Novo Bull tržište 2009-201X

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Novo Bull tržište 2009-201X

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/poljska-i-hrvatska-zemlje–dobre-zarade–/342023/

" Hrvatska je jedno od tri najperspektivnija tržišta u regiji srednje, istočne i jugoistočne Europe, pokazuje anketa koju je proveo slovenski list Finance među slovenskim gospodarstvenicima. "

" Također, ukazuju na razvoj dioničkog tržišta u našoj zemlji, no upozoravaju da su burze doživljavale procvat i u drugim zemljama koje su pristupale Uniji. "

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolega bernarde onda vi cekajte da crobex dodje na 5500 pa proglasite bull mrket—

Jel to naci da MMTZ nikada više nece biti u bullu..jadni oni kaj su kupili na 80 k

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Bull market i rally unutar bull marketa su dvije različite stvari!

Bull market je bull market
rally unutar bull marketa???
ili si mislio nešto drugo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


http://www.jutarnji.hr/poljska-i-hrvatska-zemlje–dobre-zarade–/342023/

" Hrvatska je jedno od tri najperspektivnija tržišta u regiji srednje, istočne i jugoistočne Europe, pokazuje anketa koju je proveo slovenski list Finance među slovenskim gospodarstvenicima. "

" Također, ukazuju na razvoj dioničkog tržišta u našoj zemlji, no upozoravaju da su burze doživljavale procvat i u drugim zemljama koje su pristupale Uniji. "

Iduća godina bi mogla biti bolja nego ova, uz rast od 1-1,2% ponajviše potaknuto stranim investicijama, rastom potrošnje, ali i dinamiziranjem svjetskog gospodarsva što će dovesti do rasta izvoza.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Kolega bernarde onda vi cekajte da crobex dodje na 5500 pa proglasite bull mrket—

Jel to naci da MMTZ nikada više nece biti u bullu..jadni oni kaj su kupili na 80 k

Do 5500 ima da moja žena troši moju penziju jer ima da budem ladan ko led i da me crvi pojedu. Možda mi praunuci dofate nulu.

Šta ste me navukli na Belišče? Gde je tamo oporavak? TAmo više nikog nema. Šta ču tamo da ga izduvam!



Bull market i rally unutar bull marketa su dvije različite stvari!

Bull market je bull market
rally unutar bull marketa???
ili si mislio nešto drugo

[/quote]

Kolega Valentine pa vi ste barem razuman ulagač, zar i vama moram objašnjavati što sam mislio?

Čitam amerikance, njihovi vrhunski burzovni analitičari kažu da je Dow tek nedavno uhvatio prošli vrh iz 1.999.godine ( ili 2000. g nisam siguran ).

Kažu da je to zapravo Secular Bear Market, a to svi znate što znači?
Jedino nitko ne zna koliko to može trajati!

Jedan od takvih Secular Bear Marketa je trajao od 1.966. godine ( kad je dow dosegao 1.000 bodova ) do 1.982. godine ( kad je napokon izišao iz sidewaya i otišao u značajne visine )
Naravno za one koji su pratili ekonomske cikluse i trendove na marketu bilo je odličnih prilika unutar tih 16 godina ( upravo kao što je bila ova nedavna )

Znanje je moć!

LP

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


Ova tema je otvorena za dobrobit svih nas na forumu..

Mnogo mi je dobro. Zaglavio u Belišču, Janafu, HgSpotu, Dalekovodu, IGH, ADPlastik i Tehnici. Sve na preporuke sa ovog foruma i to uglavnom Plavi, Guverner i ti.

Svaka čast mnogo dobro ste to odradili. Valjda ste zaradili. Neka vam bude. Opet sam platio školu ko ponavljač. Imam hartije ko pljeve i šta ču sada sa njom? Tako mi i treba kada sam malouman.




Bull market i rally unutar bull marketa su dvije različite stvari!

Bull market je bull market
rally unutar bull marketa???
ili si mislio nešto drugo

[/quote]

Kolega Valentine pa vi ste barem razuman ulagač, zar i vama moram objašnjavati što sam mislio?

Čitam amerikance, njihovi vrhunski burzovni analitičari kažu da je Dow tek nedavno uhvatio prošli vrh iz 1.999.godine ( ili 2000. g nisam siguran ).

Kažu da je to zapravo Secular Bear Market, a to svi znate što znači?
Jedino nitko ne zna koliko to može trajati!

Jedan od takvih Secular Bear Marketa je trajao od 1.966. godine ( kad je dow dosegao 1.000 bodova ) do 1.982. godine ( kad je napokon izišao iz sidewaya i otišao u značajne visine )
Naravno za one koji su pratili ekonomske cikluse i trendove na marketu bilo je odličnih prilika unutar tih 16 godina ( upravo kao što je bila ova nedavna )

Znanje je moć!

LP
[/quote]

Ali kolega, koliko je dolar od tada do danas pao? Ak to uzmemo u obzir reklo bi se da ameri zapravo vec dulje vrijeme konstantno padaju.

Bero, razumijem ja to, nego nisam razumio na što misliš na ovo rally unutar bull marketa

da li je to bear rally unutar bull marketa ili bull rally unutar bear marketa

kužiš? [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bravo kolega, dobro ste poentirali. Zapravo trebalo bi se sjetiti koliko je bilo zlato tada a koliko danas da uopće možemo govoriti u realnim veličinama.

Evo za one mlađe kolege, ja ću se pokušati prisjetiti tih vremena, jer sam živio jedno vrijeme u Americi.

Mislim da je bila slijedeća situacija? 2000. godine je unca zlata koštala 260 us dollars, 2004. godine je bila 500 us dollars a danas je već 1.100 us dollars.
Ovi moji analitičari čiju pretplatu plaćam, kažu da će zlato u iduće dvije do tri godine biti na 2.300 ( minimum ) us dollars, a moguće je da dođe do 3.000 pa čak i 5.000 us dollars.

Ostaje da vidi da li će biti u pravu i da li će Bernake, Geithner i ekipa uspjeti u svom naumu?

LP

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Alien

što je onda , bolje bilo biti u trzistu ili u kešu?

Ako je dolar padao?

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Pokretajne ovog topica o novom bull je još jedan znak da će tržište pasti, jer ovo već prelazi u euforiju, kad se svi raspišu da nam sljedi rast bez obzira što je DJI narastao 65% od March lowa onda nas tržište razočara i počne padati, ovo su zadjni trzaji bulla, to nisam ja rekao, to si rekli pametniji ljudi od mene. Tržišta rastu zato jer ih FED obasipa likvidnošće, i mogli bi početi padati kad guverneri počnu dizati kamate, što je Australija već napravila. I Soros I Precter su rekli da nam sljedi pad, a oni ipak znaju više od mene (valjda nisu lagali).

Nije li prilikom zadnjeg početka rasta najbolja pozicija za ulaz u dionice bila prilikom početka rasta kamatnih stopa!

Uhljebe na ulicu!!!!!

New Report

Close