Novo Bull tržište 2009-201X

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Novo Bull tržište 2009-201X

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svako malo čitam ulažite u znanje,je li vi mislite više ulagat u dionice [cool]




Ulagači se ne boje vijesti koje su već čuli, oni se boje vijesti koje još nisu čuli.

ok, slažem se sa ovim, i to je jedan od razloga apstiniranja velikih institucionalnih ulagača.
Ali ni afere nemogu trajati vječno.
[/quote]
Krenuh pisati nekakav dugačak monolog, pobrišem da vas svih ovako kasno poštedim ako me itko ovdje čita..imam tri pitanja. Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito? Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?
U dionicama sam 60%.
[/quote]

Evo kolega ja ću na sve odgovoriti:

[/quote]
Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito?
[/quote]

Isto što se dogodilo od trećeg mjeseca od ljeta – ništa – podcjenjene dionice "potrudile" su se vratiti na kakve takve razine.

[/quote]
Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? .
[/quote]

Svaki rast neide pravocrtno i kad tad mora biti pull-back!

[/quote]
Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?
[/quote]

Ulagat će onaj ili oni koji budu smatrali da pojedine dionice nisu na fer-value odnosno isti oni koji su ulagali u trećem mjesecu i molim Vas zaboravite tu riječ dizati nitko nije jači od tržišta i stalno neke teorije zavjere a ekonomska situacija kod nas je je ovakva od kad ja znam za sebe a tome ima dosta vremena.

Nadam se da sam pomogao!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito? Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?

Što se pozitivno dogodilo u ožujku ove godine? tko je tada ulagao? ista pitanja su se naveliko postavljala. A crobex je od tada narastao 70%.

Jedna od tzv nobelovih nagrada za ekonomiju je dobivena za tezu da ljudska psihologija tjera ljude da na tržištima stalno rade iste greške. To je tako. Možemo mi imati još 10 ovakvih bullova i bearova kao zadnje 3 godine al neki će svaki puta i kupiti i prodati u krivo vrijeme.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.





Ulagači se ne boje vijesti koje su već čuli, oni se boje vijesti koje još nisu čuli.

ok, slažem se sa ovim, i to je jedan od razloga apstiniranja velikih institucionalnih ulagača.
Ali ni afere nemogu trajati vječno.
[/quote]
Krenuh pisati nekakav dugačak monolog, pobrišem da vas svih ovako kasno poštedim ako me itko ovdje čita..imam tri pitanja. Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito? Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?
U dionicama sam 60%.
[/quote]

Evo kolega ja ću na sve odgovoriti:

[/quote]
Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito?
[/quote]

Isto što se dogodilo od trećeg mjeseca od ljeta – ništa – podcjenjene dionice "potrudile" su se vratiti na kakve takve razine.

[/quote]
Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? .
[/quote]

Svaki rast neide pravocrtno i kad tad mora biti pull-back!

[/quote]
Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?
[/quote]

Ulagat će onaj ili oni koji budu smatrali da pojedine dionice nisu na fer-value odnosno isti oni koji su ulagali u trećem mjesecu i molim Vas zaboravite tu riječ dizati nitko nije jači od tržišta i stalno neke teorije zavjere a ekonomska situacija kod nas je je ovakva od kad ja znam za sebe a tome ima dosta vremena.

Nadam se da sam pomogao!
[/quote]
A jesi i nisi što da ti kažem kolega. Ako ti zadnja dva dana trgovanja govore da tu netko vidi priliku kupit ću si i ja takve gej naočale ali ovo je negledljivo jer se ne mrdamo. Niti ćemo ispod 2000 niti preko 2300 kako se čini a ja bih ili jedno ili drugo samo ne ovo [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito? Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?

Što se pozitivno dogodilo u ožujku ove godine? tko je tada ulagao? ista pitanja su se naveliko postavljala. A crobex je od tada narastao 70%.

Jedna od tzv nobelovih nagrada za ekonomiju je dobivena za tezu da ljudska psihologija tjera ljude da na tržištima stalno rade iste greške. To je tako. Možemo mi imati još 10 ovakvih bullova i bearova kao zadnje 3 godine al neki će svaki puta i kupiti i prodati u krivo vrijeme.

[/quote]
Ja sam ulagao tada i baš tada. Potvrda ti je par stotina strana ispod, vrijeme 3. mjesec. Nažalost veoma konzervativno jer me takav pristup i poštedio bilo kakvih gubitaka od kad sam na burzi.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Isto što se dogodilo od trećeg mjeseca od ljeta – ništa – podcjenjene dionice "potrudile" su se vratiti na kakve takve razine.

Imaš mnogo krivo. Treči kvartal je kod večine bio mlogo gori nego onaj pre. Trend u Hrvackoj je pogoršanje, otpuštanje, pad kupovne moči moguče nove dadžbine. Neko misli da je to već u cenama hartije a drugi misle da nije. Vreme će da pokaže. Ja lično mislim da neče da bude dobro. Nigde pa ni ovde. Lepo se danas videlo da je berza otišla u minus dok su stranjske rasle (špekulativno) u plus. Pitanje je i vani dokle če to da traje. Fundamentalna analitika u SAD izgleda mlogo negativno. Svašta su ukalkulisali u hartiju ali izgleda da če malo da se pokaže kao tačno.



Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito? Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?

Što se pozitivno dogodilo u ožujku ove godine? tko je tada ulagao? ista pitanja su se naveliko postavljala. A crobex je od tada narastao 70%.

Jedna od tzv nobelovih nagrada za ekonomiju je dobivena za tezu da ljudska psihologija tjera ljude da na tržištima stalno rade iste greške. To je tako. Možemo mi imati još 10 ovakvih bullova i bearova kao zadnje 3 godine al neki će svaki puta i kupiti i prodati u krivo vrijeme.

[/quote]

Ovo je mnogo mudro napisano i mogu da konstatujem da isto gledamo na stvar. Barem ovde.






Ulagači se ne boje vijesti koje su već čuli, oni se boje vijesti koje još nisu čuli.

ok, slažem se sa ovim, i to je jedan od razloga apstiniranja velikih institucionalnih ulagača.
Ali ni afere nemogu trajati vječno.
[/quote]
Krenuh pisati nekakav dugačak monolog, pobrišem da vas svih ovako kasno poštedim ako me itko ovdje čita..imam tri pitanja. Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito? Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?
U dionicama sam 60%.
[/quote]

Evo kolega ja ću na sve odgovoriti:

[/quote]
Što se pozitivno može desiti u naredna 3 mjeseca u našem gospodarstvu i na burzi općenito?
[/quote]

Isto što se dogodilo od trećeg mjeseca od ljeta – ništa – podcjenjene dionice "potrudile" su se vratiti na kakve takve razine.

[/quote]
Što će se desiti na našem TK kad ovaj rast u Amera jednom stane? .
[/quote]

Svaki rast neide pravocrtno i kad tad mora biti pull-back!

[/quote]
Tko će ulagati u naše tržište kapitala i dizati ga dok je ovakva ekonomska situacija kod nas?
[/quote]

Ulagat će onaj ili oni koji budu smatrali da pojedine dionice nisu na fer-value odnosno isti oni koji su ulagali u trećem mjesecu i molim Vas zaboravite tu riječ dizati nitko nije jači od tržišta i stalno neke teorije zavjere a ekonomska situacija kod nas je je ovakva od kad ja znam za sebe a tome ima dosta vremena.

Nadam se da sam pomogao!
[/quote]
A jesi i nisi što da ti kažem kolega. Ako ti zadnja dva dana trgovanja govore da tu netko vidi priliku kupit ću si i ja takve gej naočale ali ovo je negledljivo jer se ne mrdamo. Niti ćemo ispod 2000 niti preko 2300 kako se čini a ja bih ili jedno ili drugo samo ne ovo [lol]
[/quote]

Molim Vas kolega: "gej" naočale ,pa ja sam za ravnopravnost svih mišljenja nema smisla da ovako posprdno govorimo o onima koji imaju drugačija opredjeljenja prema spolovima.

LEAVE THE WORLD BEHINED


Isto što se dogodilo od trećeg mjeseca od ljeta – ništa – podcjenjene dionice "potrudile" su se vratiti na kakve takve razine.

Imaš mnogo krivo. Treči kvartal je kod večine bio mlogo gori nego onaj pre. Trend u Hrvackoj je pogoršanje, otpuštanje, pad kupovne moči moguče nove dadžbine. Neko misli da je to već u cenama hartije a drugi misle da nije. Vreme će da pokaže. Ja lično mislim da neče da bude dobro. Nigde pa ni ovde. Lepo se danas videlo da je berza otišla u minus dok su stranjske rasle (špekulativno) u plus. Pitanje je i vani dokle če to da traje. Fundamentalna analitika u SAD izgleda mlogo negativno. Svašta su ukalkulisali u hartiju ali izgleda da če malo da se pokaže kao tačno.
[/quote]

Poštovani susjed, imate pravo na svoje mišljenje i dapače iznosite ona oprečna tako možemo polemizirati.Molim Vas samo nek modem radi nemjte ga stalno gasiti!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Bull tržište je krenulo buul shitom

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Bull trziste

Najveća "mana" bull trzista je što ga mnogi na vrijeme ne prepoznaju, jer zaista, skepticizam se osjeća svuda, pogotovo na ovom forumu, a mnogi nisu svjesni koliki su rast propustili..


Zaista ti želim vjerovati i prisjećam se ožujka, kad je Crobi bio na 1200 i kad su mi tvoja predviđanja o početku rasta izgledala teško mogućim jer je iz dana u dan tržište padalo i padalo. A bio si u pravu.
[/quote]
Kolega, nemojte vi meni vjerovat ili ne vjerova, vjerujte sebi..
Službeni bull pocinje nakon što se probiju ATH-ovi…daleko je od toga, ali reli od 666-1100….zar to nije bull?

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Bull market i rally unutar bull marketa su dvije različite stvari! To se uči na prvoj godini bavljenja burzom.

Nego imam pitanje, zašto vidim malo argumenata koji bi podupirali stavove iznešene na temi?
Da li to znači da ih nemate ili ih vješto krijete?

Pozdrav
Bero

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

New Report

Close