Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[cool][thumbsup]Hendal-Liderov indeks poslovnog optimizma HLIPO za veljaču: Siječanjska depresija nije dugo trajala U veljači se optimizam popeo na 119,2, što je više nego u prosincu. Velike oscilacije u vrijednosti indeksa dolaze najviše iz sektora turizma, trgovine i graditeljstva[thumbsup][thumbsup][thumbsup] Kraj depresije i oporavak burze.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Gledao sam malo po netu. Stvarno je to vrlo važan index.
Pred kraj današnjeg trgovanja, ko i jučer očekujem porast.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2008,3,5,,111233.jl

Francuska: Hrvatska treba ući u EU i NATO što je prije moguće

Cim sam vidio naslov, odmah sam po clanku isao traziti, a i pred kraj stvarno nasao ovu recenicu:
Kouchner je rekao da je bilo riječi o mogućnostima francuskih ulaganja i suradnje u području elektronike i obrazovanja te u nuklearnom sektoru, u slučaju da se Hrvatska odluči za gradnju nuklearne elektrane.

Dolazak Francuske na celo Unije mogao bi fino pokrenuti i nasu dragu Burzu…[thumbsup], ukljucujuci i Koncarevce

“Please, God, Just One More Bubble.”

ZSE uživo: Slab promet testira strpljenje ulagača
Dopunjeno 06.03 11:54!

U prvih sat i pol trgovanja je promet na domaćoj burzi jedva premašio brojku od 10 milijuna kuna. Iako prva rečenica već pokazuje kako se na burzi zaista ništa ne zbiva, na što se samo nadovezuje stanje Crobexa tek lagano u pozitivnom teritoriju, za ipak malo širi komentar navest ćemo neke dionice koje su se ipak uspjele odvojiti od siromašnog prosjeka.
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[cool][thumbsup]ZSE
Industrijske dionice privukle ulagače, HT na 337 kuna

Na Zagrebačkoj burzi ponovno vlada letargija – prometi su niski, Crobex indeks u blagoj korekciji, a investitori su se ponajviše fokusirali na industrijski sektor[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Amerikanci su u debelim minusima. Sutra će biti i većih minusa od ovog danas kolege moje.
19:38
Dow -1.17%

Nasdaq -1.53%

S&P 500 -1.55%


Amerikanci su u debelim minusima. Sutra će biti i većih minusa od ovog danas kolege moje.
19:38
Dow -1.17%

Nasdaq -1.53%

S&P 500 -1.55%

Hm.. Pa i ne slažem se da bi mogli biti veći minusi! Pa Amerika je pala manje od nas u ovoj godini…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2008,3,6,,111348.jl

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR

Događaji dana
Rehn: Prijeti vam blokada pregovora Piše: Tina Lakić
Foto: AP, Reuters, FaH
Povjerenik EK za proširenje apelira na hitno rješenje pitanja ZERP-a da ne bi došlo do ozbiljnog usporavanja pristupnih pregovora

• Može li Hrvatska u skoroj budućnosti postati članicom EU izostane li dogovor o ZERP-u sa susjedima o tom pitanju i ne suspendira li odluku o primjeni ZERP-a na članice EU?

– Vjerujem da se uskoro može postići dogovor za ZERP u europskom duhu i u skladu s političkim obvezama koje je Hrvatska prije preuzela. Želim naglasiti da je to (ZERP) sada vrlo ozbiljno i najhitnije pitanje za Hrvatsku. Ako se ne riješi uskoro, uzrokovat će, na žalost, ozbiljne zastoje u procesu pristupa vaše zemlje, no ako se uspije brzo riješiti, možemo ostvariti brz i ozbiljan napredak u pregovorima.

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR

evo nam stigao pišekov brat.[wink]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

50,

Pa i ne slažem se da bi mogli biti veći minusi! Pa Amerika je pala manje od nas u ovoj godini…

A da ne govorimo da je USA jučer završila zeleno, a mi i EU svejedno danas pali. Očito da se ni EU ni naša burza ne povode toliko za USA indexima, što više, sve češće se razlikujemo.

Ignore: KressoM, delux

50 lav:

Pa i ne slažem se da bi mogli biti veći minusi! Pa Amerika je pala manje od nas u ovoj godini… ”

A da ne govorimo da je USA jučer završila zeleno, a mi i EU svejedno danas pali. Očito da se ni EU ni naša burza ne povode toliko za USA indexima, što više, sve češće se razlikujemo.

Kolega avax10, kad bi malo bolje pratili makroekonomske pokazatelje znali bi zašto je EU danas završila u minusu. Razlozi su bili u Evropi [wink].

Očekivalo se naime smanjenje kamatnih stopa od strane BOE i ECBa koje se nije dogodilo. Amerikanci su danas završili prestrašno. Nadam se da ćemo mi sutra biti izolirani od tih utjecaja.

Meni je već smiješno da se mi stalno pozivamo na USA ili EU indexe, kako kome odgovara. Neki da je EU padala, a mi rasli. Prema tome, naše tržište ima svoje mušice i ne slijedi slijepo nikoga, za razliku od EU indexa koji slijede jedan drugoga kao slijepci. Da ne govorimo da ovakve padove ne bismo ni doživjeli da mirovinci nisu odigrali jednu prljavu igru kojom su prisilili OIF da rasprodaju dionice i ruše cijene na burzi. No ne da mi se po 100 -ti put o istome. Tko misli da ćemo padati jer je pala USA neka sutra proda i riješeno. Amen. [yawn]

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close