Novo Bull tržište 2009-201X

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Novo Bull tržište 2009-201X

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da kolega Jozo stvarno konstruktivna rasprava; ljudi se sprdaju sa NYSE; sprdali su se ljudi sa Gatesom da je štreber i očalinko pa sad sa Warrenom okolo dijeli višak love po svijetu, a kako su završili oni što su se sprdali s njim??

Anybody who ever bet against America in the last 200 years, lost!

I mala zagonetka za bikove: zbog cega su u gornjem postu bitni ovih novih 30k vojnika u Afganistanu?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Kolega Media recite vi nama koliko je dow bio 1. 10. 1999. i koliko je od tada narastao (nominalno i realno)?
Koliku ćete godišnju inflaciju koristiti i koliko je tada dolar vjredio?

@media

Možemo svi pričati ovo ili ono, možemo govoriti o friziranju podataka i sl.
Ali
BDI – RASTE, i to bez obzira na veliki pritisak novogradnji, što predstavlja jasan znak da je spot trogovina zaživjela i da se gospodarstvo oporavlja
NAFTA- cijena je između 75-80 dolara Glavni tajnik naftnog kartela Abdall El-Badri je izjavio da bi OPEC mogao povećati proizvodnju kako bi cijene zadržao u rasponu od 75 do 80 dolara po barelu. o ovome će se razmatrati 22.12.2009 na sastanku u Angoli.

Genelralo svi profesionalini analitičari prate kretanje bdi indeksa i kretanje porizvodnje i potražnje za naftom. Oba dva govore koliko je spot svjetska ekonomija jaka.

Prije par mjeseci točnije od srpnja do kolovoza sam do detalja razglabao sa kolegom miskom o ovom fenomenu i došli smo do istih zaključaka.
Bdi je stagnirao jer burza puno, puno prije predosjeti rast ekonomije i smanjenje nizvjesnosti od realnog oporavka i to se zaista dogodilo
Cijene nafte su stagnirale na 70-75 dolara a proizvodnja je bila konstantna, a budući da je cijena cilj proizvodnja bi trebala pratiti potrošnju.

Generalno svjetska ekonomija se (što je kasnije i podvrido američki BDP) oporavila i svaka dodatna skepsa je suvišna.
Naravno Burzovni indeksi se mogu korigirati ali pada realnog sektora nema, možda usporenog rasta da ali pada i povratka nazad nema, bar NE kratkoročno 1-3 godine.

Bull market je neminovnost- posljednji mali sada rasprodavaju svoje dionice u RH da bi spasili živu glavu. a u RH – mi smo dodakli dno, gledam na HRT broj ovrha koje se pokreću, ujedno broj otkaza je sve veći, a broj nezapolsnonsti raste.
Dno u gospodarstvu u RH je dodirnuto i mi smo preživjeli.

Burza RH.
Neke dionice su već narasle na fer vrijednost i skoro da nema više prostora za rast.
Ali neki sektori će pogurati crobeks u visine i to vrlo brzo.
Zašto:
1 jako je puno slobodnog kapitala u svijetu koji se širi i preljeva sa burze na burzu
2.nedavno su 2 naše kompanije u Beču imale 23 sastanka sa insitucionalnim investitorima koji su pokazali zanimanje da se sastanu i pokažu interes za razgovor kao preduvjet za uvršetnje u listu odabranih za institucionalno ulaganje – koliko sam našao samo je jedan medij skromno izvjestio o istom, što je po meni indikativno.
3. padamo na malim prometima i čeka se kao napeta puška nekakav okidač

Svakako trebate znati da li ćete ovaj rast dočekati u pravim dionicama ili ćete biti u onima koje raklamiraju pojedini nikovi na ovom forumu u nadi da im pomognete da izađu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Bull trziste

Najveća "mana" bull trzista je što ga mnogi na vrijeme ne prepoznaju, jer zaista, skepticizam se osjeća svuda, pogotovo na ovom forumu, a mnogi nisu svjesni koliki su rast propustili..


