Nakon propasti Kolakušićeva plana potvrđeno ulaganje u Dalekovod teško 150 mil. kn

Naslovnica Forum Komentari članaka Nakon propasti Kolakušićeva plana potvrđeno ulaganje u Dalekovod teško 150 mil. kn

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

samo vi spinajte “u tri smjene”, predstečajne nagodbe su pokušaj ozakonjenja pljačke, neće spasiti nikoga, a dodatno će uništiti ono malo tvrtki što je ostalo zdravo i u ovim uvjetima.

samo drastično sniženje poreza i otpuštanje 80% linićevih pulena-neradnika u državnim službama može spasiti tvrtke u privredi.

@osi3, nazalost pljacke su se dogodile zadnji 7-8 godina, kad se dopustilo da se nenaplacena potrazivanja popnu na 45 milijardi kuna. Ne treba biti neki poseban ekspert da se shvati, da vise od 50% tih potrazivanja je nenaplativo.
Ovo sto se sada radi, mozda nije optimalno za jednu razvijenu demokratsku zemlju, gdje svi cimbenici postuju zakonske procedure i obaveze ali je slamka spasa za onaj mali dio zdrave gospodarske substance u Hrvatskoj.
Dok se svi u hranidbenom lancu ne pocmu ponasati odgovorno, a neodgovorni budu promptno kaznjavani, stanje se nece dugorocno stabilizirati.

viewer, doista, o čemu vi pričate?!

valjda vi niste neki poseban ekspert, kao ni vaš idol linić, pa ste onako odoka ocijenili da je 50% potraživanja nenaplativo, pa bi ih vaš linić trebao naprosto izbirisati, ali sad ne odoka, nego po jatačko-partijskom ključu?

potraživanje je imovina kao i svaka druga imovina, pokušaj nasilnog otpisa potraživanja je otimanje te imovine. u stečaju to bar radi sud, i to po unaprijed utvrđenim pravilima, a u predstečajnoj nagodbi po “ćaći i stričevima”.

upravo je stečaj instrument koji potiče odgovorno ponašanje, i to ne samo direktora i vlasnika, nego i radnika, sindikalista, državnih službi, sviju koji su ga izravno i neizravno potpomogli.

i upravo se izbjegavaju stečaji da bi nesposobni foteljaši sdp-a unedogled mogli brstiti državni proračun u uvjetima potpunog nereda i neodgovornosti.

@osi, zasto mnogi Hrvati ne mogu/ ne zele biti konstrtuktivan?
Idite 30-40 godina vani da se naucite osnovnim postulatima komunikacije. O vasim gopodarskim dometima/sposobnostima ne zelim govoriti. Ako zelite, mozemo usporediti vite, pa da vidimo sto je tko napravio u svom zivotu u kojoj zemlji i na kojem nivou odgovornosti.
Toplo vam preporucujem da prestanete sa etiketiranje ako zelite imalo biti kredibilativni.

bravo viewer
Dobro si mu odbrusio. Zato Vi imate Linica koji je vani bio eminentni ekonomski strucnjak.Covjek se dokazao,dobio Nobelovu nagradu i evo ga sad ovdje opet altruisticki pomaze. Milanovic,Miljenic,Vrdoljak,Maras,Bauk,Ostojici… sve strucnjaci u svom fahu od kalibra.Otimaju se vani za njima ali sva sreca da se radi o patriotima kojima je ova gruda najbitnija.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

viewer, sama činjenica da izbjegavate argumente i krećete me osobno “generalno” diskreditirati najbolje govori o tome da argumenata nemate, a ostalo je kazao frankie.

samo da napomenem – osobno napadanje kao način izbjegavanja diskusije o problemima izumili su staljin i berija, a zdušno prihvatili i koristili svi njihovi sljedbenici do dana današnjeg.

svakog se diskreditira na osnovi nečega što je “opći” podatak – nepripadanje partiji, neboravak 20 godina u inozemstvu, rađanje u špičkovini, i tako ga se na silu pokušava izbaciti iz diskusije umjesto da se nađu argumenti.

moram reći da mi je doista degutantno da se neko uopće toga laća u 21. stoljeću i usrdno vam želim da vam partija što prije propadne i nestane.


@osi, zasto mnogi Hrvati ne mogu/ ne zele biti konstrtuktivan?
Idite 30-40 godina vani da se naucite osnovnim postulatima komunikacije. O vasim gopodarskim dometima/sposobnostima ne zelim govoriti. Ako zelite, mozemo usporediti vite, pa da vidimo sto je tko napravio u svom zivotu u kojoj zemlji i na kojem nivou odgovornosti.
Toplo vam preporucujem da prestanete sa etiketiranje ako zelite imalo biti kredibilativni.

Iako su mi ova dva kripla na listi ignoriranih, ni ti se nisi oslobodio etiketiranja i usporedjivanja na temelju apsurdnih velicina. Nije bitno sta je tko napravio u zivotu, bitno je samo da li je ono sto on govori, istina ili ne. Da bi to mogao procjeniti, moras imati samo zdrav razum i razvijenu moc rasudjivanja a nikakve prosle zasluge ti u tome nece pomoci…

Za viewera, osi3

Osi, ne možeš razumjeti viewera je nisi radio na konkretnim proizvodnim poslovima koji moraju donositi profit. Vidiš, ja sam jedan od naših mnogobrojnih stečajnih upravitelja koji je svojevremano pokušao izvući jednu tvornicu. Nisam uspio – ne svojom krivnjom. Zato viewer kaže da ponekad treba usporediti biografije. Meni je najviše problema napravila grupa pametnjakovića koji su tvornicu u stečaju htjeli kupiti bez kune.

