Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Ivek, vidam da je vaša čaša uvijek na pola prazna…[proud]

Ovakve mudre izjave su uvijek dobro dosle…. [thumbsup]

skype - ivek1234

Ovo je tragikomično da su medvjedi “zalutali” ovamo i šire svoje zlo prorokovanje na ovoj temi. Imate temu “korekcija” pa tamo širite svoj defetizam… Samo, izgleda da vam onu temu skoro više nitko i ne čita, pa ste došli sa starim idejama ovamo? Ajte međedi lijepo nazad u svoje “medvjeđe brloge”, “korekcije” i brojne druge strašljivice koje ste pootvarali na forumu, a nas ovdje pustite da u miru stvaramo pozitivne vibracije. [cool]

NHF

Ignore: KressoM, delux


igrac: ” To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima. ” Vidim da ti jako dobro pratis burzu. Samo ti je promakao jedan sitan detalj. Mali prometi su jer gotovo da i nema kupnje pa oni koji bi prodali nemaju kome prodati. To ti se zove “manjak likvidnosti trzista“. E vidis, kada ponestane likvidnosti onda je sra@e. Onda se pocne pucati skrivenim nalozima kojima se navlace moroni na kupnju i kreira se prividna likvidnost trzista. Inace su prometi obveznicama zadnja 3 mjeseca vise nego solidni. Sto bi pak to moglo znaciti??? [rolleyes][rolleyes] Jak si igrac nema sto!!! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

njet, njet.
to se zove “manjak panike na tržištu”.
ima keša, oooo, ima.
pozdrav kamencu i geronimu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ima kupnje, ivek, samo je prenisko.
a to je velika razlika.
evo, ako si prodavatelj, ponudi kakav krupan paket od nekoliko desetaka tisuća dionica, uz prihvatljiv diskont, na nekoj likvidnijoj dionici pa ćeš vidjeti kako nemaš kome prodati.
moj prijedlog:
lupi sutra:
10.000 kom ATPL na 2300 kn
20.000 kom PODR na 370 kn
20.000 kom ADRS na 390 kn
100.000 kom HT-a na 300 kn
50.0000 kom ERNT na 2400 kn

pa ces vidjet kako nema kupnje…
naravno, to se nece dogoditi jer nitko ne zeli prodati po tim cijenama.

hate red


igrac, bravo.
ko ovo ne vidi, bolje da suti.
nema vise panike i rasprodaje, mirovinci su dobili po prstima i sada se jedino vrti nesto prodaje na najlikvidnijim dionicama koje kontroliraju OIF-ovi (ATPL, HT, INA, ERNT, KOEI, ADRS…).
da nije toga, odnosno da ni tamo nema nesto jace potpore na kupnji, dnevni promet na burzi bio bi par milijuna kn.

Pa onda je krajnje vrijeme da zasutite decki. Ili mi gledamo razlicite burze. [lol] [lol] Evo omjera kupnje i prodaje s time da je stanje na prodaji bitno vece jer ima gomila skrivenih naloga po raznim dionicama. Ali i ovaj omjer je dovoljno grozan sam po sebi i bez skrivenih naloga. Pa vi dalje samo brijte o “malim prometima”. Sada ce se prometi povecati oko FI kada vam budu uvaljivali dionice po malo vecim cijenama. Onda ce biti likvidnosti ali nakon toga JAZOVKA….

skype - ivek1234


igrac: ” To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima. ” Vidim da ti jako dobro pratis burzu. Samo ti je promakao jedan sitan detalj. Mali prometi su jer gotovo da i nema kupnje pa oni koji bi prodali nemaju kome prodati. To ti se zove “manjak likvidnosti trzista”. E vidis, kada ponestane likvidnosti onda je sra@e. Onda se pocne pucati skrivenim nalozima kojima se navlace moroni na kupnju i kreira se prividna likvidnost trzista. Inace su prometi obveznicama zadnja 3 mjeseca vise nego solidni. Sto bi pak to moglo znaciti??? [rolleyes][rolleyes] Jak si igrac nema sto!!! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Promet je mali jer fondovi čekaju rasplet oko pregovora sa EU, rasplet situacije oko BF , konačnu odluku o pozivnici u NATO a u međuvremenu kupuje obveznice čisto da keš ne stoji sa strane ( ionako imaju ograničenje koliko ga mogu imati a puno više mogu uložiti u obveznice). Kada bude jasno gdje stojimo kreće rally koji ne staje dok ne uđemo u EU ( i malo poslije toga). Naravno da su prije rally-a odradili trešnju jabuka koje su popadale sa stabla ( među njima i naš kolega Ivek ). Zato Ivek savjet za tebe ; razmisli da li želiš propustiti vlak koji vodi samo u jednom pravcu jer povratka nema.

Nije ni čudo da tržište pada pada i Europa i Amerika veće je čudo kad kod njih raste a kod nas i dalje pada. I nemojte se razbacivati smajlićima živcirate starije forumaše.


ima kupnje, ivek, samo je prenisko.
a to je velika razlika.
evo, ako si prodavatelj, ponudi kakav krupan paket od nekoliko desetaka tisuća dionica, uz prihvatljiv diskont, na nekoj likvidnijoj dionici pa ćeš vidjeti kako nemaš kome prodati.
moj prijedlog:
lupi sutra:
10.000 kom ATPL na 2300 kn
20.000 kom PODR na 370 kn
20.000 kom ADRS na 390 kn
100.000 kom HT-a na 300 kn
50.0000 kom ERNT na 2400 kn

pa ces vidjet kako nema kupnje…
naravno, to se nece dogoditi jer nitko ne zeli prodati po tim cijenama.

Pa i ja cu u kupnju ali nize od ovih tvojih navedenih cijena. Na cemu si ti? Daj i meni malo da i meni bude pink pred ocima!!! [pray][pray][pray][lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234

btw,
beskonačne permutacije kolopleta istovjetnih premisa s kontinuirano istim konkluzijama upućuju ili na emotivnu nezrelost ili imanentnu, Bogomdanu, nekontroliranu zlovolju ilitiga zluradost.
d former je mnogo izgledniji, iako intezitet emanacije d letera nije za zanemariti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


razmisli da li želiš propustiti vlak koji vodi samo u jednom pravcu jer povratka nema.

Vlak u kojem si ti, valentine, vlad i slicna ekipa definitivno me ne zanima. Taj vlak stvarno ima kartu samo u jednom smjeru. [rolleyes][rolleyes]

Kada se taj vlak “spuca” onda cu poceti razmisljati o voznom redu! [thumbsup]

skype - ivek1234

to ivek:
dno je tu negdje, ma koliko ti trubio suprotno.
da sad neki panicarski fondovi krenu u rasprodaju portfelja, vidio bi da ima tko kupovati.

to vlad: pozdrav, kolega po optimizmu

hate red

Ovakvu napast nisam jos nikad upoznao……daj odi jedan krug oko kvarta da ti bude bolje.

New Report

Close