Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako dobro.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ma ljudi treba i trošit lovu….otići negdje na večeru, otputovati..napiti se..u grob nećemo nositi niti dionice niti nekretnine ali lijepih trenutaka čemo se sijećati

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Sutra ćemo odraditi jedan fini odbijanac na gore, dvije bitne stvari danas su pozitivni signali iz EU ( Oli Rehn ) te raspetljavanje situacije oko BF.


Prvo, ja nikad i nigdje ne vičem UP, UP. Vi od šume ne vidite stablo, a lijepo je Joža rekao meni…a ja ne slušam.

Vidim ja da ste se vecina vec lijepo zaljepili za stablo. Samo ti slusaj Jozu i uzivaj. Usput si mozete pogledati i film koji se zove “Abyss” [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Salu na stranu. Ovo su krugovi za zagrijavanje. Previse je losih vijesti a stvari se nadalje samo kompliciraju. Nas problem je sto nas sada puca globalna kriza a sa zadrskom cemo u potiljak jos dobiti i lokalne probleme. Burza je “mrtva” slijedecih 6 mjeseci sigurno a vjerojatno i dulje. Nece ovdje biti lakog opravka niti lokalno niti globalno.

Nase trziste je jos uvijek precijenjeno i ekipa ce prodavati na ovim cijenama dokle god ima kupaca. Ne zure nigdje. Onda ce letvica ici dolje. Mi kao drzava zivimo na kreditima koje sada vise necemo moci dobiti lagano a ako ih dobijemo biti ce uzasno skupi. Pitanje je i do kada ce Rohatinski moci braniti kunu. Nafta i robe opako rastu sto znaci da uvozimo inflaciju. Ja vidim samo dodatni spin na sva sranja koja vec imamo. Sve oko nas polako ali sigurno tone pa ne vidim na temelju cega cemo UP: SAda ce pasti jedna BULL TRAPCINA oko FI i onda ide tobogan do iza ljeta pa tko prezivi pricati ce.

skype - ivek1234


Evo zanimljive vijesti vezane uz braniteljski fond. Vaš link Još jedan problem manje.

daleko je to od problema manje.
najveći je problem što moratorij na povlačenje udjela pada u najnezgodnije vrijeme, u vrijeme velikih turbulencija na tržištima kapitala.
fondovi procjenjuju, zasad neslužbeno, da bi se u vrlo kratko vrijeme iz braniteljskog fonda moglo izvući više od trećine imovine (a ne 15 do 20 posto kako predviđaju upravitelji fondom).
trenutno se dogovaraju neke blok transakcije s mirovincima. ako se ne dogovore, već udjeli krenu pristizat na burzu, ajme nama.
a ovo o dizanju kredita kako se ne bi morale prodavati dionice je notorna glupost. zamislite plaćati 7-8 posto efektivne kamatne stope i istodobno mjesečno (zbog krize na burzi) gubiti par postotaka vrijednosti vlastite imovine.

hate red


valentine: ” Prvo, ja nikad i nigdje ne vičem UP, UP. Vi od šume ne vidite stablo, a lijepo je Joža rekao meni…a ja ne slušam. ” Vidim ja da ste se vecina vec lijepo zaljepili za stablo. Samo ti slusaj Jozu i uzivaj. Usput si mozete pogledati i film koji se zove “Abyss” [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] Salu na stranu. Ovo su krugovi za zagrijavanje. Previse je losih vijesti a stvari se nadalje samo kompliciraju. Nas problem je sto nas sada puca globalna kriza a sa zadrskom cemo u potiljak jos dobiti i lokalne probleme. Burza je “mrtva” slijedecih 6 mjeseci sigurno a vjerojatno i dulje. Nece ovdje biti lakog opravka niti lokalno niti globalno. Nase trziste je jos uvijek precijenjeno i ekipa ce prodavati na ovim cijenama dokle god ima kupaca. Ne zure nigdje. Onda ce letvica ici dolje. Mi kao drzava zivimo na kreditima koje sada vise necemo moci dobiti lagano a ako ih dobijemo biti ce uzasno skupi. Pitanje je i do kada ce Rohatinski moci braniti kunu. Nafta i robe opako rastu sto znaci da uvozimo inflaciju. Ja vidim samo dodatni spin na sva sranja koja vec imamo. Sve oko nas polako ali sigurno tone pa ne vidim na temelju cega cemo UP: SAda ce pasti jedna BULL TRAPCINA oko FI i onda ide tobogan do iza ljeta pa tko prezivi pricati ce.

To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima.

dobro vam ivek veli, stiže kriza..

neće biti oporavka, može biti samo gore.

investirat će se buk velju metodi.

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

Ste primijetili, malo dobrih vijesti ivek&co. još veću negativu bacaju.

