Novo Bull tržište 2009-201X

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Novo Bull tržište 2009-201X

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Fedya

"Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša."

a moj kolega dali je SASE imao ove preduvjete od 6 mjeseca 2006 do 3 mjeseca 2007 kada se više nego uduplao. Da li je tamo bilo gospodarske, ekonomske, političke stabilnosti.
Odgovor je NIJE BILO
ali su došli strani fondovi- koji su digli burzu i brisnuli.

Kolega, jedno je logika a drugo je burza i novac.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Ovo kod nas naravno nije bull tržište.Čisti bear market rally.I daj Bože još par ovakvih.
Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša.
Mi od toga nemamo ništa.
Slijedeće je ako rast nema ekonomskih osnova onda je u suštini bear market rally.Kod nas svi indikatori padaju i dalje.Nadalje, da bi bull market postojao netko ga treba predvoditi.Tog sektora na ZSE nema.Građevina je u banani,brodari su u banani,industrija je u banani,financije su u banani.
Ne očekujete valjda da će prehrambeni sektor voditi bull market?
I zadnje, da bi bull market nastao treba ga konstantno hraniti friškom lovom a love nema.Nemaju ga institucionalci a ako i imaju nešto to ne žele staviti na kocku u Hrvatskoj nego biraju EU ili Ameriku ili Aziju a nemaju ga ni mali ulagači a ako i imaju nešto ne pada im napamet ulagati ga u dionice.Na ZSE trenutno je isključivo špekulantski kapital i to u smiješno malim količinama i mirovinci koji spašavaju što se spasiti da.
Amerika raste ko luda,EU raste ko luda, mi stojimo na mjestu.
Nema para i neće ih u dogledno vrijeme ni biti

Ima kolega kapitala jedno 100 miljardica oročene štednje a to što ona trune u banci uz 4-5-6% to je druga stvar.

Nema problema meni paše, taman kad taj kapital bude ulazio ja ću izlaziti!
[/quote]

upravo tako kolega Media.Sve je u knjigama,samo ih treba pročitati.Banke daju lijepe kamate na oročenu štednju kako bi kupovale jeftin asset od onih koji se lože na topicu velika depresija. njam njam jeftine dionice [thumbsup]

I'LL BE BACK


"Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša."

a moj kolega dali je SASE imao ove preduvjete od 6 mjeseca 2006 do 3 mjeseca 2007 kada se više nego uduplao. Da li je tamo bilo gospodarske, ekonomske, političke stabilnosti.
Odgovor je NIJE BILO
ali su došli strani fondovi- koji su digli burzu i brisnuli.

Kolega, jedno je logika a drugo je burza i novac.

Pa kolega sad ste spomenuli da je bilo novaca jer su došli strani fondovi.
To je jedan od preduvjeta koje sam naveo koji je bio dovoljan.
Da ne pričam da govorite o protektoratu koji je bi itekako stabilan pod čizmom Amerikanaca

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



"Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša."

a moj kolega dali je SASE imao ove preduvjete od 6 mjeseca 2006 do 3 mjeseca 2007 kada se više nego uduplao. Da li je tamo bilo gospodarske, ekonomske, političke stabilnosti.
Odgovor je NIJE BILO
ali su došli strani fondovi- koji su digli burzu i brisnuli.

Kolega, jedno je logika a drugo je burza i novac.

Pa kolega sad ste spomenuli da je bilo novaca jer su došli strani fondovi.
To je jedan od preduvjeta koje sam naveo koji je bio dovoljan.
Da ne pričam da govorite o protektoratu koji je bi itekako stabilan pod čizmom Amerikanaca
[/quote]

Kolega da li vi govorite o stabilnosti pod protektoratom u BIH? ili možda mislite na neku drugu državu?
Pa kolega RH je u NATO-u, i u EU u skoroj budućnosti!!!

Ali nije bitno, imate pravo na vaše mišljenje koje iznimno cijenim.

Pozdrav

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

bull u normalnim ekonomijama da.

u banana drzavi ne.
barem dok ne odu firme koje trebaju u stecaj.
a ima ih, ohoho

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


bull u normalnim ekonomijama da.

u banana drzavi ne.
barem dok ne odu firme koje trebaju u stecaj.
a ima ih, ohoho

Takve firme bi u US i EU davno otišle u stečaj.
U nas NE, to je sigurno, čak ni Pevec ne ide u stečaj.
Mi ih jednostavno nazivmo NELIKIVIDNIM i sve po starom.

p.s.
zamisli koliko moraš biti nelikvidan ( bivši Viktor Lenac) . da pođeš u stečaj.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kaže se: bull market rađa se na panici, raste na skepticizmu, kulminira u optimizmu i umire na euforiji.

