Novo Bull tržište 2009-201X

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Novo Bull tržište 2009-201X

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Alien

što je onda , bolje bilo biti u trzistu ili u kešu?

Ako je dolar padao?

Pa naravno da je bolje biti u dionicama kad valuta pada. Ali sad se upitaj za situaciju kod nas u svjetlu ponasanja nase valute sto je bolje? Iskreno, ni sam ne znam koji je ovo kosmar ovdje.


Alien

što je onda , bolje bilo biti u trzistu ili u kešu?

Ako je dolar padao?

Potpuno je svejedno u čemu si ako pada.
Da li je bolje biti u kešu dok dolar pada ili je bolje biti u dionicama dok padaju i dolar pada?

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



Alien

što je onda , bolje bilo biti u trzistu ili u kešu?

Ako je dolar padao?

Pa naravno da je bolje biti u dionicama kad valuta pada. Ali sad se upitaj za situaciju kod nas u svjetlu ponasanja nase valute sto je bolje? Iskreno, ni sam ne znam koji je ovo kosmar ovdje.
[/quote]

Ma slazem se da je kosmar

al ako vec govorimo o nekoj hiperinflaciji, kaj bero spominje, kaj onda?
Dionice nemreju iznivelirat gubitak uzrokovan inflacijom, al su ipak bolje od keša, jedino preostaje da kupimo dukate [lol]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Alien

što je onda , bolje bilo biti u trzistu ili u kešu?

Ako je dolar padao?

Pa naravno da je bolje biti u dionicama kad valuta pada. Ali sad se upitaj za situaciju kod nas u svjetlu ponasanja nase valute sto je bolje? Iskreno, ni sam ne znam koji je ovo kosmar ovdje.
[/quote]

Kakav košmar? HNB vodi konzervativnu monetarnu politiku. Što je novčana masa manja u uvjetima jednake vrijednosti proizvedenih roba i usluga valuta fundamentalno vrijedi više. Konstantno nas plaše sa padom kune, kupovali se euri a iz aviona je vidljivo da je priča šuplja. Čak se i vanjskotrgovinska razmjena ovom recesijom, ironično, popravila.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da se nadovežem – ono što se vani uređuje kamatnom stopom, kod nas se uređuje tečajnom politikom.
Još jedna bitna razlika za naglasiti da je cilj monetarne u SAD-u rast GDP-a.
Kod nas je prvi cilj stabilnost cijena.
Ne radi li to HNB dobro?

Just another day in paradise

Kad će taj bull što ga najavljujete? Sutra, preksutra, idući mjesec, za pola godine? Za godinu? Tri? Pet?
Imam neke municije pa sam nestrpljiv!
Argumentirani postovi i prognoze isključivo?

I'll be twice the King my father ever was!


Da se nadovežem – ono što se vani uređuje kamatnom stopom, kod nas se uređuje tečajnom politikom.
Još jedna bitna razlika za naglasiti da je cilj monetarne u SAD-u rast GDP-a.
Kod nas je prvi cilj stabilnost cijena.
Ne radi li to HNB dobro?

Cilj monetarne politike u SAD je balansiranje između održavanja cijena i poticanja gospodarstva.
HNB i ECB imaju kao temeljni cilj samo održavanje cijena.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Cilj monetarne politike u SAD je balansiranje između održavanja cijena i poticanja gospodarstva.
HNB i ECB imaju kao temeljni cilj samo održavanje cijena.

Sorry kolega, kaže da vas danas više ne mogu ocijeniti. 🙁

Just another day in paradise


Kad će taj bull što ga najavljujete? Sutra, preksutra, idući mjesec, za pola godine? Za godinu? Tri? Pet?
Imam neke municije pa sam nestrpljiv!
Argumentirani postovi i prognoze isključivo?

Danas je kasno, mozda sutra pocne

Nije bolest sve što boli

mi smo od uvijek u bull tržištu ,,nekad u ( + ) a nekad u ( – )….kod nas ništa nije normalno pa nemože ni burza biti.


mi smo od uvijek u bull tržištu ,,nekad u ( + ) a nekad u ( – )….kod nas ništa nije normalno pa nemože ni burza biti.

Mislim da smo ipak u range-bound marketu.
Bear je prošao, od bulla smo još daleko.

Just another day in paradise

Nema u Hrvatskoj bull marketa još dugo vremena jer investitori ne mogu naći razloga za optimizam.

Vidjet ćete da će najveći problem biti spašavanje same države od bankrota, a svi ostali koje je do sada država dobro uhranila, mislim u prvom redu na građevinare, će se morati snaći kako znaju i umiju.

Sada je glavni problem osigurati isplate mirovina i socijalnih pomoći, isplate naknada nezaposlenima čiji broj vrtoglavo raste, i sve će više rasti.

Problem je vraćanje kredita i svih ostalih dugova koje je država preuzela kako bi osigurala normalnu egzistenciju najugroženijih skupina.
Kako će se vratiti ti silni milijuni i milijarde dugova koji su nastali zadnjih godina, prije odlaska Sanadera, zbog pretjeranih građevinskih radova koji su sami sebi svrha?

Kap koja je prelila čašu je definitivno apsurd poput pelješkog mosta koji vodi iz ničega u ništa.
Sva sreća da ga je Kosoric prolongirala do malo sutra, a vjerojatno će za malo sutra odgoditi i sve ostale građevinske radove i osigurati socijalnim slučajevima isplatu njihovih naknada za nezaposlenost.

Nismo mi neka od zapadnoeuropskih zemalja s razvijenom ekonomijom pa da pratimo njihov dionički bull market. Nama će biti bolje tek kada te zemlje zaborave da je bilo recesije. [cry] [bye]

New Report

Close