Zaista ti želim vjerovati i prisjećam se ožujka, kad je Crobi bio na 1200 i kad su mi tvoja predviđanja o početku rasta izgledala teško mogućim jer je iz dana u dan tržište padalo i padalo. A bio si u pravu.



@media

Možemo svi pričati ovo ili ono, možemo govoriti o friziranju podataka i sl.
Ali
BDI – RASTE, i to bez obzira na veliki pritisak novogradnji, što predstavlja jasan znak da je spot trogovina zaživjela i da se gospodarstvo oporavlja
NAFTA- cijena je između 75-80 dolara Glavni tajnik naftnog kartela Abdall El-Badri je izjavio da bi OPEC mogao povećati proizvodnju kako bi cijene zadržao u rasponu od 75 do 80 dolara po barelu. o ovome će se razmatrati 22.12.2009 na sastanku u Angoli.

Genelralo svi profesionalini analitičari prate kretanje bdi indeksa i kretanje porizvodnje i potražnje za naftom. Oba dva govore koliko je spot svjetska ekonomija jaka.

Prije par mjeseci točnije od srpnja do kolovoza sam do detalja razglaboa sa kolegom miskom o ovom fenomenu i došli smo do istih zaključaka.
Bdi je stagnirao jer burza predosjeti prije rast ekonomije i to se zaista dogodilo
Cijene nafte su stagnirale na 70-75 dolara a proizvodnja je bila konstantna, a budući da je cijena cilj proizvodnja bi trebala prodati potrošnju.

Generalno svjetska ekonomija se (što je kanije i podvrido američki BDP) oporavila i svaka dodatna skepsa je suvišna.
Naravno Burzovni indeksi se mogou korigirati ali pada više nema i povratka nazad nema, bar kratkoročno 1-3 godine.
Bull market je neminovnost, a i mi smo dodakli dno, gledam na HRT broj ovrha koje se pokerću, ujedno broj otkaza je sve veći, a broj nezapolsnonsti raste.
Dno u gospodarstvu u RH je dodirnuto i mi smo preživjeli.

Burza RH.
Neke dionice su već narasle na fer vrijednost i skoro da nema više prostora za rast.
Ali neki sektori će pogurati crobeks u visine i to vrlo brzo.
Zašto:
1 jako je puno slobodnog kapitala u svijetu koji se širi i preljeva sa burze na burzu
2.nedavno su 2 naše kompanije u Beču imale 23 sastanka sa insitucionalnim investitorima koji su pokazali zanimanje da se sastanu i pokažu interes za razgovor kao preduvjet za uvršetnje u listu odabranih za institucionalno ulaganje – koliko sam našao samo je jedan medij skromno izvjestio o istom, što je po meni indikativno.
3. padamo na malim prometima i čeka se kao napeta puška nekakav okidač

Svakako trebate znati da li ćete ovaj rast dočekati u pravim dionicama ili ćete biti u onima koje raklamiraju pojedini nikovi na ovom forumu u nadi da im pomognete da izađu.

Kolega Goran8 vidim da vam više netreba ona vreća knjiga što sam Vam predao u nasljedstvo te Vas molim da je predate nekom drugom kome je potrebnija da izuči znanje.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Ja trenutno imam drugog posla, pa ću samo ukratko napisati, tj. upitati vas, a jel vjerujete meni kada vam kažem da je bullčina, ili vjerujete nickovima koji su se pokazali kao katastrofalni ulagači na ovoj našoj burzi, ili su pak otvoreni prije par dana????

KAže se – kapu ti mogu kupiti, pamet ne mogu.

PS Jesu li to amerikanci na AYH???

