Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I više od toga. Prioje bih rekao nervoza zbog toga što se prodalo sa minusima, pa sad ako dalje ne padne biti će vjeroajtno nenadoknadivi minus na malo dulje razdoblje.

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] samo se tjesi…. [lol] [lol] [lol]

Ovo je decki Warm Up Lap – tulum tek slijedi…..

skype - ivek1234

Bolje da napišete koliki je Crobex nego da se prepucavate. Sad će Evropa i USA završiti zeleno nakon što smo mi zatvorili.


evo danas sam kupio 1 Ingru, u petak ADPL i VART , praktički sam u dionicama skoro pa kompletno.

Plavi pa ti imaš neograničene količine novca. Možda se varam, ali ti na ovom forumu ili rijetko ili nikad nisi napisao da si nešto prodao. Od siječnja 2007. ti stalno samo kupuješ. Ingru najviše, tu je bio još i toz. Pa ti si se već tolko nakupovao da ćeš burzu potopit jednog dana kad se počneš iskrcavat.

Trend is your friend.

[lol] [lol] [lol]

možda on jedini i prodaje od ath crobexa! [lol]



Dakle ti misliš da nam -25 % Crobexa u ovoj godini nije dovoljno i da minus tek slijedi?
Ajde molim te, kada bi tako bilo , ušli bi u anale burzovne povijesti.

Otprilike tako. Zasto povlaciti paralelu Crobexa sa svijetom. Pogledaj koliko je Crobex rastao od 2004. Bio je medju najvise rastucim indexima u svijetu. I sada se tu pravis grbav kao 25% je velik pad. Je, onima koji su usli u dionice prosle godine oni su u minusu jasno da je panika. Imas malo previse postova ako je to mjerilo da pricas ovakve gluposti.

plavi:

Bogati kao da je počeo rat kod nas, tako se da isčitati ako pogledamo Crobex ove godine.

A nije bas da nas karte sluze. Evo, ja se kladim da ce radikali dobiti vlast u Srbiji. E onda ce biti cirkusa u to sam siguran. Kosovo nije rijeseno a radikali na vlasti je doljevanje kerozina na vatru. Mogu se kladiti da ce ova godina biti za@ebana vise nego sto itko misli. Globalna kriza koja se siri + sranja u komsiluku koja ce eskalirati oko ljeta a ti ocekujes Crobex na 5000????? Ma daj molim te…… [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Stari moj ako tebi pad od 25 % za jedan burzovni index u 3 mjeseca i nije baš nešto , onda ne znam što bih ti rekao. Koliko je rastao Crobex od 2004? Koliko je raslo poslovanje kompanija od tada. Pa nečeš mi valjda sada kao i Dinko novoselec napisati P/E Crobexa je ( ako uopćer još uvijek i je ) veći nego u istočnoj europi pa je tržište precijenjeno, daj molim te.
I što ako radikali dođu na vlast? Ne vidim razliku između Koštunice i radikala, čak je u zadnje vrijeme Koštunica radikalniji od radikala. Ne brini ti za Srbiju stari moj, radikali će se okrenuti Rusiji, a rusi su ti malo preveć uložili tamo u zadnje vrijeme da bi si dozvolili nekakvo stanje koje bi bilo sve samo ne mirnodopsko.
Novac , odnosno kapitalpokreće i diktira politikom, nije Rusima u interesu nekakav sukob ovdje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi:

evo danas sam kupio 1 Ingru, u petak ADPL i VART , praktički sam u dionicama skoro pa kompletno.

Plavi pa ti imaš neograničene količine novca. Možda se varam, ali ti na ovom forumu ili rijetko ili nikad nisi napisao da si nešto prodao. Od siječnja 2007. ti stalno samo kupuješ. Ingru najviše, tu je bio još i toz. Pa ti si se već tolko nakupovao da ćeš burzu potopit jednog dana kad se počneš iskrcavat.

Varaš se pogledaj malo temu što smo tržili. OD prije nekoliko tjedana pisao sam , ali više ne upravo zbog toga što kada nešto prodam pojavljuje se uvijek upitnik i sumnja u sve. Zato više ne pišem na toj temi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Plavi pa ti imaš neograničene količine novca. Možda se varam, ali ti na ovom forumu ili rijetko ili nikad nisi napisao da si nešto prodao. Od siječnja 2007. ti stalno samo kupuješ. Ingru najviše, tu je bio još i toz. Pa ti si se već tolko nakupovao da ćeš burzu potopit jednog dana kad se počneš iskrcavat.

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234


Stari moj ako tebi pad od 25 % za jedan burzovni index u 3 mjeseca i nije baš nešto , onda ne znam što bih ti rekao. Koliko je rastao Crobex od 2004? Koliko je raslo poslovanje kompanija od tada. Pa nečeš mi valjda sada kao i Dinko novoselec napisati P/E Crobexa je ( ako uopćer još uvijek i je ) veći nego u istočnoj europi pa je tržište precijenjeno, daj molim te.I

Ma daj molim te ne bulazni da nam je privreda rasla kao crobex u zadnje 3 godine!!!!! Je islo je na bolje. Ali skuzili i manageri da se moze maznut lova na dionicama pa “frizura” na sve strane.


što ako radikali dođu na vlast? Ne vidim razliku između Koštunice i radikala, čak je u zadnje vrijeme Koštunica radikalniji od radikala. Ne brini ti za Srbiju stari moj, radikali će se okrenuti Rusiji, a rusi su ti malo preveć uložili tamo u zadnje vrijeme da bi si dozvolili nekakvo stanje koje bi bilo sve samo ne mirnodopsko.
Novac , odnosno kapitalpokreće i diktira politikom, Rusima u interesu nekakav sukob ovdje.

