Odlazak u mirovinu sa 67 godina je neizbježan

Naslovnica Forum Komentari članaka Odlazak u mirovinu sa 67 godina je neizbježan

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

…odlično,dok ja budem išla u penziju povećat će se rok na 76 godina a možda i doživotno…[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_zloban]

Već sad malo ljudi doživi mirovinu.Velik broj mladih umire puno prije…

najveća nepravda biti će učinjena onima koji tamo već rade cijeli život

dajte ljudi budite realni!
Valjda vam je poznata činjenica o povećanju prosječne životne dobi?
Znate da po uvjerljivim projekcijama djeca rođena danas imaju velike šanse doživjeti prosječno 100 god. i što bi vi htjeli, da rade 30 i da budu u mirovini 35 god.??
Sustav koji je danas na snazi nastao je u 50im god. kada su jugo-proleteri živjeli do prosječne dobi od 70 god.
Uostalom da se mene pita(mlad sam) rado bih radio do 70tih god. Htio bih vas vidjeti da ste pred izborom: plaća od 10ak tisuća kn ili penzija od 2500 kn, pa valja bit lud i pristati na potonje a živjet će te danas, prosječno do 80te.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


dajte ljudi budite realni!
Valjda vam je poznata činjenica o povećanju prosječne životne dobi?
Znate da po uvjerljivim projekcijama djeca rođena danas imaju velike šanse doživjeti prosječno 100 god. i što bi vi htjeli, da rade 30 i da budu u mirovini 35 god.??
Sustav koji je danas na snazi nastao je u 50im god. kada su jugo-proleteri živjeli do prosječne dobi od 70 god.
Uostalom da se mene pita(mlad sam) rado bih radio do 70tih god. Htio bih vas vidjeti da ste pred izborom: plaća od 10ak tisuća kn ili penzija od 2500 kn, pa valja bit lud i pristati na potonje a živjet će te danas, prosječno do 80te.

VoraX, ne slazem se, a i reci cu zasto… nacelno je logicno da se vijek mora kad tad povecati, ALI… u drzavi u kojoj nitko nema posla, niti stari ni mladi, kako to izvesti? Znam dosta starijih ljudi koji su sa 50ak ostali bez posla, pa sada imaju penalizaciju mirovine od preko 30%, i ne mogu nista… osim kopacine po smecu. U drzavi u kojoj nema nikakvog rasta ni otvaranja mjesta, ta mjera je neizvediva.

Drugo, nas zivotni vijek je jos uvijek 5-10g manji nego od bogatih zemalja, a s isto g bi trebali u penziju. Nas prosjecni penzic ne samo d amanje koristi mirovinu, nego je ona ne 60% dobre place, nego u prosjeku 40% ove crkavice od koje se nemoze zivjeti.

S omjerom 1:1, i samo trecinom radnog stanovnistva, i masovnom emigracijom, urusavanje je sigurno. Umjesto da se poradi na politici rasta, zaposljavanja, nataliteta itd. samo se ceka ovo.

Na kraju, mirovinski zakon se stalno mjenja… jesi siguran da ces imati i 2000kn? Kako sada ide, sumnjam da ce biti i 1000kn… Takodjer, nas problem su nezaradjene penzije, povlastene itd. koje nitko ne dira.

Uspjeli su !

S faxa na groblje .

Već ima nezaposlenih koji nikada neće raditi .

U čemu je problem .

Problem je u tome što su pomješali mirovinsko osiguranje i socijalu .

Nezarađene mirovine treba prebaciti na socijalu .

.

New Report

Close