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovo kod nas naravno nije bull tržište.Čisti bear market rally.I daj Bože još par ovakvih.
Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša.
Mi od toga nemamo ništa.
Slijedeće je ako rast nema ekonomskih osnova onda je u suštini bear market rally.Kod nas svi indikatori padaju i dalje.Nadalje, da bi bull market postojao netko ga treba predvoditi.Tog sektora na ZSE nema.Građevina je u banani,brodari su u banani,industrija je u banani,financije su u banani.
Ne očekujete valjda da će prehrambeni sektor voditi bull market?
I zadnje, da bi bull market nastao treba ga konstantno hraniti friškom lovom a love nema.Nemaju ga institucionalci a ako i imaju nešto to ne žele staviti na kocku u Hrvatskoj nego biraju EU ili Ameriku ili Aziju a nemaju ga ni mali ulagači a ako i imaju nešto ne pada im napamet ulagati ga u dionice.Na ZSE trenutno je isključivo špekulantski kapital i to u smiješno malim količinama i mirovinci koji spašavaju što se spasiti da.
Amerika raste ko luda,EU raste ko luda, mi stojimo na mjestu.
Nema para i neće ih u dogledno vrijeme ni biti

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ja pišem već 6 mjeseci da smo u biku ali dobijam jedinice. Drago mi je da imam istomišljenike. [cry]

gorane za bdi i u pravu. to moze biti indikativno.
ALI
prije nekog vremena su bile optuzbe u medijima jer su se najveci krenuli udruzivati u kartel. Nakon sta su usidrili pola flote.
U medjuvremenu su mali sigurno otpali iz igre. I handy-supra market stoji bolje …
Ima i scrapa dosta.

Mozda je krivo … treba to sve provjeriti a meni se spava [yawn]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Ovo kod nas naravno nije bull tržište.Čisti bear market rally.I daj Bože još par ovakvih.
Mi za bull tržište nemamo niti jedan preduvjet a imamo sto preduvjeta protiv.Amerikanci imaju osnovne preduvjete a to su politička stabilnost,ekonomska samostalnost i neograničene količine likvidnosti tj. naštampanog keša.
Mi od toga nemamo ništa.
Slijedeće je ako rast nema ekonomskih osnova onda je u suštini bear market rally.Kod nas svi indikatori padaju i dalje.Nadalje, da bi bull market postojao netko ga treba predvoditi.Tog sektora na ZSE nema.Građevina je u banani,brodari su u banani,industrija je u banani,financije su u banani.
Ne očekujete valjda da će prehrambeni sektor voditi bull market?
I zadnje, da bi bull market nastao treba ga konstantno hraniti friškom lovom a love nema.Nemaju ga institucionalci a ako i imaju nešto to ne žele staviti na kocku u Hrvatskoj nego biraju EU ili Ameriku ili Aziju a nemaju ga ni mali ulagači a ako i imaju nešto ne pada im napamet ulagati ga u dionice.Na ZSE trenutno je isključivo špekulantski kapital i to u smiješno malim količinama i mirovinci koji spašavaju što se spasiti da.
Amerika raste ko luda,EU raste ko luda, mi stojimo na mjestu.
Nema para i neće ih u dogledno vrijeme ni biti

Ima kolega kapitala jedno 100 miljardica oročene štednje a to što ona trune u banci uz 4-5-6% to je druga stvar.

Nema problema meni paše, taman kad taj kapital bude ulazio ja ću izlaziti!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Mislim da samo argumentiranim postovima možemo pokušati dokazati svoje mišljenje.
Pod tim mislim postanje kojekakvih grafova, analiza i linkova.

Mislim da je svima cilj optimizam i da depresija bila ekonomska ili fizička nikome nije donijela dobra donijela.

Grafovi govore više od riječi:

Bravo kolega Media i veliko hvala na ovim čvrstim činjenicama o preokretu makroekonomskih trendova u zapadnome svijetu.

Kao i u svakom bull marketu, najveći dio rasta se događa upravo u vrijeme skepticizma.

Kaže se: bull market rađa se na panici, raste na skepticizmu, kulminira u optimizmu i umire na euforiji.

A kako vidimo,velika većina forumaša je rado prihvatila zazivanje velike depresije. Pa kako i nebi kad su propustili jedan lijepi komad rasta kada su nekolicina utržili brutalne zarade.

Kolega DIZELAŠ je to na vrijeme primjetio i upravo zbog takvih ogorčenih kolega otvorio ovu temu kako bi im pomogao da shvate kako nije sve izgubljeno te kako postoji velika šansa da i oni zarade na burzi.

Izvrsna tema, brutalno znanje [thumbsup]

I'LL BE BACK

New Report

Close