Iskreno se nadam da radikali nece doci na vlast i da necemo vidjeti taj scenarij. Realnost na zalost upucuje na drugi outpot. Isto tako mislim da ce se na ovom trenu lomiti koplja izmedju Rusa i Amera. Jedini problem je sto ce to ici upravo preko nasih ledja. Kako ce se to odraziti na trziste kapitala bumo vidjeli. Bojim se lose. Necemo dugo cekati da vidimo kako ce se stvari poceti odvijati.

skype - ivek1234

imam jedno pitanje na koje očito nema (po meni logičnog odgovora). Zašto je cijena atpl danas 2625? Bdi je skočio ohoho gore u proteklih nekoliko tjedana. Ok recesija u Sad-u ima nešto veze ali ne bi trebala toliko na atpl utjecati. Burza je u padu ok ali kakve to veze ima ako neka tvrtka dobro posluje. Cijena nafte je skočila ok ali je ona neelastična znači troši se u istim količinama (možda gube neku manju svotu u odnosu na ostale troškove ali to vrijedi vjerojatno do novih ugovora o prijevozu kada će ukalkulirati tu novu cijenu nafte u troškove – ili to već rade neznam nisam sa brodarima na ti).Očekuje se prodaja 2 brodova po duplo većim cijenama nego što bi dobili prije nekoliko godina. I tko to namjerno ruši cijenu jel ne bi bilo fondovima pametnije ne iskrcavati se i čekati jedno 3000 kn pa ajd onda nagla prodaja pa opet kupnja nego tu se vrtiti oko nekih 140 kn.Eto možda me netko prosvjetli (ili ispravi) u mojim navodima

@inquier

Da bi kupovao ne moraš imati neograničene količine novaca, možeš recimo povećavati konstantno margin account, pa ti dođe na isto, jedina razlika je da li je novac tvoj ili je posuđen.
Isto tako ako nešto prodaš manjim djelom cijelog portfelja te dionice, vjerojatno nema smisla pisati to zar ne?
Jedno je ulagati sa 100 t. kuna, a drugo sa x 000 000 t. kuna, mogučnosti za češći i veći trading tada su pčuno veće, ali ako prodaš recimo 3 Ingre a imaš ih recimo 33 ( čisto hipotetski ) , pa staviš te iste 3 Ingre na cijenu niže nekoliko postotaka niže nego si prodao, onda baš i ne možeš napisati da si prodao INGR, ali zato možeš kada kupiš napisati da si dokupio, zar ne?[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


imam jedno pitanje na koje očito nema (po meni logičnog odgovora). Zašto je cijena atpl danas 2625? Bdi je skočio ohoho gore u proteklih nekoliko tjedana. Ok recesija u Sad-u ima nešto veze ali ne bi trebala toliko na atpl utjecati. Burza je u padu ok ali kakve to veze ima ako neka tvrtka dobro posluje. Cijena nafte je skočila ok ali je ona neelastična znači troši se u istim količinama (možda gube neku manju svotu u odnosu na ostale troškove ali to vrijedi vjerojatno do novih ugovora o prijevozu kada će ukalkulirati tu novu cijenu nafte u troškove – ili to već rade neznam nisam sa brodarima na ti).Očekuje se prodaja 2 brodova po duplo većim cijenama nego što bi dobili prije nekoliko godina. I tko to namjerno ruši cijenu jel ne bi bilo fondovima pametnije ne iskrcavati se i čekati jedno 3000 kn pa ajd onda nagla prodaja pa opet kupnja nego tu se vrtiti oko nekih 140 kn.Eto možda me netko prosvjetli (ili ispravi) u mojim navodima

Zato što je burza gotovo nepredvidiva.
Zašto je cijena INGR danas 37 000 kuna, ako znamo da su fondovi kupovali po 60 000 kuna, a tvrtka je u međuvremenu ugovorila poslova više nego ukupni prihodi u cijeloj 2007. godini?Štoviše kompletan free float dionice je protrgovan po cijenama 36 000 i više kuna. PA evo ipak je 37 000. Nevjerojatno ali istinito.
SLično je i sa ATPL Ali sve dođe na svoje prije ili kasnije, i zato se kaže da su dionice najbolje dugoročno ulaganje.[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


imam jedno pitanje na koje očito nema (po meni logičnog odgovora). Zašto je cijena atpl danas 2625? Bdi je skočio ohoho gore u proteklih nekoliko tjedana. Ok recesija u Sad-u ima nešto veze ali ne bi trebala toliko na atpl utjecati. Burza je u padu ok ali kakve to veze ima ako neka tvrtka dobro posluje. Cijena nafte je skočila ok ali je ona neelastična znači troši se u istim količinama (možda gube neku manju svotu u odnosu na ostale troškove ali to vrijedi vjerojatno do novih ugovora o prijevozu kada će ukalkulirati tu novu cijenu nafte u troškove – ili to već rade neznam nisam sa brodarima na ti).Očekuje se prodaja 2 brodova po duplo većim cijenama nego što bi dobili prije nekoliko godina. I tko to namjerno ruši cijenu jel ne bi bilo fondovima pametnije ne iskrcavati se i čekati jedno 3000 kn pa ajd onda nagla prodaja pa opet kupnja nego tu se vrtiti oko nekih 140 kn.Eto možda me netko prosvjetli (ili ispravi) u mojim navodima

To sve što si ti naveo nema apsolutno nikakve veze ako je trend tržišta negativan, a danas je bio. Ako pada cijelo tržište past će i najbolje kompanije, ako raste cijelo tržište rast će i najgore kompanije. Kretanje cijena na burzi ne ovisi samo i isključivo o kompaniji i nikad ju ne treba promatrati izolirano.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close