Najveće svjetske financijske krize (objavljeno 25.10.2006.)

Naslovnica Forum Razno Ostalo Najveće svjetske financijske krize (objavljeno 25.10.2006.)

Meni osobno jedna od najboljih knjiga s ovom tematikom.
Odlično pogođen trenutak i vrijeme izdavanja. Nakon sjajnog 3-godišnjeg razdoblja hrvatskog tržišta kapitala, procjena rizika te ulagačke politike zahtijevat će višu razinu znanja a ovakva knjiga hrvatskom čitateljstvu može samo pomoći i na neki način ‘otvoriti oči’.
Uopće, mogućnost lomova kao i njihovi uzroci biti će u fokusu svakom iskusnijem investitoru a štivo ove vrste pomoći će u sagledavanju strategija i ponovnom promišljanju ulagačkih politika.
Samo viši stupnjanj znanja hrvatskih investitora može pomoći u reduciranju rizika te ravnomjernom i održivom razvoju tržišta kapitala.
Ova knjiga pridonosi tome, a znanja te vrste od esencijalne su važnosti za financijsku branšu.

Bravo !

Ona 1929.godine na NYSE….jel tako?[smiley1]

Knjigu sam kupio prvenstveno zbog reputacije autora i dobrih preporuka, no razočaran sam.
1. Knjiga je napisana izrazito konfuzno. Kao da je pisac imao kaos u glavi.
2. 2/3 knjige je napisano čisto da bi se dobilo na količini. Kao da je pisana pod nekim pritiskom.
Unatoč kritikama dio knjige je vrlo poučan. Na EFZG bi trebalo uvrstiti ovakve teme, barem jedan semestar.

Trend is your friend.

Nevjerojatno, baš sam jučer uzeo čitat istu knjigu.
Nakon prva dva poglavlja, imam isti dojam kao i inquirer.

Nabacani povijesni podatci u kratkim rečenicama, u nizu jedan za drugim. Bez kronološkog, geografskog, tržišnog ili bilo kakvog reda. U prvoj rečenici si u 1920-im godinama, u slijedećoj 1980-e, pa 17. stoljeće, pa 1970-e. Razvodnjavanje i ponavljanje u tipično američkom stilu pisanja.

I cijelo vrijeme čekaš nakon tih suhoparnih ponavljajućih deplasiranih vijesti, neki razvoj priče i put prema fabuli, kojeg nema.

Nešto slično sam doživio sa Kyosakijevim knjigama, koji je ipak bio zanimljiviji.
Onda, kad sam za Kyosakijeve knjige pitao: zašto se u svakom slijedećem poglavlju, ponavlja pola sadržaja prethodnog, kao da smo maloumni… su mi rekli: to je američki stil pisanja, prilagođen mentalnom stadiju njihova naroda.
I bogme su u pravu.

No respect

New Report

Close