 0,4%. Obzirom na sezonski karakter trendova na tržištu rada mora se gledati u odnosu na prošlu godinu kada je broj evidentiranih na Zavodu u veljači u odnosu na siječanj porastao.
Vaš link
Ali kako će to pomoći burzi? BSN

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Mirovinci i fondovi su stali s kupnjom i dok oni ne krenu ponovo mi ćemo mlitaviti i ići lagano gore, može preko bare ići i 5% gore dnevno, mi ćemo i dalje laganini tonuti!


Mirovinci i fondovi su stali s kupnjom i dok oni ne krenu ponovo mi ćemo mlitaviti i ići lagano gore, može preko bare ići i 5% gore dnevno, mi ćemo i dalje laganini tonuti!

Možda ne tonuti ali sigurno ne gore jako.
Sebe na nuli neću tako brzo vidjeti, a fondovi i mirovnici čekaju rasplet: nato, EU i barga zvana slovenci!
Do tada ovako-nikako.


ides: ” Mirovinci i fondovi su stali s kupnjom i dok oni ne krenu ponovo mi ćemo mlitaviti i ići lagano gore, može preko bare ići i 5% gore dnevno, mi ćemo i dalje laganini tonuti! ” Možda ne tonuti ali sigurno ne gore jako. Sebe na nuli neću tako brzo vidjeti, a fondovi i mirovnici čekaju rasplet: nato, EU i barga zvana slovenci! Do tada ovako-nikako.

Dečki, mislim da ste preoptimistični. Rasta nema još neko vrijeme. Nema tko pogurati cijene.
Osim mirovinaca, a njima udjelničari ne pogledavaju svaki čas prinose i razmišljaju dali promijeniti fond ili izvući lovu.
Oni imaju vreeemena. To je dobra stvar što čekaju jer kad oni ocijene da su dionice dovoljno pojeftinile oporavak će biti lakši.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close