Bravo kolega, vidi se da imate znanje.
A kolegama koji su u depresiji, ili misle da nije bull, javit ću se jednom prigodom slijedeće godine.

Idemo zapisati, dana 09.11.2009. Crobex je na 2 109,59.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




"Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša."

a moj kolega dali je SASE imao ove preduvjete od 6 mjeseca 2006 do 3 mjeseca 2007 kada se više nego uduplao. Da li je tamo bilo gospodarske, ekonomske, političke stabilnosti.
Odgovor je NIJE BILO
ali su došli strani fondovi- koji su digli burzu i brisnuli.

Kolega, jedno je logika a drugo je burza i novac.

Pa kolega sad ste spomenuli da je bilo novaca jer su došli strani fondovi.
To je jedan od preduvjeta koje sam naveo koji je bio dovoljan.
Da ne pričam da govorite o protektoratu koji je bi itekako stabilan pod čizmom Amerikanaca
[/quote]

Kolega da li vi govorite o stabilnosti pod protektoratom u BIH? ili možda mislite na neku drugu državu?
Pa kolega RH je u NATO-u, i u EU u skoroj budućnosti!!!

Ali nije bitno, imate pravo na vaše mišljenje koje iznimno cijenim.

Pozdrav

[/quote]

Pa kolega vi ste spomenuli SASE, pa sam ja i replicirao za SASE da je protektorat Amerikanaca i kao takva politički stabilna.Zna se tko tamo postavlja Visokog predstavnika itd.
Ali što se tiče političke stabilnosti nisam mislio na mogućnost ratova ili nečeg sličnog nego onog čemu smo svjedoci svakodnevno,od toga da smo jedina zemlja u povijesti gdje je premijer pobjegao i ostavio zemlju na cjedilu, o tome da je količina leševa ostavljenih po raznoraznim firmama,ministarstvima, javnim poduzećima, zastrašujuća.
Ti leševi se pojavljuju svakodnevno i zastrašuju sve, od velikih do malih ulagača.
Ulagači se ne boje vijesti koje su već čuli, oni se boje vijesti koje još nisu čuli.
O toj političkoj nestabilnosti ja govorim.
Pozdrav i vama kolega

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Ulagači se ne boje vijesti koje su već čuli, oni se boje vijesti koje još nisu čuli.

ok, slažem se sa ovim, i to je jedan od razloga apstiniranja velikih institucionalnih ulagača.
Ali ni afere nemogu trajati vječno.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ali što se tiče političke stabilnosti nisam mislio na mogućnost ratova ili nečeg sličnog nego onog čemu smo svjedoci svakodnevno,od toga da smo jedina zemlja u povijesti gdje je premijer pobjegao i ostavio zemlju na cjedilu,

kolega, pa bježanje premijera mi je najbolje što mi se u ovojgodini dogodilo. Dokup Leda po 3500 na lopate + ulaz u PTKM po 100, a prethodno sam se lupao glavom o zid što mi je na proljeće pobjegla sa 112 na 170. Boga sam molio na drugoj šansi i IVO mi je šansu udijelio.

Kad bi barem svaki mjesec bježali premijeri [pray] [pray] Zamisli opet LEDO po 3,5K? Juhuhuhuhuhu

samo.. jedno su moje želje, a drugo je realnost [cry]

I'LL BE BACK

http://www.jutarnji.hr/popijac-novi-ministar—milinovic-drugi-covjek-u-vladi/342214/

Hu Hu – sutra purani lete!!

Popijačev izbor podržava poslovna zajednica iz koje su proteklih mjeseci stizale glasne kritike članovima Vlade

LEAVE THE WORLD BEHINED


http://www.jutarnji.hr/popijac-novi-ministar—milinovic-drugi-covjek-u-vladi/342214/

Hu Hu – sutra purani lete!!

Popijačev izbor podržava poslovna zajednica iz koje su proteklih mjeseci stizale glasne kritike članovima Vlade

Svaka čast bakici ako Đuru stavi za ministra. Ovo bi bila rijetko dobra vijest u ova gadna vremena.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close