E baš zato…

DIONIČARI RATNICI Fond će se zadužiti da ne mora prodati dionice Ine i HT-a
Braniteljski udjel u Fondu vrijedi 675 kn

U Fond branitelja do kraja godine ući će 7 posto dionica HEP-a

Nijedan branitelj koji 12. travnja ili kasnije otkupi svoje udjele u Fondu hrvatskih branitelja neće ostati bez svojih udjela u tvrtkama čije će se dionice sliti u Fond nakon toga datuma.

Nema gašenja Fonda
Potvrdio je za Večernji list član Upravnog odbora Fonda branitelja Petar Lovrić, demantiravši time i izjave potpredsjednice Vlade Jadranke Kosor koja je prije desetak dana ustvrdila upravo suprotno.

– U Zakonu ne stoji da po sedam posto udjela u državnim tvrtkama ide Fondu branitelja. Piše da ti udjeli pripadaju braniteljima. Sva ostala tumačenja posljedica su nepoznavanja zakona i propisa kaže Lovrić, jedan od autora zakona o Fondu branitelja. Nadalje, Upravni odbor zatražit će nekoliko izmjena zakona o Fondu te drugih akata. Najprije, uvest će se odredba prema kojoj se Fond ne bi gasio ako branitelji zatraže otkup više od 50 posto udjela. Onim braniteljima koji zatraže svoj novac, isplatit će se iz prispjele dividende, nikako prodajom dionica HT-a ili Ine.

Zaduživanje Fonda
– Zatražit ćemo i izmjene kako bi nam se omogućilo kreditno zaduživanje u iznosu do 15 posto vrijednosti Fonda. Taj bi novac trebao biti dostatan za sve isplate. Procjenjujemo da će branitelji unovčiti oko 15-20 posto vrijednosti Fonda. Ne želimo rasprodavati imovinu, ali ne želimo niti da prestanak moratorija na raspolaganje udjelima izazove potrese na burzi objašnjava Pero Lovrić.

Inače, trenutno Fond hrvatskih branitelja vrijedi oko 3,67 milijardi kuna. U odnosu na stanje od 31. prosinca, vrijednost mu se nešto smanjila zbog negativne situacije na burzi.

Vrijednost Fonda, kaže P. Lovrić, dijelit će se na 5,69 milijuna udjela. Jednostavna računica govori da jedan braniteljski udjel vrijedi oko 650 kuna.

Kada se tome doda i oko 170 milijuna kuna dividende, koja bi uskoro trebala “sjesti”, jedan udjel u Fondu vrijedit će 675 kuna. U Fond bi do kraja godine trebalo ući sedam posto dionica HEP-a, a nakon toga i dionice HŽ-a te Hrvatske pošte.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima.

Prati on, ali virtualnu burzu.[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima.

igrac, bravo.
ko ovo ne vidi, bolje da suti.
nema vise panike i rasprodaje, mirovinci su dobili po prstima i sada se jedino vrti nesto prodaje na najlikvidnijim dionicama koje kontroliraju OIF-ovi (ATPL, HT, INA, ERNT, KOEI, ADRS…).
da nije toga, odnosno da ni tamo nema nesto jace potpore na kupnji, dnevni promet na burzi bio bi par milijuna kn.

hate red


To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima.

Vidim da ti jako dobro pratis burzu. Samo ti je promakao jedan sitan detalj. Mali prometi su jer gotovo da i nema kupnje pa oni koji bi prodali nemaju kome prodati. To ti se zove “manjak likvidnosti trzista”. E vidis, kada ponestane likvidnosti onda je sra@e. Onda se pocne pucati skrivenim nalozima kojima se navlace moroni na kupnju i kreira se prividna likvidnost trzista. Inace su prometi obveznicama zadnja 3 mjeseca vise nego solidni. Sto bi pak to moglo znaciti??? [rolleyes][rolleyes]

Jak si igrac nema sto!!!
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234

igrac:

To očito ne pratiš ozbiljno burzu jer bi primjetio da su prometi nikakvi ( potpuno ispod prosjeka ) što znači da prodaju samo očajnici koji vjeruju tvojim apokaliptičnim drukanjima.

Vidim da ti jako dobro pratis burzu. Samo ti je promakao jedan sitan detalj. Mali prometi su jer gotovo da i nema kupnje pa oni koji bi prodali nemaju kome prodati. To ti se zove “manjak likvidnosti trzista”. E vidis, kada ponestane likvidnosti onda je sra@e. Onda se pocne pucati skrivenim nalozima kojima se navlace moroni na kupnju i kreira se prividna likvidnost trzista. Inace su prometi obveznicama zadnja 3 mjeseca vise nego solidni. Sto bi pak to moglo znaciti??? [rolleyes][rolleyes]

Jak si igrac nema sto!!!
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


Kolega Ivek, vidam da je vaša čaša uvijek na pola prazna…[proud]

New Report

Close