‘Naš prvi klijent u Hrvatskoj je zarađivao oko 5.000 kn, u Njemačkoj će mu početna plaća biti 2.000 eura’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Naš prvi klijent u Hrvatskoj je zarađivao oko 5.000 kn, u Njemačkoj će mu početna plaća biti 2.000 eura’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Marija Crnjak tko ovo predvidja?

“Kako se predviđa da će do 2020. na jednog radno aktivnog stanovnika u Njemačkoj doći 12 umirovljenika,…”

Pa ovi novinari zaista nemaju osnovne pojmove o statistici, demografiji i slicno…bas crnjak…

@Marija Crnjak

Stvarno bi trebala popraviti ovu nebulozu o 12 radnika na 1. Mislim da je valjda 1.2 na 1 radnika ali svakako popraviti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Marija
Crnjak

Stvarno bi trebala popraviti ovu nebulozu o 12 radnika na 1. Mislim da je valjda 1.2 na 1 radnika ali svakako popraviti.

Nije 1.2 na 1 niti blizu. Njemacka sad ima 2-2.5 zaposlenih na jednog penzica mislim. S obzirom da zaposlenost raste, nezap pada, i ide imigracija, ovo ce se samo poboljsati.

Nije da u Njemackoj nema dovoljno osoblja trazenog profila, nego ljudi bjeze od tog posla kao vrag od tamnjana. Posao se radi u smjenama i najmanje dva weekenda u mjesecu. Placa od 2000,00 eura je brutto, sto znaci netto cca. 1.200,00 eura. Ako je netko od vas zivio u Münchenu zna, da je tesko dobiti bilo kakav stan ispod 600,00 eura kirije plus rezije. Naravno ima i drugi nacin stanovanja, tkz. “Sammelunterkunft”, nesto kao studenski domovi, ali tko ce cijeli zivot zivjeti tako?
Summa summarum, mozda za malde ljude na godinu dana, koji solidno govore njemacki jezik.


Nije da u Njemackoj nema dovoljno osoblja trazenog profila, nego ljudi bjeze od tog posla kao vrag od tamnjana. Posao se radi u smjenama i najmanje dva weekenda u mjesecu. Placa od 2000,00 eura je brutto, sto znaci netto cca. 1.200,00 eura. Ako je netko od vas zivio u Münchenu zna, da je tesko dobiti bilo kakav stan ispod 600,00 eura kirije plus rezije. Naravno ima i drugi nacin stanovanja, tkz. "Sammelunterkunft", nesto kao studenski domovi, ali tko ce cijeli zivot zivjeti tako?
Summa summarum, mozda za malde ljude na godinu dana, koji solidno govore njemacki jezik.

Clanak nije bas najjasniji, ovo se ugl odnosi na brigu za penzice? Sve ovisi gdje je posao… mozda neki manji grad, selo, negdje dalje… u sredistima bi placa trebala biti veca.

Ja znam za ljude koji su radeci vrlo banalne poslove imali 2000+neto, kazem, vrlo banalne.

Mislim da je sve dobro za pocetak, treba doci negdje, od tamo je lakse dalje traziti. Ovdje mladi, ako uopce rade, cesto su an 200eur. Dakle, nedovoljno niti blizu za jesti, kamoli drugo. Ova drzava sama krsi svoj zakon o mininmalcu, tako da sada imamo PhD s manjim placama od sivaca u Bangladesu. Sramota, ekstremna sramota od drzave.

@razer, ne znam kakve poslove rade vasi prijatelji ali kod mene tehnicari sa iskustvom imaju cca. 2.000,00 eura netto sto je brutto oko 3.300,00 eura (u zapadnim zemljama se isljucivo govori o brutto placama). Dobar inzinjer, sa dvije tri godine iskusvna, ima placu do 4.000,00 eura brutto, sto je negdje 2.400,00 eura netto.
Zato mi se cini malo “nategnuta” ova prica o placama, cesto na rubu “wishfull thinking”.



@razer
, ne znam kakve poslove rade vasi prijatelji ali kod mene tehnicari sa iskustvom imaju cca. 2.000,00 eura netto sto je brutto oko 3.300,00 eura (u zapadnim zemljama se isljucivo govori o brutto placama). Dobar inzinjer, sa dvije tri godine iskusvna, ima placu do 4.000,00 eura brutto, sto je negdje 2.400,00 eura netto.
Zato mi se cini malo "nategnuta" ova prica o placama, cesto na rubu "wishfull thinking".

Stvari tipa varenje, ok, mozda nije tako banalno(ali ne treba masters degree)… onda neke druge stvari, ali i prekovremeno ako treba… Znam nekog tko ej radio za DT(ali to je druga prica). Ovdje nema NIKAKVOG posla, NIKAKVOG. Ako i radite, prekovremeno se ne placa, drzava rusi cijenu s volontiranjem-to je besplatno iskoristavanje mladih s faksom, za “placu” 200eur. Nakon 1g natrag na burzu. Kazem da mladi hoce raditi, hoce, ali posla nema.

Ja se ne razumijem toliko u ova zanimanja u DE, slazem se da se reklamira svasta, treba biti oprezan, ali od necega treba poceti. Makar da netko usavrsi jezik, nije lose. Onda se uzem neki tecaj necega itd. Kazem, lakse je od tamo traziti novi posao nego odavde.

Ja osobno guram za nesto u UK, pocetne place oko 2500eur i vise neto. Svakako odlazim odavde, 1000% sigurno. Znam, vani se govori obicno o godisnjem brutu, bio sam kratko u UK i znam sve to. Ali kako zivjeti ovdje? Lijepo je doci na odmor, ali nista vise.

marija crnjak ipak odlucila ignorirati kritiku i ostaviti glupost u tekstu.

Citat:”Kako se predviđa da će do 2020. na jednog radno aktivnog stanovnika u Njemačkoj doći 12 umirovljenika, potrebe u sektoru skrbi i njege porast će za 40 posto.”
Ajmo sada komentatori procitajte jos 1000 puta ovo pa onda komentirajte. Dakle govori se o radnom stanovniku u podrucju skrbi, a ne opcenito, dakle jedan radni stanovnik u podrucju skrbi se brine za 12 umirovljenika u starackim domovima, dakle posto ce u sljedecim godinama mnogo ljudi koji su u mirovinama ici u staracke domove bit ce povecana potraznja za tim kadrom. Boze me oslobodi komentiranja, postali ste ko oni na petparackim portalima, koji odmah na prvu loptu ne procitavsi sadrzaj “udaraju” gdjegod stignu.

Rusitelj vlade ^_^.

New Report

Close