Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Tadić ima pravo da potpiše SSP”

Beograd – Tanja Miščević izjavila da predsednik Srbije Boris Tadić ima pravo da potpiše Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ko će s kim u koaliciju

Beograd, Novi Sad, Novi Pazar — DSS o koaliciji samo sa NS. G17 plus otvoren, Ljajićeva SDP verovatno sa DS. Mađarske stranke na posebnoj listi. SPS sa PUPS-om.

“G17 plus je do sada uvek samostalno izlazio na izbore i spremni smo da to ponovimo. Međutim, imajući u vidu da predstojeći neće biti klasični stranački izbori, već referendum o evropskoj budućnosti Srbije, spremni smo i na okupljanje svih proevropskih snaga kako bi građani imali jasan izbor”, rekao je Papak.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

SLUČAJ ZERP
Premijer Ivo Sanader pred Nacionalnim odborom za praćenje pregovora s EU o prijedlogu koji će deblokirati pregovore

Vaš link

Slovenija zadovoljna

Prihvati li Sabor nagoviješteni Sanaderov prijedlog, za Sloveniju bi to bio zadovoljavajući ustupak, pa bi se pristupni pregovori mogli odblokirati. Izjavio je to slovenski diplomatski izvor slovenskim dopisnicima u Bruxellesu na rubu jučerašnje sjednice Vijeća EU za opće poslove i vanjske odnose (GAERC). Pitanje ZERP-a nije jučer bilo na dnevnome redu, ali su zemlje članice upozorile Hrvatsku prvo na GAERC-u u prosincu, pa potom i u veljači, da se “u skladu sa sporazumom iz lipnja 2004. ni jedan oblik ZERP-a ne stavlja na snagu za zemlje članice EU prije no što se o tome postigne sporazum sa zainteresiraniom zemljama u duhu EU”, jer bi time ugrozila pristupne pregovore. (SdP)

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kaže Joža – “Taj ti toliko pije i trača po selu da mu više niko niš ne vjeruje.


@Duser
@Valentino

Je, je, Ivek je lagao. Vidi se iz prilozenog. [lol] [lol] [lol] [lol]

Bitno da vama portfelji rastu!!! A jos ce dosta “narasti” u slijedecim mjesecima!!! [thumbsup][lol] [thumbsup][lol]

Centurion mi poslao jedan dobar linik pa ako uspjete shvatiti o cemu se ovdje pise nije zgoreg procitati: [lol]

http://www.moneyandmarkets.com/Issues.aspx?The-Credit-Collapse-of-2008-1520

Taman dok krv potece u potocima pa ce medvjedi nazad iz sume….

Nego imam jedno pitanje. Svi vi telci (bikovi) ocekujete povratak dionica na ATH i probijanje te granice zar ne? Jeste li sigurni da ce se to uskoro dogoditi? Da li ste sigurni da ce se na nekim firmama to uopce ikada vise dogoditi? Pogledajte malo US burzu koje su firme bile na kojim cijenama prije cca 10 godina i jos su daleko od tih ATH a nije bas da mi djelujete kao dugorocni investitori….. [lol] [lol] [lol] [lol]

Ako nije tajna, koliki su minusi do danas i kada ocekujete povratak u plus??? [thumbsup][thumbsup]

skype - ivek1234

Moj minus ili plus je moj problem. Nigdje nisam rekao da mora se vratiti na ATH ijedna dionica. Svaka budala koja iole nešto zna o investiranju mogla je pretpostaviti da ne može vječno samo rasti ignorirajući fundamente. Po meni korekcija je trebala odavno doći, ali nije. I jedini i najveći razlog korekcije je precijenjenost tržišta + abnormalna medijska popraćenost svega tog. Amerika je samo sporedna u cijeloj priči, ali se nameće kao jako bitno, a nije bilo bitno kada je sve raslo.
Također, postoje ciklusi na trž. kapitala i sada se nalazimo u jednom negativnom ciklusu koji neće trajati vječno. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Također, postoje ciklusi na trž. kapitala i sada se nalazimo u jednom negativnom ciklusu koji neće trajati vječno. [thumbsup]

Eto slazem se vezano za cikluse. Ovaj ciklus u kojem smo sada ponavlja se doduse u nesto duljim intervalima i daleko od toga da se radi o korekciji. Ovo nema veze sa korekcijom. Ili jaka recesija ili depresija – vrijeme ce pokazati:

http://www.commondreams.org/archive/2007/11/14/5210/

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Depression

http://www.markswatson.com/Depression1.html

Trenutno – CASH IS KING!!! Sorry ali je tako. [thumbsup]

skype - ivek1234

Ipak meni nešto budi sumnju kako na tržištu nekretnina cijena ne pada, ipak postoji korelacija između ta dva tržišta. To mi je jako sumnjivo. Ovdje s dionicama se da jako manipulirati, recimo mirovinci sruše cijelo tržište a tko će to na tržištu nekretnina napraviti. Ako je bio balon na tržištu kapitala bogami je balon na tržištu nekretnina još veći.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Nekretnine ne padaju,
krenula je diferencijacija….

Ipak ljudima je puno lakse odrediti cijenu nekretnine nego dionice/firme

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ipak meni nešto budi sumnju kako na tržištu nekretnina cijena ne pada, ipak postoji korelacija između ta dva tržišta. To mi je jako sumnjivo. Ovdje s dionicama se da jako manipulirati, recimo mirovinci sruše cijelo tržište a tko će to na tržištu nekretnina napraviti. Ako je bio balon na tržištu kapitala bogami je balon na tržištu nekretnina još veći.

Ne brini se za nekretnine. Treba malo više vremena ali vec sada polako krckaju i popustaju. Mislim da ce krenuti iza ljeta malo jace prema dolje. Ja cak razmisljam da upucam lovu u nekretnine kada krenu dolje umjesto u burzu. Ovo na burzi bi moglo puno dulje trajati nego sto cak i mi medvjedi predvidjamo. A nekretnina je ipak nekretnina.

skype - ivek1234

Ako je tebi cash is king, a to ponavljaš cijelo vrijeme, odi u Poljsku, lijepo nazovi Novoselca i zajedno ulažite tamo, obilje jeftinih dionica, bezveze da ti stoji cash ili se bojiš tamo nije lako drukati.[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ne brini se za nekretnine. Treba malo više vremena ali vec sada polako krckaju i popustaju. Mislim da ce krenuti iza ljeta malo jace prema dolje. Ja cak razmisljam da upucam lovu u nekretnine kada krenu dolje umjesto u burzu. Ovo na burzi bi moglo puno dulje trajati nego sto cak i mi medvjedi predvidjamo. A nekretnina je ipak nekretnina.


evo ovako razmislja hr investitor[bye]

zna o nekretninama, makroekonomiji, procjenama vrijednosti,

svetski covek

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Nekretnine ne padaju, krenula je diferencijacija…. Ipak ljudima je puno lakse odrediti cijenu nekretnine nego dionice/firme

Ne, ljudi su naivni i takvih je 90% i zbog takvih imamo tržište takvo kakvo imamo. Kad se sjetim pojedinaca iz života, kupuj, kupuj, nemaš pojma, to raste, raste, samo raste. Nije bitno koja cijena.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close