Linić je svojevremeno u časopisu “Fokus” – dok je bio ministar financija u prvom mandatu – izjavio doslovce slijedeće: “Za vrijeme HDZ-a stečajevi su služili kao pokriće pljačke državne imovine”. Bio je apsolutno u pravu. Ja sam moju tvoricu sačuvao, ali nakon toga više nisam dobio nijedan stečaj.

Da biste mogli razumjeti zašto su predstečajne nagodbe dobra zamisao (o praksi imam premalo podataka) morate imati i stručna znanja, ali i praktična iskustva.

Bez uvrede, bojim se da toga kod Vas nema.

Upravo se sada odvija jedan nacin predstecajne nagodbe u jednom nekada renomiranom njemackom brandu, zvani “Loewe Opta”.
U Njemackoj se to zove zastita kompanije od vjerovnika (Mitte Juli beantragte das Unternehmen aus Kronach Gläubigerschutz, um unter diesem Schutzschirm die Sanierung voranzubringen).
Kompanija ima sudsku zastitu od tri mjeseca u kojoj mora dostaviti koncept odrzivosti i priloziti ga sudu. Tek, ako sud odbije koncept sanacije, onda vjerovnici poduzimaju svoja rjesenja. Posto su banke vjerovnici prvog reda, onda se one prvi namire a za druge sta od stecajne mase ostane. Da ne govorim o radnicima i njihovim pravima, ako je stacajna masa ravna nuli. Tako je u zemlji u kojoj za zivim i radim vec skoro 40 godina i u kojoj sam silom prilika imao i ovakve epizode u zivotu.
Ako me netko etiketira da sam Linicev covjek, onda je moje legitinmo pravo, adekvatno reagirati, mozda malo uvredljivo, sto mi nije bila primarna namjera. Za ovo zadnje se ispricavam.


Za viewera, osi3

Osi, ne možeš razumjeti viewera je nisi radio na konkretnim proizvodnim poslovima koji moraju donositi profit. Vidiš, ja sam jedan od naših mnogobrojnih stečajnih upravitelja koji je svojevremano pokušao izvući jednu tvornicu. Nisam uspio – ne svojom krivnjom. Zato viewer kaže da ponekad treba usporediti biografije. Meni je najviše problema napravila grupa pametnjakovića koji su tvornicu u stečaju htjeli kupiti bez kune.

Linić je svojevremeno u časopisu "Fokus" – dok je bio ministar financija u prvom mandatu – izjavio doslovce slijedeće: "Za vrijeme HDZ-a stečajevi su služili kao pokriće pljačke državne imovine". Bio je apsolutno u pravu. Ja sam moju tvoricu sačuvao, ali nakon toga više nisam dobio nijedan stečaj.

Da biste mogli razumjeti zašto su predstečajne nagodbe dobra zamisao (o praksi imam premalo podataka) morate imati i stručna znanja, ali i praktična iskustva.

Bez uvrede, bojim se da toga kod Vas nema.

bez uvrede, mislim da pojma nemate o čemu govorite. inače biste barem potkrijepili po čemu ste to zaključili da “nisam radio na konkretnim proizvodnim linijama”.

za vašu informaciju na “konkretnim proizvodnim linijama” sam radio 10 godina, završio niz specijalizacija iz proizvodnog menadžmenta i posjedujem dva specijalistička certifikata iz te oblasti koje se smatraju relevantnim u većini euroatlantskih država.

sve što sam uspio primijeniti u praksi dalo je vrlo konkretne rezultate, jer topla voda uvijek grije, pa tako i znanje dokazano u praksi, ali marksisti su sa svoje “više pozicije” uništili sve što se može uništiti, te je notorna činjenica da mi je mahom ostalo brbljanje na forumima, za one koji imaju strpljenja to čitati, a možda nešto zanimljivo i nađu.

viewer, mislim da bez mnogo raspredanja možemo napraviti razliku između zaštite od vjerovnika na 3 mjeseca i potpunog brisanja potraživanja.

također, slučajno dijelom znam kako rade slične postupke u njemačkoj. plan restrukturiranja koji rade seriozne stručne osobe je osnova, srž postupka, a druge seriozne stručne osobe taj plan nemilosrdno i temeljito ocjenjuju.

kad bi netko plan operativnog restrukturanja sveo na par pučkoškolskih rečenica, svima u postupku bi odmah bilo jasno što treba raditi, tvrtku rastvoriti a menadžmentu “pokloniti” dugogodišnje oduzimanje poslovne sposobnosti. zato sam to i akcentirao.

Gdje smo mi od Njemačke…
3 mjeseca lijepo zvuči u odnosu na na npr.3 godine razvlačenja i nikakvih konkretnih rješenja ni nakon toliko vremena u slučajevima koji postoje kod nas, u Njemačkoj nakon isteka ovih 3 mjeseca slijede utvrđene posljedice… Nema suludih planova i sunčanja odgovornih na jahtama do unedogled.
Da ne govorim o pravima radnika i stečajnoj masi koja kod nas ako postoji može nestati samo tako…
Ako raspolažete podacima na temelju čega je Loeweu odobrena PSN, tko je i kako provjerio zbog čega je kompanija došla u sadašnje stanje, za koliko vremena, koje mjere i sankcije idu odgovornima, što je sa imovinom i sl. molim vas napišite g.viewer.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

New Report

Close